1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Merhaba arkadaşlar öncelikle.

  Akvaryum Portalı 4 yaşında. Bu 4 yıl zarfında forum satır aralarında bizlere güvenen, niyet, amaç, hedef ve ülke hobisi için düşünce ve icraatları gören birçok arkadaş bize inanarak bu forum satır aralarını doldurdu. Öyle bir doldurdu ki zaman zaman koltuğumda arkama yaslandım ve açılan emek yükü kendin yap projelerine veya akvaryum emeklerine bakıp dona kaldım. Bu arkadaşların bazıları başka hiçbir foruma tekbir mesaj yazmamış, yazmayı tercih etmemiş arkadaşlardı. Buradalar ve evet benim diyecek kadar da gururlular. Bir noktadan sonra ortama ulaşan herkes 'Merhaba konusu açarken' mesajına nasıl başladı merak edenler tanışma bölümünü gezebilir. Hatta akvaryum hobisinde eski olup sadece burada konulara karışan birçok arkadaş gördük, tanıştık, ısındık.

  4 adet 'Kendin Yap bölümü' ile bağırarak biz hobiyi pahalı yapan değil, hobiyi çıkmaza düşüren değil herkese sunan olacağız dedik...Bazı unsurlarda tıkanan arkadaşların sesi, alternatif kapısı olduk ve öyle doldurduk içini. Zaman zaman orjinalini kıskandıran dedik, zaman zaman bir ilk daha dedik, durmadık eczane raflarını aradık çıkardık, yaptık, yaptırdık, paylaştık. Belkide 10-12 yıllık ömürlerinde ''Foruma Hediye'' bölümlerinde 3-5 konu görenler burada sayfalara ulaşan sayfa sayısı ile hediye kategorisi gördü.

  Akvaryum Portalı büyüyor ama en başından el vereni, sırt vereni, inananı, güveneni ve sonradan katılan her bir bireyi ile büyüyor.

  Bir noktada ticari esnafın boy göstermek için sokulmadığı, taviz verilmediği, çıkar, tetikçilik yarışamaya bir ısıtıcı verecekler diye boy boy bannerlerin asla asılmadığı, çıkarıp cebimizden yarışmaların parasını masaya gönülden koyduğumuz, hobicilerin içinden birilerinin adını ve sanını koymadan yarışmaya ödül koyduğu, forumun sunucu giderlerini arama motorundan gelip bir süre sonra ''burası akvaryum forum sitesi işte'' diyerek sunucu yükünü üstlendiği bir forum Akvaryum Portalı.

  Kısaca artık senin ve benim yok, emeği olanın, derdine çare bulanın ortak yeri burası. Ekipmansız hobi olmaz, esnafsız hobici, hobicisiz esnaf olmaz. Biz gelişen bir yapı olarak üyelerimizin yeni ürün ve canlı listelerini buradan takip etmesini isteriz. Bu açıdan esnafın bir şekilde etik ilkeler çerçevesinde Avrupa düzeyinde ve oralardaki birlikte yürütülen düzeni becererek yürütmek durumundayız. Esnaf diğer yerlerden şikayeçi, hobici forumların ticaret amaçlı veya yandaş olduğundan şikayetçi bir yapıda. Biz bundan korkarak demeyelim ama forumun genel yüzde yüz hobici yanındaki duruşu esnafı buradan uzak tuttu bu zamana kadar. Ticari ilan bölümü yok, ticari statü yoktu. Fakat artık bir noktadan düşündüğümüz çerçeve içinde etik ve olması gerektiği şekilde şartları uyan (Her ticari firma alınmayacak) firmalar gerekli kurallar içinde liste ve tanıtımlarını bölümlerinde yapabilecekler.

  Ticari ilan bölümlerine üyeler konu açamaz sistem olarak. Aldığı mağaza ile arasında sorun ve şükran işlerini halledecek, ancak genel sorular ve hatırlatmaları yapabilecek. Diğer her türlü akvaryum kurulum konularında etik ve hobici tecrübesi bazında görüş, şikayet, memnuniyet hobiciler arasında müdahale edilmeksizin aynen paylaşılacak ve aktarılabilecek. Foruma ve konulara katkısı olmayan kişi ve kişilerin konularda ürünleri tecrübe bazında iyi niyet haricinde reklam kokan hareketler sergilediğinin tespitinde süresiz uzaklaştırılması gündeme gelecektir. Fakat tekrar hatırlatmak gerekirse kurulum konuları, genel diğer hastalık veya türevi tüm konularda her türlü ürünün memnuniyeti, tavsiyesi ve şikayeti aynen devam edecektir.

  Bu bölümlerden alınacak olan cüzi rakam bölüm açmak isteyen firma sayısına göre elbette toplanan rakama göre forumda düzenlenecek olan yarışmalar ödül olarak koyulacak ve yine buluşma veya sosyal etkinliklerin gerçekleştirilmesinde, site alt yapı veya gereken eklentiler, sunucu giderleri (Şu anda yok) kullanılacaktır.

  İlk gün yazdığımız gibi tekrarlamamız gerekirse; Hedef hep en iyi, en kaliteli ve en büyük akvaryum forum sitesi olmaktır. Gerçek bir işleyişe, gerçek kalitede paylaşım, farklı ve yenilikçi açılımları yazışan, bulan, ortaya seren ve ilerleyen bir yapı olmak konusunda yoldan en küçük bir sapma olmayacağına dair sözümüz bakidir...

  Sevgiler...
   
 2. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.308
  Yer:
  Balıkesir
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Foruma ve yer alacak ticari firmalara hayırlı olsun.
   
 3. zgrkaralar

  zgrkaralar

  Mesajlar:
  600
  İsim:
  Özgür KARALAR
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Hayırlısı olsun herkes için.
   
 4. Erolemir

  Erolemir

  Mesajlar:
  194
  İsim:
  Erol Emir
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Bu forumun güvenilirliği altında malzeme,canlı vs alınabilecek hobici dostu yer veya yerlerin tanıtılması çok yerinde bir karar.Hayırlı olsun.
   
 5. Courageous

  Courageous

  Mesajlar:
  2.399
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Özkan Yürekli
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Hayırlı olsun...
   
 6. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Epeydir böyle bir bölümün olması gerekliliğine inanıyordum.Gerçek anlamda dürüst ve ilkeli ama aynı zamanda da yaptığı işe hakim ticari firmaların tanıtılması,kendilerini tanıtması gerekiyordu.Elbette kar elde edip hayatlarını sürdürmek,evinin nafakasını kazanmak istemektedirler.Bunda bir sıkıntı yok zaten.Ama sattığı ürünün arkasında durmak,her ne şartlar altında olursa olsun,ürün arızalı olmasa bile yasal iade etme süresi boyunca ürününü geri iade alabilmek,stoklarda mevcut görünen ürüne "Pardon bitmiş.Gelince haber veririz" dememek,teslimat süresi ve kargo kalitesi,fiyat ve kalitenin orantılı olması,müşteriye "İnsan" muamelesi yapılması,ürün çeşitliliği beklediğimiz ve arzuladığımız konulardır.

  İnşallah burada işini hakkıyla,layıkıyla yapan esnaf arkadaşlar ile tanışma ve artık bu hobiyi hak ettiği kaliteye kavuşturma imkanı yakalarız el birliğiyle.
   
 7. kupeli

  kupeli

  Mesajlar:
  1.477
  Yer:
  Ankara
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Hayırlı uğurlu olsun.
   
 8. many4x

  many4x

  Mesajlar:
  240
  Yer:
  ısparta
  İsim:
  mehmet firez
  Esnaf arkadaslara ve ve foruma hayırlı olur inşallah  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. penqun

  penqun

  Mesajlar:
  651
  İsim:
  Haktan KAYACAN
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Hayır olsunsuper:gif
   
 10. T3kniker

  T3kniker

  Mesajlar:
  190
  İsim:
  Murat Demirel
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Foruma ve biz hobicilere çok faydası olacaktır...Gerçekten hobicinin dilinden anlayan firmalardan alışveriş yapmak istiyoruz...:ay:
   
 11. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Cevap: Ticari Esnaf Ürün ve Liste Tanıtım Portalı

  Hayırlısı olsun herkes için. ;)
   

Sayfayı Paylaş