1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetrazon + Resboralar ile bakılabilecek bitki ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 4 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Arkadaşlar 80x40x40 lık akvaryumum da 13 tetrazon + 10 rasbora + 5 Pristella bulunuyor. Akvaryumum şu anlık sadece taşlardan ve zeminden oluşuyor. Bu balıklar ile bakabileceğim bakımı kolay Co2 istemeyen bir bitki türü önerebilir misiniz ?
    Kütahya' da 1 kök 4 dallı sazlıklara bile 3 tl istiyorlar. Bitkileri internetten almayı düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Sağlıklı günler :)

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Echinodorus türleri, Moss türleri, zeytin, çınar, tilki kuyruğu, gül bunları düşünebilirsin.

3. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Balıklarınız Asyalı bence bitkilerinizi seçerken Asya kıtası bitkileri seçin,
    Örn.crypto türleri ve java fern türleri.

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Serdar abi özlettin kendini. :) Nerelerdesin ? ;)

5. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Buralardayım sevgili kardeşim,malum sıcaklar mevsim normalleri üzerinde,eh bu durumdan da en çok çocuklar ve yaşlılar etkilenir diyor uzmanlar:)

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Yaşlı mı ? Abi estafrullah. Ama özletme kendini buralarda bize. ;)

Not: Emre kardeşim konunu dağıttık azıcık kusura bakma ama Serdar abiyi görünce yorum yazdığını, dayanamadım :)

Aguila Negra bunu beğendi.
  7. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Önemli değil :) Benim için herhangi bir sakıncası yok :ay: Arkadaşından 1 kök amazon ve 3 kök saz getirdim. Bakayım gelişimleri nasıl olacak ona göre takviye yada farklı türleri seçerim :)

+ olarak bugün bütün akvaryumculara gittim. Hepsinde önerdiğiniz türkerin hiç birisi yok. Netten alışveriş şart oldu.

8. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    1 Adet 18w SYLVANIA Grolux
    1 Adet 15w SYLVANIA Grolux Lamba alarak akvaryumuma taktım.

Saatte 800L iç filtre var. ( hava üfletmiyorum. ) + 300L/Saat şelale filtre ( Suyun düşüşü ile oluşan balonlar ile hava sağlanıyor. )

Akvaryum daki bitkiler Java Moss , Sazlık ve Amazon. Umarım bu bitkiler için kullandığım ışık ve sistem yeterlidir. Gerçi sazlıkta ve amazonda gözle görülür büyümeler ve ayrı yapraklar oluştu. Fakat java moss' un az bir kısmında kararma var.

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryumdaki bitkilerin gereksimleri az olduğundan, aydınlatma yeterli gelebir.

Java moss adaptasyon sürecindeki klasik davranışlarıdır, kafanı yorma kısa sürede toparlayacaktır.....

Şelale filtre su yüzeyine vuruyorsa oksijen sağlayacaktır, iç filtreden oksijen vermene gerek yok Emre.

Özel mesaj ilede sormuştun sorularını, özelden cevap vermeyişimin sebebi, paylaşım olmayacağındadır.

Sayfayı Paylaş