1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

TetraTec EX 600 - EX 700- EX 1200 Dış Filtre

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde kupeli tarafından 29 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    TetaTec Dış Filtreler

Akvaryum hacmine göre farklı modeller sunan TetraTec sessizliği, kalitesi ve uygun fiyatı ile rakiplerinden bir adım öne çıkmakta ve birçok hobici tarafından tercih edilmektedir. Aşağıda en çok kullanılan 3 modeli EX 600, EX 700 ve EX 1200 sırası ile tanıtılmaktadır.

TetraTec EX 600:
    Saatte 600 lt devirdaim yapabilen bu filtre 60 - 120 lt arası akvaryumlara uygundur. Su basma yüksekliği yaklaşık 120 cm. olan ürün 10 w gibi çok düşük güç tüketimine sahiptir. 3 sepeti ile birlikte elyaf, karbon, biyolojik sünger, bioball ve seramik standart olarak ürün ile birlikte gelmektedir. Şeffaf hortumları kolayca alg kapladığından temizliği aksatılırsa debide düşüş kaçınılmazdır.

TetraTec EX 700:
    Bu modeli 250 lt lik tatlısu akvaryumumda uzun süre sıkıntısız kullandım. Gerçekten kaliteli ve çok sessiz. 700 lt devirdaim yapabilen bu filtre 100 - 250 lt arası akvaryumlara uygundur. Su basma yüksekliği yaklaşık 150 cm. olan ürün 13 w güç tüketimine sahiptir. 4 sepeti ile birlikte elyaf, karbon, biyolojik sünger, bioball ve seramik standart olarak ürün ile birlikte gelmektedir. Şeffaf hortumları kolayca alg kapladığından temizliği aksatılırsa debide düşüş kaçınılmazdır.

TetraTec EX 1200:
    Saatte 1200 lt devirdaim yapabilen bu filtre 200 - 500 lt arası akvaryumlara uygundur. Su basma yüksekliği yaklaşık 180 cm. olan ürün 21 w güç tüketimine sahiptir. 4 sepeti ile birlikte elyaf, karbon, biyolojik sünger, bioball ve seramik standart olarak ürün ile birlikte gelmektedir. Şeffaf hortumları kolayca alg kapladığından temizliği aksatılırsa debide düşüş kaçınılmazdır.

Genel Kullanım Talimatı:
    Filtre akvaryumun dışında akvaryumdan daha aşağıda kalacak şekilde yerleştirilerek kullanılır. Kurulumu kolaydır. Tüm filtre malzemeleri hazır olarak bulunmaktadır. Kullanmadan önce mutlaka poşetli ürünlerin poşetleri çıkarılmalıdır. Ayrıca sünger, karbon ve seramik gibi filtre malzemeleri musluk altında yıkanarak, filtre sepetlerine yerleştirildikten sonra, kapak kapatılır. Su giriş ve çıkış hortumları takılır. Hortumları akvaryuma yerleştirildikten sonra, üst bölümünde yer alan hava pompası yardımı ile hava basıldıktan sonra, prize takıldığında çalışmaya hazırdır. Temizlik öncesi mutlaka fişten çekilmelidir. Filtrenin içerisinde yer alan sünger, elyaf gibi filtre malzemeleri düzenli aralıklarla temizlendiği taktirde filtre işlevini daha sağlıklı yapacaktır.

Uyarılar:
    *Filtrenin takılacağı priz kontrol edilmelidir. Prizdeki arızalar aletin bozulmasına neden olabilir. Filtrenin fişi prize tam olarak oturmalı ve sabit olmalıdır.
    * Filtrenin takılacağı priz ıslanmayacak şekilde ve uzak konumda olmalıdır.
    * Evde çocuk varsa dikkat edilmelidir. Çocukların erişemeyeceği bir konumda olmalıdır.
    * Filtre prizden uzak bir konumda çalıştırılacaksa, gücüne uygun bir uzatma kablo kullanılmalıdır.
    * Fişi çekildikten sonra temizlik yapılması tavsiye edilir.
    * Filtrenin temizliği sadece su ile yapılmalı ve deterjan kullanılmamalıdır.
    * Filtrenin işlevini tam olarak yapabilmesi için filtresi sürekli kontrol edilerek temizlenmelidir. Yıpranmış sünger ve elyaf yenilenmelidir.
    * Filtrenin elektrik kablosunun hasar görmemesine dikkat edilmelidir. Bozulduğu taktirde tamir edilmemelidir.
    * Elektrik akışındaki bozukluklar filtrenin performansında azalmaya neden olabilir.
    * Isı kaynaklarının yakınında muhafaza edilmemelidir.

TetraTec Dış filitreler fabrikasyon hatalara karşı 3 yıl garantilidir.

TanRulman bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: TetraTec EX 600 - EX 700- EX 1200 Dış Filtre

Çok güzel bir tanıtım konusu olmuş Hakan ellerine sağlık. Dış filtre almayı düşünen arkadaşlar detaylı kıyaslama ve karşılaştırma yapabilir.:ay:

3. TanRulman

TanRulman

Yer:
    Ümraniye
    İsim:
    Kemal TANYILDIZ
    Teşekkürler.

4. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    1200 olanından 2 aded kullanıyorum. Forumlarda bahsedildiği gibi problemli ve kalitesiz bir filtre kesinlikle değil. Eheım 2226 dan sonra şahinden inip ferrariye binmiş gibi oldum çin mallarına para yatıracaklar uygun fiyatı ile tetratec 1200 modelini es geçmemeli .:koptum:

5. Enkılmen

Enkılmen

ben de bir tane var yeni geldi plastiği filan gayet güzel benim akvaryumumda sump olmadığı için sadece fosfat reaktörü yada geçici filtre olarak kullanmak amacı ile aldım ama beklediğimden çok daha kaliteli çıktı .fiyat ve kalite gayet güzel .

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Hortumları çok yosun tutunca temizlemeniz önemli. Yoksa debi çok düşüyor. Onun için hortumun ucuna iyice peçete sıkıştırın ve musluğa takıp suyu açın. Peçete tüm yosunu temizleyecektir. Onur abi sağ olsun pratik bir yol öğretti çok işime yaradı.

Okurt bunu beğendi.
  7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Toprak bey nalburdan alacağınız 5 liralık kıvrılmaz yeşil hortum ile yosun problemini aşabilirsiniz. Ben kurduğumdan beri temizlemedim dediğiniz gibi yosun bağladı fakat buna rağmen debisi gayet güzel,temizlik için söktüğümde ilk işim hortumları değiştirmek olacak.

Sayfayı Paylaş