1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropehus Hastalıgı Hakkında YARDIM

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde tugrul3475 tarafından 14 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. tugrul3475

tugrul3475

İsim:
    tugrul
    Merhaba Arkadaşlar
    Akvaryum kurulumunu balıkları içine koymadan 1 hafta önce gerçekleştirdim.
    akvaryumu kurdum ve içini güzelce temiz suyla yıkadım daha sonra akvaryum uma musluk suyu ile doldurdum doldurmuş olduğum suyu yaklaşık 2 3 gün dış filtre ve hiç bir motor olmadan dinlendirdim.
    Ve bu 3 gün sonra akvaryuma dış motor ve ısıtıcı taktım ve 3-4 günde bu şekilde çalışır durumda dinlendirdim.
    Bu zaman zarfında akvaryuma elimde bulunan 1 adet Japon balığı ve 2 adette çöpçü balığını içine attım.
    2 adet çöpçü balığım öldü ve sadece Japon balığım kaldı yavru balıklarımı almaya giderken elimde bulunan çöpçü balığını da çıkarıp akvaryumcuya verdim.

bu zaman zarfında İnternet Uzundere bulmuş olduğum bir abım den 35 taneye yakın tropehus yavrusu aldım.
    Ve eve getirdikten sonra yaklaşık yarım saat kırk beş dakika ya yakın hava motoru hortumuyla aşılama gerçekleştirdim.Ve bu zaman zarfından sonra yavrularımı akvaryuma Koydum.
    Yavru balıkları akvaryuma atığında her hangi bir problem görünmüyordu ve bir hafta gayet sağlıklıydılar ve daha sonra akvaryum da yosunlaşma oluşsun diye balıkçı dan 1 adet Vatoz alıp getirdim akvaryuma attım.

Bir kaç gün sonra akvaryumda ölümler oluşmaya başladı.
    Yavru balıklarım ölmeye başladığında almış olduğum abi ile irtibata geçtim ve sorunu anlattım oda bana elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştı.
    Ve sorunu araştırmaya başladım akvaryumda her gün su değişimi gerçekleştirmeye başladım yaklaşık 1 hafta boyunca düzenli olarak her gün su değişimi gerçekleştirmeye başladım ama sorun ortadan kalkmadı devam etti ölümlerde devam ediyor.

Daha sonra dış filtredeki karbonun elektrik kesiminde yeniden devreye girdiğinde balıkları zehirleyeceğiyle aklımıza geldi ve dış filtreyi temizleyip içerisinde bulunan karbonu Çıkardım

Ama sorun ortadan kalıtımı hayır aynı günde anaçları almak için abi nin gittim ve orada da sorunlarımı dile getirdim ve bana ola bilecekleri anlatı sizler gibi

Anaçları getirip aynı seklide aşılama yaptıktan sonra akvaryuma koydum o akşam hiç bir sıkıntı yoktu yemlemede yaptım gayet yemleri yiyorlardı ve bir gün sonra balıklarımın
    resimlerde göründüğü gibi 6 anacım dan 5 inin dış filtrenin olduğu kısımda su yüzeyinde takıldıklarını fark ettim ve ne yapacağımı şaşırdım çünkü elimden hiç bir şeyi gelmiyor bu tropehus türlerini ilk defa akvaryuma koymuştur.

Hemen almış olduğum abi ye yazdım ve resimle attım o bana eczaneden Flagly tablet al 2 adet erit içine at dedi balıkların stres olduğunu soyladı ama içim hayla daha rahat etmedi foruma yazmam gerektiğini düşündüm ve forma bu konuyu actım.

Ve dün ali beyin yazmış olduğu gibi 50 litreye 1 tablet olacak şekilde ayarladım yani 300 litre akvaryuma 6 tablet ve akvaryuma döktüm bunu yaptıktan sonra 2 adet daha eritip cay tabağına kup yemlerle karıştırdım 5 dk beklettikten sonra o yemleri de balıklarıma verdim
    5 10 dk sonra anaçlarım dan birinin öldüğünü gördüm.

BALIKLARA AİT GORSELLER VE VİDEOLAR MEVCUTTUR

WhatsApp Video 2017-06-12 at 19.59.02.mp4 - 9.8 MB
    WhatsApp Video 2017-06-13 at 19.41.15.mp4 - 1.9 MB

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

ANACLARIM VE YAVRULARIM AYNI AKVARYUM İÇERİSİNDE

Durum bundan İbaret arkadaşlar konu hakkında acil yardımlarını rica ederim.

Akvaryum Ölçülerim : 100 X 50 X 60
    Dış Filtre : Jebo 825 Dış Filtre 3 Sepetli DOLU 1000 Litre/H

Kullanılan yemler ise : DAINICHI CICHLID VEGGIE FX 50GR.1
    TETRA PRO VEGETABLE 100GR.
    JBL Spirulina Flakes %40 SPIRULINA ORANI

Sayfayı Paylaş