1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Thailand'dan lepistesler

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Kinglepistes tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Arkadaşlar merhaba,
    İki haftalık Thailand tatilinden sonra çektiğim lepistes fotoğraflarını burada sizinle paylaşmak istedim. İyi seyirler...

Yuth ve ben

Duy ve ben

Oğlum Berk lepistesleri incelerken

Bunlarda dükkanlardan fotoğraflar

kerem11 bunu beğendi.
  2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Maşallah... Resimler çok iyi çıkmasada gördüğüm kadarı ile balıklar bir başka güzel, Türkiye'ye girişte yada oradan çıkışta canlı balık getirmek problem oluyormu ?

3. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Thailand gümrüğünde 10 taneden fazla olmamak şartı ile çıkışa problem yapmadıklarının söylediler ama Türkiye girişinde gümrükte problem yaşayabilirsiniz...!

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Ellerinize sağlık Uğur Bey... :cicek: Çok güzel görüntüler... :helalolsun:

Döndünüz mü yoksa henüz Tayland'da mısınız?

Bir resimde kupalar gözüküyor... Yuth ve Duy Beyler bu lepistesleri kendileri üretip yarışmalara sokarak mı almışlar bu kupaları ya da ellerinde o kupaları kendilerine kazandıran ama bizim resimlerde göremediğimiz çok ama çok özel lepistes ırklarına mı sahipler? Çok merak ettiğim için soruyorum, beni mazur görün...

5. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Abdullah Bey,
    Dün sabah döndüm. Dikkatli bakmışsınız evet Duy ve Yuht üreterek yarışmaya soktukları balıklardan kazandıkları kupaları dükkanlarında sergiliyorlar... Duy'un elindeki pink varyeteler gerçekten çok güzel, Yuth'un merah ve golden moscow varyetelerine hiçbir yerde rastlamadım...!
    Yuth bana maille elindeki ürettiği lepisteslerin varyetelerini yazmıştı onu da ekleyeyim:

1 ALBINO MOSCOW FULL RED
    2 ALBINO FULL RED
    3 ALBINO GERMAN TUXEDO RIBBON FIN
    4 ALBINO FULL RED RIBBON FIN
    5 ALBINO FULL RED SWALLOW
    6 ALBINO SUPER WHITE
    7 ALBINO SUPER WHITE RIBBON FIN
    8 ALBINO SUPER WHITE SWALLOW
    9 ALBINO GALAXY RIBBON FIN
    10 ALBINO FULL PINK
    11 ALBINO FULL PINK RIBBON FIN
    12 ALBINO RED LACE
    13 ALBINO RED LACE SWALLOW
    14 BLUE GRASS
    15 BLUE GRASS RIBBON FIN
    16 BLUE GRASS SWALLOW
    17 RED LACE
    18 RED LACE SWALLOW
    19 MEDUSA SWALLOW
    20 FULL BLACK A-GRADE
    21 FULL BLACK RIBBON FIN
    22 FULL BLACK SWALLOW A-GRADE
    23 FULL PLATINIM RIBBON FIN
    24 MEDUSA ROUND TAIL SWALLOW
    25 HALF TUXEDO(saddle)
    26 GERMAN TUXEDO SWALLOW
    27 MERAH MOSCOW BLUE
    28 GERMAN TUXEDO CROWN TAIL
    29 MERAH ALBINO GERMAN TUXEDO
    30 MERAH ALBINO COBRA RED TAIL
    31 METAL RED LACE
    32 METAL YELLOW LACE
    33 METAL SILVER
    34 METAL SILVER SWALLOW
    35 GOLDEN MOSCOW RUBY EYE

Yuth'un popüler bir sıradan tür olarak tanımladığı blue grasslar İstanbul'da tanesi 35 YTL'den satılıyordu . 3 katı fiyata sattığı golden moscowlar ve merahlar için burada herhalde 100 TYL gibi bir fiyat yazarlar...

Bu fotoğraf da Volkan için ... !!!

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Hoşgeldiniz o zaman Uğur Bey,

Onca kupayı raflarda gördükten sonra böyle kabarık bir liste ile karşılaşabileceğimi tahmin etmiştim doğrusu ama hani söylemek gerekirse birçoğu çok klasik ırklar olabilir diye de düşünmeden edememiştim... Ama görünen o ki gerçekten çok sayıda yeni ırk var ellerinde... Ne diyeyim Bravo...

Uğur Bey, bu ırkları nasıl elde ettikleri ile ilgili paratik bilgilerden edinebildiniz mi acaba Yuth Bey'den? Tabii sadece yeni varyete değil yeni ırk çalışmaları da vardır heralde...

7. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Abdullah Bey,
    Öncelikle hoşbulduk...
    Yuth ve arkadaşları yıllardır amatör olarak yaptıkları işi 5 yıldır profesyonel olarak devam ettiriyorlarmış. Takdir edersiniz ki o da tüm üreticiler gibi açık vermeme konusunda kararlı normal cross yapıyoruz diyerek geçiştirdi... Birkaç ay sonra yeni varyeteleri piyasaya sunacaklarını söyledi, demek ki bazı çalışmaları var...

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Uğur abi sonunda resimleri görebildim valla harika balıklar getirmişsin.Yolda zaiyat vermediğinede sevindim valla.. İnşallah adaptasyonuda sorunsuz atlatırlarda hem gözlerimiz bayram eder hemde o güzelim balıklar sayende ağır ağır herkeste olmaya başlar.. :heyo: Meşhur efsaneyi bir sorsaydın keşke sizin balıklarda da oluyor mu diye :F Döndüğümde senle bir konuşalımda getirtebildiğimiz kadar getirtmeye çalışalım.. Sana şimdiden kolay gelsin diyorum Uğur abi.. Güzel haberler bekliyoruz senden...

9. stablizer

stablizer

Adı üstünde EFSANE o.Öyle herkeze nasip olmaz :F

10. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Volkan,
    Şu an için bir problemleri yok gibi gözüküyor. Abiciğim şu getirtme olayına YEM olarak açıklık getirelim de yanlış anlaşılma olmasın...Önce malı bir deneyelim sonra arkadaşlara duyuru yapar toptan getirtiriz...!
    Efsane olayı ise Serdar'ın dediği gibi:
    Adı üstünde EFSANE o.Öyle herkeze nasip olmaz :F
    Şimdi pembe erkek moscowlara doğru yan akvaryuma hareket çekti... Pembe moscowlarım olabilir mi ki?

Al sana 3 fotoğraf daha:

Blue Grass

Golden Moscow Ruby Eye High Dorsal (Herifin koyduğu isme bak: Doğan SLX 1.6 ie A.K. )

Albino Deep Pink

Serdar,

Bu fotoğraf da sana olsun... Neon tuxedo yavruladı...!

11. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Valla çok güzel kareler bunlar... Uğur Bey tekrar tekrar hayırlı uğurlu olsun... Hele son karedeki yavrular için söylenecek birşey yok... Maaşallah... naz: İnşallah kayıpsız büyütürsünüz...

Tahmin ettiğim gibi ama şansınıza belki konuşmuşlardır dedim... Aslında söyledikleri doğru sadece çaprazlıyorlar ama sonra elde ettikleri F1'leri de kendi aralarında çiftleştirdikten sonra neler yaptıklarını merak ediyordum... Tabii bir de teknolojinin nimetlerinden faylanıp faydalanmadıkalrı önemli...

Bu güzel kareleri bizimle paylaştığınız ve sorularımızı yanıtsız bırakmadığınız için teşekkürler Uğur Bey...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık Uğur Bey, nerelerden merak edilen görüntüleri bize taşımışsınız elleriniz dert görmesin.

Bu görüntüler bana ilham verdi. Herkes sanırım balık istiyor ordan, ben balık istemem bir lokma su getirseydiniz yeterdi bana. :F :F

13. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Oldu olacak bir avuç da toprak isteseydin de Temel Hocam, Uğur Hoca'nın cezası yakalandığında müebbet olsaydı... :F Hemi de Aikidocu gardiyanların arasında... :D

14. stablizer

stablizer

İlk geldiği gün konuşmuştuk zaten yakındı yavrulama diye,ama baya yakınmış abi.Garibim Neon Tuxedo,baba Thai de,bu dişi çoluk çocuk burda.Nasıl vereceksşn bunların hesabını ayırdın aileyi.Bu arada baba nasıl bişeydi acaba?Tabi bilemeyiz kepçeden döllenmişde olabilir huh:

15. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Temel Hocam,
    Sağolun. İnşallah diğer üç varyeteden de yavru alır, arkadaşları yerli üretim özel ve güzel balıklara kavuştururuz.
    Ama su getirme olayı en zor iş: Uçağa binerken çocuğun kolasıyla yarım pet suyuna bile el koydular...!

Abdullah Bey,
    Aslında toprak da getirdim; Alt üç resimde görünen dip filtrelerini aldım, dipte dursun diye içlerine çakıl doldurmuşlar...! Açıkçası cezası da o kadar çok değil: 10 yıla kadar hapis :D

Serdarcığım,
    Ben onlardan gariban durumdayım, en azından yavruların anneleri yanında :hepiniziseviyorum: Ya babaları burada olan Thai çocukların hesabı nasıl verilecek...!
    Balıkları aldığım akvaryumlarda kesinlikle başka varyeteden balık bulundurmuyorlardı ama efsane bu ya kepçeden başka varyete dölü almış olabilirler :uyari:

Arkadaşlar,
    Hazır Serdar kepçeden bahsetmiş, yeri gelmişken bu güne kadar daha önce hiçbir yerde görmediğim ve bu geziden kazanılmış en büyük tecrübe olarak nitelendirebileceğim olayı size anlatayım:
    Tüm kaliteli akvaryumcularda (aslında pazarda leğen içinde satanlarda bile gördüm) balıklar yakalanmak için kepçeyle kesinlikle kovalanmıyor, hiçbir şekilde herhangi bir yere sıkışmalarına ortam yaratılmayıp sabırla balığın kepçeye girmesi bekleniyor. Yakalanan balık hiçbir şekilde kepçeyle su dışına çıkarılmayıp, büyük kaşıklarla suyuyla beraber kepçenin içinden alınarak gideceği yere veya içine konulacağı poşete taşınıyor.
    Bu aslında şuna benziyor: Güzel bir gemiyle karaya yanaşıyorsunuz, 50 metre kala amcamın biri geliyor " Bu gemi çok büyük daha yaklaşırsak karaya otururuz , buradan sonrasını yüzerek gideceksiniz..." Aynen bizim kepçeyle balığı sudan çıkarmamız gibi... Kaliteli üretici böyle yapmayıp, ufak bir sandalla gemiye yaklaşıp, yolcuları karaya öyle taşıyor...
    Bundan sonra ben balıklarımı bir yerden başka bir yere taşırken KEPÇE kullanacağım! Ama YEMEK KEPÇESİ...!

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence degerli bir bilgi bu. Kepce narin baliklarin mukozasina zarar veriyor ve sudan tamamen cikarmanin kimbilir mesela havayla temasin daha ne zararlari vardir.

Cep mesaj, dusunceler eksik kaldi ne yapalim.

17. taner71

taner71

Uğur balıklar çok güzel hayırlı olsun..İnşallah benim g.moscow gibi sebayidü çıkmazlar :F

18. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Arkadaşlar,
    Neon Blue Tuxedo dişiden sonra bu gün de Golden Moscow Ruby Eye High Dorsal dişilerden biri yavruladı.
    Çarşıdan aldım on tane eve geldim yüz tane bu nedir ? Lepistes...!

Filtrenin sol alt köşesindeki Golden Moscow net olarak seçilebiliyor...

19. taner71

taner71

Ooo hayırlı olsun ....Bu arada o nasıl bir pipo filtre anlayamadım.. :D

20. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN
    Bende erkek bol Abi, istersen senin dişileri itinayla öperler...!

Filtre bottom filter diye geçiyor... İnternette Hagen Marina dip filtresi diye satılıyor...

Sayfayı Paylaş