1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Test Verileri

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde shark78 tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    Merhaba arkadaslar
    Yeni tuzlu su adayiyim.
    Bi konuyu anlamadim

-Akvaryumu dolduruyoruz ve suyu test ediyoruz.
    Diyelim ki bazi degerler eksik veya fazla cikti ne yapacagiz? İlac mi dokuyoruz akvaryuma? Nasil dengeliyoruz butun degerleri?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok basit bütün işi tuz yapıyor, iyi bir tuzda bütün elementler katkılar mevcut, katkı ise eklenen mercanların tüketimine göre test neticesinde tüketim varsa ekleniyor, su değişimlerinde de otomatikman eklenen tuz ile katkıda gene girmiş oluyor. İlaç kullanılmıyor ilaç yok...:)

sinsitilki bunu beğendi.
  3. shark78

shark78

İsim:
    Herman
    teşekkürler basitmiş ozaman :) katki dediğiniz canli mercanların katkısı mı yoksa yine tuz mu ?

4. Erdal

Erdal

Katkıları genelde sps dediğimiz mercanları beslediğimizde kullanıyoruz, Ca,kh,mg,potasyum gibi katkıları sps mercanlar çok tükettiği için ve mercanlar bu değerleri sabit istediğinden bu katkılar kullanılıyor. Sps mercan beslemiyorsanız sadece haftalık su değişimleri ile sıkıntısız soft ve lps türlerini besleyebilirsiniz.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Katkı kullanımı katkıya ihtiyacı olan mercan eklenirse kullanılıyor, aslında o bile zor değil dozajlama cıhazı takılıp ihtiyaca göre kendi veriyor, normal bir deniz akvaryumunda hiç bir şey eklemeden rutin su değişimleri yeterli geliyor...:)

6. oytun34

oytun34

İsim:
    oytun durucu
    Merhaba iyi pazarlar 80 lt akvaryumumda test sonucu nitrat N100 mg/l çıktı dün 20 lt su değişimi yapmıştım ne önerirsiniz arkadaşlar

Sayfayı Paylaş