1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetratec Ex1200 mü yoksa Atman 3338 mi?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde aqua24 tarafından 9 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Arkadaşlar en geç bir hafta içerisinde bu iki filtreden birini alacağım. Kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum.180 litrelik akvaryumda kullanacağım.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İkisi de güzel,hangisi fiyat olarak daha uygunsa onu al derim...:)

3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Atman 3338 i yaklaşık 2 sene, 2 metrelik ciklet akvaryumunda kullandım herhangi bir şikayetim olmadı. Hemde akvaryumumun sehpası yoktu, zemindeydi akvaryumum hava yapmadı. Ayrıca yedek parçalarını hemen hemen her yerde bulabilirsin.

4. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Yusuf abi ses konusunda nasıl peki filtre.Yeterince sessiz çalılşıyormu ?

5. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    İkisi arasında 5 tl fark var açıkçası :) Ama tetratec elektrik tüketimi bakımından daha güzel gözüküyo fakat debi konusunda biraz endişem var ondada.

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Evet bayağı sessizdi.

7. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Yanlız bunu 2. el alacağım bayağı temiz gözüküyor ama bir sorun çıkmaz heralde tetratec zaten yeni modellerdenmiş çift contalı olanlardan.

8. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    yorum yok

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Elektrik konusuna ben şahsen inanmıyorum yanıltıcı ola bilir,ufak bazı firmalar satış yapa bilmek için gerçek değerleri yazmıyor,şöyle bazı ülkelerde enerji ucuz 10 watt lık motora 15 watt yazıyorlar alanda daha güçlü sanıp alıyor veya tam tersi oluyor bu daha az enerji harcıyor diye alıyor,bunlarda var...:)

10. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Anlaşılan durum bayağı karışık. :) Bakıyorum her filtreye bir iyi yorum varsa birde kötü yorum var.Şimdi onumu alsam bunumu alsam diye kafayı yicem sonuçta bir kere almak istiyorum sağlam garanti birşey olsun.

11. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    O zaman eheim al, rüyana bile girer. :D

12. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    :D Aslında istemiyorum değil çokta hoşuma gidiyo eheimin ürünleri ama öğrenci olduğum için fazla bütçe ayıramıyorum.

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi o zaman seni karamsarlıktan kurtarayım Atman 3338 diyorum parça sıkıntısı da çekmezsin...:)

14. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Atmanı kullandım, hala da kullanıyorum. 6 sene oldu sıfır ses, çok güzel performans. Tetra tabi ki çok iyi marka,ama kullanmadığım için yorum yapmak yanlış olur. Ama yine alsam atman alırım.

15. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum.Akvaryum hesaplarıma göre 150 lt civarı çıktı.Fluval 205 almaya karar verdim bygün arkadaşla konuştum 4 ay kullanmış faturalı ürün.Sessiz ve güzel olduğunu söyledi debi konusunda artık ya nasip demek kaldı :D

16. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Atman F4 tecrübelerim var tatlı su tanklarımdan... Tetratec te kullandım, ben olsam Atman derdim. Tetratec te ses yok, ama atman daha güzel ve kaliteli bir filtre bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Alparslan bunu beğendi.
  17. aqua24

aqua24

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Erkan ELİBOL
    Sağol erman abi.Atmanıda bir akvaryumcuda görme fırsatım oldu çalışırken biraz seslime geldi açıkçası ama tabiki her ürün öyle olacak diye bir şeyde yoktur.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  18. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Tetratec ex700 kullanıyorum. Ses 0. Ama eğer alacaksanız bir de yeşil renkli ayrıyetten hortum alın. Hortumlar şeffaf olduğundan içi çabucak yosun oluyor debi düşüyor.

Sayfayı Paylaş