1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus İlangi Acil yardım

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde camfaus tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Merhaba 3 aydan fazladır bitkili akvaryum ile uğraşıyoprum. Bugün itibarı ile 4erkek 2 dişi ilangi aldım çarşamba günü balıklar elimde olucak. Balıklar 10-12 cm.

Bitkili akvaryumda kullandığım kum bazalit ve dere kumu bu kumların ilangiye zararı olurmu?

Kumun en altında pomza taşı zeolit hindistan cevizi kabukları ve aqua basis plus var 5 lt kadar bunlardan zararlı olanlar çıkarılması gereknler varmıdır varsa hangileri ve nedenleri?

Co 2 yi bugün kapattım ve suyu yüzde 50 değiştirdim başka yapmam gerekenler nelerdir ?

Akvaryumda glosso minima java fern java moss ricca var bunlardan hangisi ilangi ile olur?

Akvaryum 80x40x55 cm ölçüler,nde bu akvaryumda 3d1 e bakmayı düşünüyorum uygunmudur? ( 4 erkeğin 3ünü elden çıkarıcam.

Başka tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum saygılarımla.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tropheus akvaryumunda CO2 intahar olur. Aslında böyle bir suya eklenmeleri de hata. Bağışıklık sistemi önümüzdeki süreçte akvaryumda kaç gün kaldıklarına bağlı olarak etkilerini belliedecektir.

Bir miktar hindistan cevizi çok fazla suya etki yaratmaz ama genel olarak alkaniteli su hedeflendiğinde uygun değildir. Kum içinde aynı şeyi düşünüyorum. Hacim ise sınırda görünüyor. İnşallah sorun yaşamazsın.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özkan bey nerden başlayayım şaşırdım ilk olarak 4 e 2 d uygun değil böyle almayın diyeceğim ama aldınız galiba? akvaryum hacminiz yeterli değil özellikle uzunluğu kayıp yaşamanız çok yüksek özellikle bloat riski çok fazla.Kurulum için tüm malzemeler olmaz kullanmanız gereken kum olarak silis veya quartz dekor olarak yuvarlak hatlı taş veya kayalar.Umarım beni yanlış anlamazsınız ilerde üzülmenizi istemem.

4. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Haklısınız. Balıkları henüz almadım sanırım almıycam çünki riskleri oldukça fazla bikaç araştırma yaptıktan sonra bende riskleri nin çok olduğunu farkettim oyüzden bitkiliyi bozmıycam yani şimdiki kararım bu şekilde.

5. ocum200

ocum200

İsim:
    ömür çiftci
    Aslında riskli balıklar değiller sadece nelerden hoşlandıklarını nasıl yaşadıklarını bilmek gerekli.
    Benim tavsiyem öncelikle balıkları çok büyük alma 6 cm ideal. Zamanla akvaryumunda büyümeleri sağlık ve uyum açısından daha sağlıklı olur ayrıca kesinlilke sert suda yaşıyorlar yani bitkili akvaryum için yapılanları tam tersini yapacaksın.

Son tavsiyem balık sayın 12 olsun 3 e 9 dişi ideal, umarım istediğin sonuçları alırsın.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ömür bey tavsiyede bulunduğunuz 12 balık adeti bu ölçülerde olan akvaryum için çok fazla benim 300 lt'relik tankımda 10 balık mevcut ve ben akvaryumu büyütmeyi düşünüyorum,kadıki 80*40*55 (176 litre) dekor ve kum konuldumu hacim düşecek uzun lafın kısası hacmi yetersiz bir tank ve tropheus için uygun değil beslyen var tabi ama ne kadar sağlıklı olur orasıda düşünülür?

Sayfayı Paylaş