1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus beslemek istiyorum yardım ederseniz sevinirim

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde (moliro) tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Selam Tropheus beslemek istiyorum kaç cm boyda kaç tane alayım hangi türünü alayım.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb ibrahim bey öncelikle portalımıza hoşgeldiniz.İlk olarak tank hacmi ve ekipmanlarınızı yazarsanız daha sağlıklı olur.

3. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Akvaryum = 100cm x 43cm x 50cm
    Ekipman = Atman - 300w ısırtıcı - hava motoru - 2000L/saat dıy dış filtre. 1 adet Grolux Lamba 18w

Birine sordum. Tek tek alamazsın dedi. Aldığın zaman kaloni halinde olmalı ek balık kabul etmiyorlarmış. Kavga çıkıyormuş. Doğru mudur ?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    .ibrahim bey tank hacminiz yetersiz ,tropheuslar söylendiği gibi koloni balığıdır ve tek tür beslenmesi gerekir.Şuan akvaryumunuzda beslersiniz ama ilerde sorun olacaktır.Kolonide en az 1e 3 d yada 10 ile 15 adet arası yavru alıp ilerde dişi erkek sayısını ayarlayabilirsiniz.Verdiğim linkte sabit konular ve bir çok açılmış konularımız mevcut göz atmanızda yarar var

http://www.akvaryumportali.com/vbi/forumdisplay.php?44-Tanganyika-Cichlid-Portalı

5. (moliro)

(moliro)

İsim:
    ibrahim karabay
    Yardımın için çok sagol

Sayfayı Paylaş