1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Balıkları ideal ßeslenme

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Taco tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Taco

Taco

İsim:
    TAYLAN TURACI
    Merhaba , yardımlarınızla Troplarım için günlük uygun diet listesini oluşturmak istiyorum. Sizce nasıl olmalı? Günlere bölerek nasıl bir diet uygulamam ve hangi yemleri hangi öğünlerde vermem Troplarım için daha yararlı olur? Önerileriniz ve oluşturulması gerek doğru dietleme nasıl olmalıdır üstadlar? Troplarımın boyları 5-8 cm arasıdır. Yanıtlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkeze gönülden teşekkür ederim. Elimde bulunan yemlerde şu şekilde:
    New Life Spectrum​
    Tropical Super Spirulina Forte Flakes​
    Tropical Super Spirutabin A​
    Tetra Phyll​
    Dainichi Cichlid Veggie FX Baby Sinking​
    Tetra Pro Vegetable​
    JBL Spirulina Flakes​
    İlave olarak eklemek gerekirse Troplarımı aldığım günden bugüne(yaklaşık 2 ay) uyguladığım günlük diet listemde ağaşıda belirtiğim gibidir. Sormak istediğim böyle mi devam etmeliyim yoksa değişikliğe gitmemin bir faydası olur mu? Ya da diet listem kusurluysa doğrusu ne olmalı? Yanıtlarınızı merakla bekliyorum.:)

Pazartesi:

New Life Spectrum (sabah)
    Tropical Super Spirulina Forte Flakes (öğlen)
    Tropical Super Spirutabin A (ara öğün)
    Tetra Phyll (akşam)

Salı

Dainichi Cichlid Veggie FX Baby Sinking (sabah)
    Tetra Pro Vegetable (öğlen)
    JBL Spirulina Flakes (ara öğün)
    Tropical Super Spirulina Forte Flakes (akşam)

Pazartesi dieti çarşamba , salı dieti perşembe...... Bu şekilde devam etmekte.. Böylesi doğru mudur , yeterli midir? Ayriyeten pazar günleri yem vermiyorum aynı gün haftalık %30 su değişiminide yapıyorum.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Diet listeniz gayet güzel ve yeterli.Yem çeşitiniz gayet güzel ,sadece pazar günü balığı aç bırakmak yerine haşlanmış bezelye veya ıspanak vermeniz daha iyi olur.:)

Yakın zamanda Akvaryum ve balıklarınızın tanıtımını yaparsanız çok seviniriz.:)

Taco bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence de tropheus balıkları için güzel bir düzen düşünülmüş, gayet iyi görünüyor. Akvaryumunuzun tanıtımını bekleriz.:)

Taco bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz.Diyet listeniz güzel o akvaryumda balık olmak isterdim.:koptum: Tanıtımınızı da bekliyoruz...:)

Taco ve cirol bunu beğendi.
  5. Taco

Taco

İsim:
    TAYLAN TURACI
    Öncelikle değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim İsmail Bey. Portala yeni kayıt oldum ancak uzun zamandır takip ediyordum burayı ve ilgili olduğum konuları. Yanlızca üye değildim ki şükür onuda oldum sonunda.:) İnşallah en yakın zamanda akvaryumun tanıtımınıda yapacağım. İlginiz için teşekkürler:portaliseviyoruz: :)

6. Taco

Taco

İsim:
    TAYLAN TURACI
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim Temel Bey beğenmenize sevindim.:) Portala yeni kayıt oldum ve inşallah en yakın zamanda akvaryumun tanıtımını yapacağım.:)

7. Taco

Taco

İsim:
    TAYLAN TURACI

Hoşbulduk Alparslan Bey.:) Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim beğenmenize sevindim.:) Tanıtımı en yakın zamanda yapacağım inşallah..​

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş