1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tridonic Balast Temini

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Savatage06 tarafından 15 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Savatage06

Savatage06

İsim:
    Çağlar Kansu
    Tridonic balast nereden alınır, nerede satılır ve fiyatları nedir danışmak istedim. Çift çıkışlı 3 yada 4 adet 24w tridonic balast ihtiyacım var. Farklı bir marka balast öneriniz olursa yazabilirsiniz.

Ben Ankara'dan direkt mağazadan yada kargoyla nereden temin edebilirim? İnternet bana doğru düzgün yerli bir firma bulamadı. Fiyat bilgisi de rica edeceğim. Denk gelirse uygun fiyatlı az kullanılmış 2 el de alabilirim.
    tridonic balast.png
    Bu ilandaki akvaryum T5 balast bana uygun mu?

http://www.akvaryumportali.com/threads/tridonic-atco-balast-ve-t5-ler.10906/

Bir de aşağıdaki linkte bir çeşit Tridonic balast gördüm sizce uygun mu?

http://www.karakoyelektrik.com/70welekbalast-70w-tridonic-balast/

Balast kalitesi önemli malum, bu yüzden ben de tridonic balast arıyorum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 9 Mayıs 2015
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bende 2 x 54 w elektronik dim edilebilir tridonic acto balastlar var. O da iki adet verebilirim. Bayi geliş liste fiyatı kdv hariç 41 tl. Ben 60 lira civarı bir para ödemiştim bir tanesine alırken. Balastlar 2x24 ten 2x54 w kadar olan bütün t5 floları çalıştırıyor. 2 adedini 75 liraya verebilirim. Sadece bir ay kullanıldı. Dim edilmeyenler ucuz onlarla karıştırıp bana bu fiyat ne demeyin okey.

ka2n bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Balast bu resimdeki, yukarıda yazdığım wattlara kadar kullanabilirsin sıkıntısız. Dim edilebilir butonla dim edebilirsin. Açıp kısabilirsin floresanın ışık şiddetini.
    PCA_T5_Basic_xitecII.jpg

4. Savatage06

Savatage06

İsim:
    Çağlar Kansu
    Veysel bey teşekkür ederim, ampulleri dimlemeyeceğim. Eğer uygun fiyatlı düz tridonic balastlardan bulamazsam, görüşelim. Bu arada bilmediğimden soruyorum, 24w ampul yakacağım, balast 54w olunca gereksiz bir enerji sarfiyatına yol açar mı?

veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yok bu balastlar o şekil değil, floransanlara dahi zarar vermez. Ne takarsan onu yakar yani anlayacağın. Bende yedekte var 2 adet istediğin zaman verebilirim. Satmak için ilan falan da vermiyorum zaten sizin mesajı görünce faydası olur diye cevap yazdım. Bende dim kullanmıyorum ileride belki dim kullanırım diye almıştım

6. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Güzel ballastlar biraz ucuz olsalardı düşünürdüm vallaha. Dim edilebilmesi çok güzel bir fonksiyon.

7. YENERDEMİRER

YENERDEMİRER

İsim:
    Yener DEMİRER
    Birtane elektronik balast 2 adet florasanı çalıştırıyo adedini 25 tl den verebilirim sadece 2 ay kullandım TRIDONIC ATCO

Ekli Dosyalar:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hopar armatürün balastları değişirse iyi olacak gibi görünüyor. Işık gücünde kaliteli balast önemli rol oynuyor. Bu yüzden sanırım tridonic balast almam gerekecek.

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi hoparın balastları parmak kadar, tridonic sığacak mı oraya?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İncelemedim yerini Kaan ama bir şekilde değiştirirsem iyi olacak. Bunların inceleri vs var mıdır acaba?

11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi ben hoparın 1kere içini açtım, bir daha da bedava verilmediği sürece kullanacağımı sanmıyorum :) Reflektör diye dandik bir kağıt, balast diye incecik çubuklar.
    Ben biraz araştırdım da, hoparın balstı yerine koyulabilecek balast Türkiye'de bulamadım. Lamba sayısı belki 1 azaltılıp, 3*24 gerçekten kaliteli bir balast kullanılabilir ama.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Saç egilip tırnak atılamaz mı kavisi arttırsak biraz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi hopar balastların foto veya ölçüsünü söylersen geçen toptancıya sordurdum vardı. Bulamazsan ölçülerde uyuyorsa bakarım stok varmı diye. Tridonic balast için.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Sac yok dogus, parlak kagit koymus herifler reflektor diye. Buyuk balast her sekilde sigar yani. ama flolardan yer kalmiyor. O yuzden en mantiklisi, flo sayisini bir azaltip philips vs 3#24 balasta donmek bence.

veysel bunu beğendi.
  15. utkukara

utkukara

İsim:
    Utku Karapınar
    Veysel abi merhaba konuyu aratırken mesajına denk geldim :D. Balastlar duruyor mu ya da bana 2x24 yada 3x24 balast bulabilir miyiz acaba :rolleyes:.

veysel bunu beğendi.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Toptancısında varmış Utku, geçen sormuştuk isterseniz alırım demişti bizim şirketin elektrikcisi. Bendekiler gitti Utku.

17. utkukara

utkukara

İsim:
    Utku Karapınar
    Abi 4x24 bakıyorum bi türlü bulamadım da adı var kendi yok piyasada :(.

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bakalım bir soralım, simdi soruyorum.:)

19. utkukara

utkukara

İsim:
    Utku Karapınar
    Çok teşekkürler abi zahmet oluyor :oops:

veysel bunu beğendi.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sordum, bakıp haber edecekler. Olmadı arar sorarız bir daha. Zahmet olup ne olacak Utku varsa yakin yerleri alırız hemen.

utkukara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş