1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus İkola Serinin Başlangıcı 1

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Burak23 tarafından 18 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Herkese iyi akşamlar...
    2 gün önce aldığım ikolalarımdan dişinin ağzı yumurta dolu....Ama erkek sürekli kovalıyor...Kusturacak diye korkuyorum...Dişiyi yavruluğa ayırsam olur mu?Yada akvaryumda tutsam yumurtalarına gerçekten sahip çıkar mı?
    Gerçekten şu an inanılmaz derecede mutluyum....

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Burak dişi atarsada problem değil böyle bir kaç deneme sonucunda tecrübe kazanacak;) fakat en önemli sorun önceden'de yazdığım gibi akvaryum içinde frontoza var ve şimdi olmasa bile ilerde tropheuslar için sıkıntı olacak.

3. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Yok frontozaları gönderiyorum...Benim tek korktuğum nokta erkek sürekli kovalıyor...Şimdi olmasa bile ilerde mutlaka dişi almam gerekecek...Ama bulamıyorum...
    Birde dişiyi yavruluğa ayırsam olurmu?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Dişiyi yavruluğa alsan bile sıkıntı devam edecek dişi eklemesi yapman gerekecek,ama kimse kolay kolay sadece dişi vermez , satılık koloni bulman gerekiyor tabi buda biraz maddiyata bakıyor.

5. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    Dişi yavruluğa alınsa korkup yutarmı ? Yumurtalarına sahip çıkma durumları nasıl ?

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Akvaryum içinde toplam kaç tane ve kaç çeşit balık var? şuan streste olabilir.Ağzındaki yumurtaya sahip çıkması balığın tecrübesine bağlı daha önce yavru alınmışmı?

7. Burak23

Burak23

İsim:
    Burak Özgür
    2 kere yumurtlamış, 2sindede yutmuş...akvaryumda 1D1E Tropheus, 7adet Frontoza var...

Sayfayı Paylaş