1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tetrazonlar bir günde ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde erkqn tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. erkqn

erkqn

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    erkan yüksel
    Akvaryumu kendim yaptım. 14 yıl önce de yapmıştım hiç sorun çıkmamıştı ama sista formül degiştirmiş, akvaryum silikonundan haberim olmadan sista ile yaptım, tank 150 lt. Tankı yıkadım yapımdan 2 gün sonra artezyen suyu ve çeşme suyu ile doldurdum biraz kaya tuzu ve mavi ilaçtan 5 damla damlatıp iç motor ve ısıtıcıyla 2 gün çalıştırdıktan sonra 8 tetrazon bir ufak vatoz attım balıkları torbaları ile 15 dakika suda bekleterek attım tanka 24 saat içinde yarısı öldü, kalanlarda 2. günü bulmadı, sonra silikondan şüphelendim, tuz dediler, tankı ıslak tuzla sildim silikonlu yerlerde kalıp halinde kalacak şekilde 2 gün beklettim. 2 gün sonra tankı yıkayıp çeşme suyu ile doldurup 3 kilo tuz atıp 2 gün ısıtıcı ve motor ile çalıştırdım, yine temizleyip doldurdum 4 gün boş çalıştırıp 2 tetra attım 24 saatte yine aynı belirtiler ile öldüler, ilk 2 üç saat belirti yok ama yem yemiyorlar, 6 saat kadar sonra yukarıdan hava almaya başlıyorlar iç motor ve hava tası çalıştığı halde, 18 saat kadar sonra su ile sürüklenmeye başlıyorlar ve 24-30 saat kadar sonra acı son. Ayrıca tanka deniz kıyısından topladıgım tasları iyice yıkadıktan sonra attım.Ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

2. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Aşırı tuz var tankınızda tuzdan arındırıp tuzsuz halde bekletmeniz lazım ayrıca tanka bitki eklersenizde güzel olur.

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi öncelikle portala hoş geldin. Silikon için gereken yapılmış başka bir şey yapmaya gerek yok. Kullandığın su normal çeşme suyu ise mutlaka dinlendir zaten bekletilmiş su dinlenmiş. Ayrıca sera aquatan ve sera nitrivec alıp tanka ekle gerektiği ölçüde. Tank bu şekil iki gün çalışsın.
    Artı olarak balıkları aldığın yeri değiştir başka bir akvaryumcu varsa veya sorgula bir şekil. Akvaryumdan bir kaç foto eklersen iyi olur suyu ısısı 26-27 derece olsun balıkları alıştırırken kendi akvaryum suyunla yavaş yavaş alıştırarak ekle. Torbadan çıkararak başka bir kapta alıştır canlıları.

4. erkqn

erkqn

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    erkan yüksel
    Deniz kenarından topladığım taşlardan olabilir mi acaba diyorum, daha önce de toplamıştım bir şey olmamıştı.
    Ama sadece beyaz taş toplamıştım şimdi her renkten var. Bitkiyi daha sonra eklerim diyorum ama balıkları yaşatamıyorum. Daha önce de akvaryumum vardı senelerce hiç balığım ölmezdi, nasıl öldürüyolar balıklara diyordum, başıma geldi sera aquatan ve sera nitriveci kullanacağım, teşekkür.

Ekli Dosyalar:

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi taşlar düz gözenekli değil yıkma düzgün yapıldıysa kesinlikle bir şey taşların üzerinde. Dediğim gibi yap suyu sonra bir iki balık alıp ekle bakalım durum ne olacak. Eğer yine aynı olursa aldığın yeri sorgula derim.

Sayfayı Paylaş