1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

The_ReligiouS Arkadaşımın Akvaryum Yer Sıkıntısı için Proje

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Tekin27 tarafından 21 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Tekin27

Tekin27

İsim:
    F.Tekin
    The_ReligiouS arkadaşım;
    Bir konuda akvaryum için yer sıkıntısı çektiğini belirtmiş,konuya cevap olarak yazdım,hortlattım konusunu ama ayrıca yeni bir konu açarak da belirtmek istedim ;

Sizin için bir çizim yaptım,Umarım beğenirsiniz.;

Birinci resim genel görünüş proje.
    İkinci resimde ise sehpanın arkası görülüyor.Sehpanın en üst kısmına doğru çerçeveli cam kapak var.Bu kapak sayesinde rahatca dekor ve temizlik işleri yapılmış oluyor,14 cm yüksekliğe sahiptir.
    Sehpanın kasası resimde görüldüğü gibi metal,demir vb. dayanıklı bir malzemeden yapılıyor,sadece kapak raf ve çekmeceler ahşap.
    Sehpanın ölçüleri ise 150 cm boy,60cm en ve 94 cm yükseklikten oluşuyor.

İçerisine oturacak akvaryumun ölçüleri ise 112x60x61H ölçülerinde oluyor.

Sketchup ile çizimini basitçe yapıverdim konuyu görünce.

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: The_ReligiouS Arkadaşımın Akvaryum Yer Sıkıntısı için Proje

Ellerine sağlık dostum. İşin ehli birinin çizim yapması baya fark ediyor görsel olarak. Projeyi yeniden hortlattırdın kafamda. Yer sıkıntımı aştım ama 2. Bir tank olarak bile düşünülebilir.

3. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

Gerçekden güzel bir düşünce ve proje olmuş. Fakat bu durumda (kendi adıma konuşuyorum) televizyonda izlenen programlardan hiç birşey anlaşılamıyacağı kesin. Hele içinde bekir beyin balıkları varken.

4. Tekin27

Tekin27

İsim:
    F.Tekin

Valla işin ehli değilim,grafiker,marangoz falan da değilim,Lise 1 öğrencisiyim o kadar :)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine saglik Tekin cizimler cok kaliteli olmus. Konuyu cepten takip ettigim icin tam vakif olamadim evden inceleyecegim insallah.

Tesekkur ederiz...

6. Süleyman Ozan Sari

Süleyman Ozan Sari

İsim:
    Süleyman Ozan Sari

Merhaba, ellerine sağlık. Kendi adıma değerlendirirsem akvaryumdan gelen ışı büyük sorun benim için. Tv keyfi kabus olur. :) Ama tabii rahatsız olmuyorsanız fikir süper.

Hemen bir soru, hem bu projeyi de ilgilendiriyor. Acaba bu tür bir ses yayan bir aletin yakınına ya da buradaki örnekteki gibi altına Tankı koymamız balıklar içn bir sorun yaratırmı? Sonuçta ses extra titreşim üreticektir. Bu müzik seti de olabilirdi. Bas sesler balıklar için sorun olabilirmi?

Teşekkürler. Kolay gele.

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Ben belli bir izolasyon ve mesafe bırakılması durumunda bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.Ancak DVD player,ses sistemi,filmler gibi ekipmanlara her yaklaşıldığında insan görüntüsü balıkları sese sokabilir?Bir de bazılarımız film ve diziyi sinemada seyreder gibi seyredip sesini o şekilde açarlarsa sıkıntı olabilir?Ama normal bir ses aralığında sorun olacağını sanmam

8. Süleyman Ozan Sari

Süleyman Ozan Sari

İsim:
    Süleyman Ozan Sari

Çok sağol cevap için. :)

Sayfayı Paylaş