1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetra 1200 Dış Filtre Dizilim Konusu

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba,

Şu akvaryum ekipmanlarında çoğu şeyi öğrendimde şu dış filitre malzemelerini ve nasıl hangi sepete diziceğimi bir öğrenemedim:D dış filitremde karbon kömür var , uçuşan sanki toz taneciklerini ne yaptıysam temizleyemedim. Genelde ışıkları açınca belli oluyo normalde belli olmuyolarda takıntı yaptım işde :D Bunları nasıl yok ederim ben istiyorumki suyum cam gibi olsun bir tane uçuşan böyle birşeyler olmasın , Filitre tetra 1200 modeli , filitreyi aldığımda olan malzemeler var bşka değişik malzemem almadım bi karbon alıyorum işde bu dış filitreyi daha verimli daha güzel temizlemesi için neler yapmam lazım ne gibi malzemeler kullan'mam lazım?.S epet dizilişini söyliyim alttan ,üste doğru, en alt sepette seramik üstünde seramiğin sünger var, onun üstündeki sepette biobal var, onun üstündeki sepette iki aded sünger var, en son üst sepet'dede sünger ve elyaf var. Üst sepete genelde kömür koyuyorum süngerle elyafın ortasına.

Sepet dizilişi bu şekil aldığımda da bunlar vardı filitrede.

Şimdi öğrenmek istediğim hangi sepetlere filitre malzemesi koyarım? nasıl koymalıyım? amarikan cikleti green terror besliyorum bunuda belirtiyim. Bir yardımcı olsanızda şu filitreyi verimli şekile getirebilsem içindeki malzemelermi değişcek onun yerine malzememi koymamız lazım ne gerekiyosa işde şimdiden teşekkürler..

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Tetra 1200 Dış Filtre Dizilim Konusu

Murat paylaştığın resimde filtrasyon aşağıdan başlayıp yukarı çıkıyor ben öyle anladım. Buna göre dizilimi yaparken ilk sepeti biyolojik sünger ve elyaf ile doldur. 2. sepeti ise elyaf ve kalın halkalı seramik ile doldur. 3. Sepete Elyaf daha küçük seramik halkalar ve carbon kömürü ile destekleye bilirsin. Son sepete ise Elyaf ve purigen koyarsan filtrasyon mükemmel olur. Eğerki filtrasyon üst taraftan başlıyorsa dizilimi tersten başlayabilirsin. Bir süre sonra kömürü çıkardığında onun yerine lav kırığı koyabilirsin.

Daha engin bilgisi olanlar varsa eksiklik düzeltecektir.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkür ederim Bekir abi hızır gibi yetişiyosun her konuya:) başka bilgisi olanları bekliyoruz tecrübeleri konuşturun bakalım.:D

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Murat bir laf vardır 'ne kadar sallarsan salla külotta kalır son damla' şeklinde. Kısaca sadece filtreye odaklanırsan tortuların daha çok gezer akvaryumda. Hacim nedir ve başka akvaryum içinde hangi ekipmanlar var?

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Temel abi gene patlattın bir laf:D hacim 330 litre 25kg hagen siyah kum var, iç filitre var su değişimlerinde açıyorum bazende dipteki dışkılar için. Sekiz aded green terror yavrusu var , hava motoru var birde.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence dış filtrende standart dizilim ve malzemeler olsun. Seramik, az elyaf, sünger, karbon, az elyaf mesela. Akvaryumda kullandığın iç filtreni devamlı çalıştır ve gücü ne bilemiyorum iç filtrenin ama bence artır. Kısaca sudaki dönme hareketini yükselt ve yaz sonucu.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

İç filitre atman F-201 abi. Dış filitrede zaten bunlar mevcut abi seachem ,zeolit , yada prugenmi eklesem? şunu iyi biliyorum dış filitre alırken verilen malzemeler onunla beraber pekde iyi malzemeler değil acaba bundanmı sorun yaşıyorum? dış filitre kullananların akvaryumuna bakıyorum cam gibi mübarekler aynı filitre ama ne kullanıyolar bilemiyorum :D İç filitre öyle yazdığıma bakma çoğu gün açık zaten iç filitremi değişssem ne yapsam?.

Dip not: forum görev rütben süpermiş , forum amalesi güldürdün gece gece, beni allahda seni güldürsün:D

Sayfayı Paylaş