1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Toplu Karides Siparişi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde taygun tarafından 18 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Davet herkese açık arkadaşlar , katılmak isteyen kendini listeye ekletebilir. bak:

Tamam o zaman son rakam ben ve Tamer abi 20 , Türker 10 adet yeşil karides alıyor.. Bakarsın cimbomlu karides üretiriz rengi açılırsa :F Ben ana tankımı hazırlıyım o zaman ağır ağır :) Bırakırım kendi hallerine ne yapıyolarsa yapsınlar orda :)

2. taygun

taygun Guest

Emrah forumda gözükmüyor. Vazmı geçti acaba?

3. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem
    Yeşil karides te sorun yoksa bende 10 tane alırım, renklendirilme olayını hala araştırıyorum, bunu bana üretici bir arkadaşım söylemişti, ona ulaşamadım, ulaştığımda olaya açıklık getireceğim.

4. taygun

taygun Guest

Arkadaşlar 10'lu paket ghost da alalım mı? beyaz beyaz güzel durur mossların üzerinde. foto: ;)

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Tamer abi gerçi eve gidince o linklere bakıcamda fiyatları neler merakımı gidermek için burdan yazabilirmisin ? :) Ona göre olur olmaz diyim ghost'lar için...

6. taygun

taygun Guest

Pardon Volkan, yeni gördüm mesajı.

10'lu paket 15 tl.
    20'li paket 25 tl.

Sen bu ghost türünü tanıyor musun?

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kirazla arasında fazla bir fark olduğunu zannetmiyorum abi.. Ama yanlış hatırlamıyorsam kirazlardan daha büyüklerdi.. Şeffaf meffaf bişeylerdi işte :) Teşekkür ederim abicim..

8. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem
    Arkadaşlar, bu arada beslediğimiz karides türlerinin farklı ailelerden olmaları gerekiyor kırma yavrularımızın olmaması için, bu konu hakkında bilgisi olan varmı? Gerçi arı karides ile kiraz karidesin farklı ailelerden olduklarını biliyorum çünkü bir ara almaya niyetlenmişti o sırada araştırmıştım ama latince familya isimleri aklımda değil. Bilenler bir adım öne lütfen huh:

9. taygun

taygun Guest

Duyduğum kadarıyla karidesler arasında kırma olmuyormuş. Ne derece doğru bilmiyorum. Okumak lazım bence

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kırma mevzusunu bilmiyorum bende abi.. İnşallah yoktur öyle bir durum.. Ben bir yanlışlığı düzeltmek istiyorum.. canlıbitki ve yerlibitki.com'ları karıştırmışım birbirine yerlibitki.com firması hakkında bir bilgim yok uygunsa orayıda değerlendirebiliriz.. Şimdi fiyat ve çeşitlere bakıyorum.. Hangisi daha uygunsa yada siz nereyi uygun görüyorsanız orası banada uyar belirtiyim... Önceki mesajımıda güncelliyorum hemen..

11. taygun

taygun Guest

Yerli bitki ile geçen hafta internet üzerinde görüşmüştüm. Elimme bir kaç tane yeşil var ama bitkilerden dolayı görmiyorum dedi.

Üstelik de rakamları çok yüksek. Sanırım ilk mesajımda yazmıştım. İstersen sen yine de bir görüş. İsmi Hasan

12. taygun

taygun Guest

Akgün de de son yazdığı mesajlardan birinde 10 tane istediğine göre ben ve Volkan 20'şer olan adetimizi 15'e düşürü Akgün'ün siparişini karşılayalım.

Bu durumda
    Türker 10
    Akgün 10
    Volkan 15
    Tamer 15 şeklinde oldu

Bundan sonra gelecek olan arkadaşların taleplerini sipariş adetini artırarak karşılayalım. Aksi takdirde rakamları azalttığmızda Yeşilleri bitkiler arasında görmek daha da zorlaşacak.

Zaten hala Emrah'tan haber çıkmadı. Konuyu izleyen birkaç arkadaş daha var. belki onlar da sipariş geçerler

Rakamlarda mutabık mıyız arkadaşlar?

13. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem
    Volkan hocam; bu canlı bitki.com un sahipleri emrah & bülent miydi?

14. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem
    Toplu Karides Siparişi

Tamer abi benim için adedinizi düşürmeyin isterseniz, başka talep eden arkadaş olursa 2. 50 lik partinin alımına geçebilirim ben, hatta çok talep olmazsa 20 adede çıkarabilirim benim siparişi... bu konuda esneğim, jestin içinde teşekkür ederim.

Asıl ben şu arı karidese taktım kafayı (Caridina serrata) kırmızı beyaz çizgileri var ve kafası beyaz olan.

15. taygun

taygun Guest

o zaman yeni sipariş listesi şu şeklide olacak.

Volkan 20
    Türker 10
    Tamer 20

Uygun mudur?

16. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    ben 10 tane istiyorum tamer abi :)

17. Akgün Cem

Akgün Cem

İsim:
    Akgün Cem
    Tamer abi, siparişin illa 50 adet ve katları şeklinde mi olması gerekiyor? Yani 80 adet de sipariş verebiliriz dimi?

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    İsteyen varsa ben 30'ada çıkabilirim 10'ada inebilirim hiç sorun değil.. 2. 50'lik paketin beklemesi olmaz böylelikle... Akgün hocam canlıbitki'nin sahiplerini tanımıyorum isimlerini forumlarda falan duymuştum o kadar valla.. Ona göre c.tesi pazar ana tankı adam edeceğim çünki.. karideslere yer açılsın :)

19. taygun

taygun Guest

Pekala, Emrah'a da 10 tane ayırınca durum yine değişti. Ama benim düşünce artık paylaşımı değiştirmek yerine siparişi artırmak. Sannırım bu konuda bir satıcı tarafından ortaya bir sorun çıkmayacaktır.

Son duruma göre

Volkan 20
    Emrah 10
    Türker 10
    Tamer 20 olmak üzere toplam 60 adet isteyeceğiz.

20. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Valla adedi artırırsak sıkı pazarlık yapalım bence :) 3-5 almıyoruz baya baya yüklü alıyoruz birşeyler yapacaklar artık ;)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş