1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetratec 1200 Diziliş Bakarmısınız?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 16 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba Tetratec 1200 kullanıyorum. Kullanan arkadaşlar en iyi şekilde sepet dizilişini söyleye'bilirlermi. Filitre malzemesi, filitreyi aldığım zaman sepette olanları kullanıyorum. Tabi kömürü filan çıkardım vakti çokdan geçmişti, içindekiler biobal, seramik, süngerleri, elyaf, fakat bu malzemelerle pekde iyi performans getirmiyo. Su cam gibi olsun temiz olsun koku olmasın v.s en iyi dizilim nedir ve malzemeler.

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Tetratec 1200 Diziliş Bakarmısınız?

Murat hocam, Filtreye purigen ekle ben gerçekten çok faydasını gördüm hem koku hem renk alma açısından birebir. Ayrıca belli aralıklarla kömür de kullanabilrisin.

zgrkaralar bunu beğendi.
  3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bekir abi karbon kömür kullanıyorum. Purigen aklımın bir köşesinde sağolasın , bana en iyi sepet dizilişini söyliycek birisi lazım tetra kullanan yok galiba:D

4. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Suyun ilk girdiği sepeti kalın daneli malzeme (seramik halka, bioball, biosünger) ile doldurarak suyun hareket yönü doğrultusunda filtre malzemesini sıklaştırmak yani ince daneli (sünger, elyaf) genelde tavsiye edilendir. Sizin tetrada su alt sepetten yukarı doğru mu hareket ediyor bilemiyorum?

[video=youtube_share;AQP-STVUh3A]http://youtu.be/AQP-STVUh3A[/video]

Yukarıdaki videoyu buldum, tetratec filtrelerde su önce en alttaki sepetten geçip yukarıya doğru filtre edilerek çıkıyor ve sonra akvaryuma geri dönüyormuş.

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim.Burdan ufak bir soru soracağım.Astro 2202 yi bu akşam alıyorum.Sepetten elyaf sünger bioball çıkacak sıra nasıl olacak şimdiden öğreneyim gelince hemen kurarım . ?

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Kerem, suyun akış yönüne göre ilk sepete bioball, ikinci sepete sünger son sepete de elyaf koyabilirsin.

7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Astro 2202 tek sepetli o yüzden sordum.Kovanın en dibine bioball onun üstüne sünger onun üstüne elyaf mı olacak . ? Yada seramik halka koyabilirim.

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Kerem suyun giriş şekline göre en sona elyaf gelcek şekilde dizilimi yap tek sepetli de olsa suyun bir giriş birde çıkış yönü olmak zorunda.

9. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

En altta seramik,üstüne elyaf,üstüne biobal,en üstte süngerler olarak kullanıyorum ben Tetratec 1200 ü. Performansından gayet memnunum.

10. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Tetratec Ex 700 kullanıyorum dizilim şu şekilde...
    En alt(Suyun filitreye gitdiği kısım)(1. sepet)
    Seramik halkalar-üzerinde 1 tane karbonlu sünger var
    2. Sepet
    2 tane üst üste konulmuş karbonlu sünger
    3. sepet
    1 kat elyaf ve üzerine Seachem Matrix
    4. sepet
    1 tane karbonlu sünger ve üzerine elyaf

Bu şekilde yapmamın nedeni:
    Dış filitrede bioballarin işe yaradığını düşünmüyorum.Bunun yerine hem dayanıklı hem de bioballerden daha iyi sonuç verecek olan Matrix'i tercih etmektir.Siz de Ex 700 den hareketle belki Ex 1200'e fikir sağlarsınız..

Sağlıklı Balıklar...

Sayfayı Paylaş