1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropehus' larıma Kendi Üretimim Yem... Resimli Anlatım.

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde masymcan tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can
    Arkadaşlar tropehuslarım için kendim evde yem yaptım güzel oldu.Balıklarımda yiyince sizle paylaşmak istedim.Yapması çok kolay.

Öncelilkle malzemeler: yeteri kadar ıspanak ve bezelye, 3 diş sarımsak, bir çay kaşığı yumurta akı, yarım çay kaşığı yumurta sarısı, bir çay kaşığı buğday unu, bir çay kaşığı süt tozu.

1)Ispanakları ve sarımsakları ince doğrayıp bezelye ile birlikte kısık ateşte haşladım.

2)Daha sonra elekten geçirip, suyunu süzdüm.

3)Yumurta sarısı ve akını hazırladım.

4)Yarım çay kaşığı yumurta sarısı, bir çay kaşığı yumurt akı, bir çay kaşığı süt tozu ve bir çay kaşığı buğday ununu hazırladığım ıspanak karışımına ekledim.

5)Bu karışımı iyice çırptıktan sonra yayvan bir tapağa serdim. Kolaya kuruması için.Bu şekilde bir hal aldı.

6)Trakya bölgesinde hava yağışlı ve kapalı olduğu için kalorifer üzerinde kurumaya bıraktım :)

7)Evde dibek olmadığı için havlu içerisinde kurumuş olan yemi cezvenin arkası ile dövüp incelttim.Tabi iki gün kuruttum ve arasıra karıştırdım.

8) Yemimizin en son hali bu oldu. Balıklara vermeden önce biraz ıslatsak iyi olur sanırım.

reis, zgrkaralar, YIKIKTEMO ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Tropehus' larıma Kendi Üretimim Yem... Resimli Anlatım.

Ellerinize sağlık. Güzel bir yem olmuş açıkçası. Ama benim kafa taılan birşey var. 2-3 gün açıkta kuruttuğumuzda yemin bayatlaması söz konusu değilmi ? Bunun yerine direk dolaba koyup, gerektiğinde çıkarıp versek daha iyi olur gibi.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık güzel olmuş. toka:gif Bayram etmiştir balıklar artık. Yerlerken fotoğraf veya video olsa çok güzel olur.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ellerinize sağlık güzel bir yem tarifi olmuş.

5. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Bende ilk defa yaptım belki daha sonra bırde sızın dedıgınız gıbı yaparım ama herhangi bir sorun yok şimdilik.

Bu hobide yeniyim ama akvaryumportalı sayasinde baya yol kat ettim. Arkadaşlara faydalı olmuşsa ne mutlu.

6. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Fikrin babası sizsiniz. Bende böle bişey denedim çok güzel oldu.

7. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Şunu söylüyeyim ilk başta balıklar yemi yemiyolar, biraz aç bıraktıktan sonra alıştıra alıştıra verin.Bir dezavantjı onu da söylüyeyim yem de çabuk çökelme oluyor.Eyer sizin için dip temizliği yapmak sorun oluyorsa bu yemi tavsiye etmem ama düzenli dip tmizliği yapıyosanız sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş