1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropeus Türünden Anlayan Akvarist Doslar

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ENVER tarafından 4 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Sizce kendime yapacak olduğum koloniyi fo mı, yoksa f1 den mi yapmalıyım? 2 si arasındaki fark sizce ne nedir ve benim için hangisi hayırlı olur? Çok kararsız kaldım, bana yardımcı olabilir misiniz?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sağlıklı koloni hobiciden almak en doğru seçim olur.f0 yem ve su şartlarına alışması biraz zordur ve kayıp yaşama riski yüksektir.Dediğim gibi hobiciden sağlıklı koloni bulup almak en doğru seçim olacaktır.

3. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Abi bir koloni buldum. Kasakalawe f0, Bir erkek, beş dişi. Bu balıklara f1 dişi veya erkek eklersem bir sıkıntı yaşar mıyım?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sıkıntı konusunda pek bir şey söylemek doğru olmaz kolonideki erkek kabullenmeyebilir.Özellikle Sağlıklı bir koloni sadece yavru ve dişi balık kabul edebilir.Erkek eklemede baskın erkek yeri alınacağını düşüneceği için sürtüşmeler başlar ve hangisi güçlü ise hayatta o kalır.Tabi bu tam terside olabilir ama düşük bir oran tabi.

5. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Anladım abi tamam teşekkür ederim.

6. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Değerli bilgisini ve yorumunu paylaşan herkese çok teşekkür ederim . Konu siline bilir.

7. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Red rainbow kasangalarımı tanka eklemiş bulunuyorum 3 erkek 12 dişi inşallah streslerini çabuk atarlar f0 riskini göze aldım.Birde bir sorum olacak tropeus türü için filtredeki zeoliti çıkartmam söylendi sizce ne kadar doğru.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hayırlı olsun yakın zamanda resimleri eklersen seviniriz.Zeoliti çıkarmana gerek yok .Birde şuanlık yapman gereken ışıkları 1 hafta kadar yakma oda ışığı yeterlidir.Yem olarak ilk hafta Spirulina bitkisel yem ver ve daha sonra New life yemden sabahları ilk öğün olarak devam et.:)

9. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Sayın İsmail abime vede Temel abime bilgi ve ilgilerinden dolayı teşekkür ederim . İsmail abi yemleriminde fotolarını ekleyim bana bir sıralama yapabilirmisin acaba.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kullandığın yemleri yaz liste oluştururuz.

11. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Su değiştirdikten sonra suya girmem gereken bir ilaç var mi acaba su değişimi yapacağım da bilgi vere bilirseniz sevinirim saygılar.

12. akvaryumpetmarket

akvaryumpetmarket

İsim:
    ömer faruk çöygün
    Su değişimlerinden sonra mutlaka düzenleyiçi kullan eğer imkanın varsa bakteri kültürüde iyi olur.
    Tavsiyedir sağlıklı balıklar.

ENVER bunu beğendi.
  13. akvaryumpetmarket

akvaryumpetmarket

İsim:
    ömer faruk çöygün
    Ben bunların dışında mutlaka kulandığım seachem tanganyika bufer ph stabilzede iyidir.

ENVER bunu beğendi.
  14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Şuan tavsiyem tabi son karar senin 10 gün ile 15 gün arası su değişimi yap.Balıklar suya tam anlamıyla alışsın.Değişimlerde katkı girmene gerek yok .Nedani ise katkı girdiğin bunları iyi takip etmezsen su değerlerinde oynamalar olur buda balıkları sıkıntıya sokar.Akvaryumda mümkün olduğunca hava girişi ve yüzeyde'de akıntı iyi olsun ve haftalık düzenli su değişimlerini aksatma yeterli gelecektir.

15. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Bende böyle düşünüyorum İsmail Abicim suya tam alışmaları çok önemli dipte biraz pislik birikti o yüzden dedim dip çekimi yapsam mı 10 gün bekleyeyim ondan sonra su değişimi ne başlayayım iyi forumlar.

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Enver değişim için biraz daha bekle birde akvaryumun resimlerini paylaşırsan sevinirim.:)

17. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Abi resim atiyorum hata veriyor eve gecince tekrar deneyecegim 20130805_225628.jpg

18. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Buda baliklar eve gecince daha iyi bir resim atarim abi 20130808_125015.jpg

19. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Akvaryum ölçüleri neler?Bana biraz kuçük geldide?

Sayfayı Paylaş