1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetrazon akvaryumu yaptırıyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde safak tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar bildiğiniz gibi 276 litre astronot ve green terror tankım var.Yeni bir akvaryum yaptırıcam.Pek büyük değil 52*42*30 ölçülerinde bitkili yapıcam içine sadece tetrazon yapıcam.Zebra tetra,zümrüt(yeşil)tetra ve siyah tetra 10 tane tetra koymayı düşünüyorum.Kurduğumda fotoğraflarını koyacağım.

2. taygun

taygun Guest

Tetrazon akvaryumu yaptırıyorum

25 yıl evvel beslediğim ilk balıklardı. Akvaryumu almadan önce balık seçmek için iki tane kitap okudum. Amacım hangi balığın neye ihtiyacı olduğunu öğrenmek ve ona göre hareket etmekti. O zaman okuduğum o iki kitapta Tetrazonların siyah beyaz resimleri vardı. Hoşuma gitti. Sonra okul çıkışı Fatih'deki teknik Akvaryumda balıkları gördüm ve renklerine bayıldım.

Eminim siz de severek besleyeceksiniz. Tavsiyem olabildiğince en küçüklerinden alıp gelişimlerini izleyin. Bir de, eğer bu balıkları çok küçükten alıp karma akvaryumlarda beslerseniz daha uysal oluyorlar. Yani karma akvaryuma yetişkin tetrazon koymak yerine yavru tetrazonla işe başlamak daha doğru. Bu sadece benim gözlemim ve görüşüm. Ama anladığım kadarıyla siz zaten tek tür besleyeceksiniz.

Resimleri sabırla bekleyeceğim.

Saygılar

Sayfayı Paylaş