1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Balıkları Hakkında Bilgi

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde YILDIRAY tarafından 18 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Tropheus balıkları hakkında sormak istediklerim var, benim merak ettiğim konu ; Tropheus doboisi ile Tropheus kriza arasındaki fark nedir? Tropheus doboisi black ucuza satılırken neden tropheus kriza black o kadar yüksek fiyatla satılıyor?

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bunun birçok nedeni var ve olması da doğaldır. Bazı türler bulundukları göllerin sadece bir kesiminde yaşar ve nadir olurlar, buna bir de yaklanması, ithalatının diğerlerine oranla değişmesi fark yaratır. Dubosi daha yaygın türdür ve daha çok üreme potansiyeli vardır.

Benzer birçok türde bu tarz fiyat farkları bulunur.

3. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Peki bu farkları nasıl anlayabilirim?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Yıldırım bey;

Farklar derken fiyat olarak belirtiyorsanız.Şuan ülkemizde fiyat farkı türün popilasyonuna göre değişmektedir.Şuan albino ve kriza gold en yüzsek fiyatlarda satılmaktadır.Bunları ilangi,red rainbow,kasakalawe vb türler sıralanmaktadır.

5. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    pardon açıklama yapmadan farkı sordum. kriza black ile doboisi black arasındaki görsel farkı nasıl anlayabilirim demek istemiştim.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  7. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Bilgi için teşekkürler İsmail bey. iyiki sitenize üye olmuşum gerçekten. umarım sorularımla rahatsızlık vermem size. Çünkü soracağım ve öğreneceğim daha çok şey var sizlerden. Diğer bir sorum ; krizanın maswası yok mu?

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yıldıray bey biz hiç bir sorundan bıkmayız ve elimizden geldiğince size yardımcı olmak için her zaman hazırız.:)Kriza türünün Maswa türü yok bu tür sadece Duboisi'de mevcuttur.Şuan ülkemizde Kriza olarak 2 tür mevcuttur bunlardan biri Black kriza ve diğeri ise Kriza gold'tur.

Şuan beslediğiniz bir tür varmı?

9. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Şuan beslediğim bir tür yok. bir akvaryum yaptırıyorum. ctesi günü hazır olacak kısmetse. ve maswa beslemeyi düşüyorum. maddi olarak fazla açılma imkanım olmadığındır bu da. yoksa gold yada black kriza ya resmen aşık oldum :)

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yeni kurulumunuz hayırlı olsun:)Dooboiside çok güzel bir türdür ve inanın şuan hakkettiği değeri tekrar kazanacak tüler arasında gelmektedir.Diğer iki tür evet çok güzel ama Kriza gold özellikle çok pahalı şuan damızlık adet fiyatı 400 ile 500 tl ve koloni balığı olan Trophesta ortalama 2 erkeğe 8 dişi ideal bir sayıdır buda maddi olarak biraz tuzlu gelebilir.

11. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Aynen öyle. Şuan bunu kaldırabileceğimi sanmıyorum. Gold dan ziyade kriza black beni cezbetti. maswa da karar kılmam da sırf bu yüzdendir. bunun için beni yönlendirebileceğiniz bir yer var mı?

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Şuan çevremde Duboisi bakan yok ama aklımda arkadaşlara haber veririm .Yavrumu alacaksınız yoksa damızlıkmı?.

13. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Yavru almak istiyorum. Uygun olacaksa kriza blackte olabilir.

14. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Bu arada siz ne besliyorsunuz İsmail bey?

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Bende ilangi var Yıldıray bey.

16. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Ne kadar bunların fiyatları? Belki sizden alabilirim. İlangi yellow değil mi?

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Evet ,ilangi yellow

18. YILDIRAY

YILDIRAY

İsim:
    YILDIRAY TAŞIYAN
    Satıyorsanız fiyatları hakkında bilgi rica ediyorum İsmail bey.

19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Bende 17 adet damızlık altı var hobiye ara veriyorum özelden size bilgi geçiyorum.

20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yıldıray hocam naptınız?hangi türe karar verdiniz?.Gelişmeleri bekliyoruz.

Sayfayı Paylaş