1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Black Kriza - Yeni Tür Yeni Heyecan.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 4 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Merhaba değerli arkadaşlar;

Tropheus Serüvenine başladığım Katato türüyle olan maceramız son buldu. Şuan 2 günlük misafirlerimiz olan damızlık altı 8 adet Black Kriza ve stres azaltıcı etkisi olsun diye sp yavruları ile yola devam kararı aldım.

Bu balıkların sahibi olmamda katkısı olan ve Almanyadan ithal eden LD Akvaryuma ve Ankara'dan Şerafettin beye teşekkür ederim.

Tank ölçülerim zaten biiniyor ancak ufak bir hatırlatma olarak kısaca üzerinden geçelim.

150*60*60 ölçülerinde 540 LT akvaryumumuzun filtrasyonu şuan 1500 L/h Jebo dış filtre ile sağlanıyor.

Kum olarak kalsiyum katkılı 30 Kg. kum kullanıldı.

Balıkların streslerini atmasını bekliyorum şuan inşallah resimler ondan sonra gelecek.

2. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Cevap: Tropheus Black Kriza - Yeni Tür Yeni Heyecan.

Tekrar hayırlı olsun Bekir hadi yükle fotoğrafları gerçekten merak ediyorum renklerini :)

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yeni tür ve yeni heyecanın umarım istediğin güzellikte devam eder.Tropheus'larda en sevdiğim türler arasında geliyor Black krizalar.Sağlıklı büyütüp bol yavrular alırsın inşallah.

Sen akvaryumdan uzak dur onlar stresi kolay atlatırlar.:D

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Geldiğin hemen belli oldu akşama kadar şerbeti başkasına sat iğneler bize kalsın bu nasıl iş arkadaş ya :D. Ben anlamam gönder İlangilere kullandığın karışımdan benim ufaklıklara :F.

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Bekirim hayırlı olsun benimde bundan sonra ki ilk yapacağım şey Ld akvaryuma gidip f0 ları elimle direk damızlık harika bir koloni kurmak...Her an herşey yapabilirim.:F:F:Fsuper:gifsuper:gifsuper:gif

The_ReligiouS bunu beğendi.
  6. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN

Bekir katotolardan sonra böyle güzel bir tür edindiğin için tebrik ederim. Umarım hep yüzün güler bekir şayet ne hikmetse sevincine ortak olamıyorum şu anda sitenizde bismillah dedik nazara geldik sanırım biraz önce nkonde dişilerimden birini kaybettim acaip canım sıkkın şu anda ne olduğunu anlamadan nazara gitti yavrum :por::por::por::por::por::por: çok ama çok üzgünüm fotoları ekleyecem bende :(

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Vallahi sıkıcı bir olayın ardından pek tadı kalmadı ama buyrun akvaryumun en kalabalık hali ile çekilmiş video. Yarın akvaryumdaki sakin sayısı baya bir azalacak.

[video=youtube;rTRwqPJGXz8]http://www.youtube.com/watch?v=rTRwqPJGXz8&list=UUGP4UePboiwCQIqZ7SvWbkA&index=1&feature=plcp[/video]

BURHANERCAN bunu beğendi.
  8. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN

Maaşallah bekir kardeşim allah nazarlardan saklasın çok güzel ve kalabalık bir akvaryum olmuş katotolar ve sp ler çıkınca meydan krizalara kalacak desene. O zaman o kadar rahatakvaryumu benimseyecekler ki türünün en güzel örneklerinden olacağına eminim. Tebrikler

9. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Bekir balıkların güzel maşallah. Akvaryumdaki kiracıları ve misafirleri gönderince ev sahipleri seni mutlu edecektir kısa zamanda.

10. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Çok güzel olmuştur eminim.Resimleri sabırsızlıkla bekliyorum.

11. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Maşallah Bekir ağbi ya kıpır kıpırlar kesinlikle tropheuslar seyir zevki en yüksek olan cichlid ler. Benim yunuslar saklanıp duruyorlar karınları acıkınca çıkıyorlar. Hayırlısı olsun yeni türlerin ağbi

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hayırlı olsun Bekir .Gövde gösterisi yapar gibi video eklemişsin balıkların hiç güzel değil , bantları yamuk şekilde:ser: bizde heyecanla Kriza göreceğiz diye hayallere kapılmıştık.:D

Şaka bir yana Maşallah formları güzel durumda kardeşim.:nazar:Sağlıklı ve kayıpsız büyütüp bol yavrular alman dileğiyle.

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

SEn çirkin diyorsan mayası tutmuş demektir abi :D. İnşallah bakalım akşam balık sayısıda normale inince balıklar bir rahatlansın tankı sahiplensinler. Ondan sonrası için güzel bir şekilde devam ettiririz inşallah. Vallahi artık sıkıntılarla değil güzelliklerle uğraşmak istiyorum. İnşallah bunlarda sıkıntısız damızlık boya ve torunlara kavuşurum.

14. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Maşaallah:nazar: bekir abi.Hayırlı olsuntoka:gif

15. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Teşekkürler Haktan, inşallah tank son halini alıp balıklar tankı sahiplenince çok daha güzel videolar ve resimler gelecek.

16. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Dün akvaryumun eski sahibi yeni misafirleri Katatolar yeni yuvalarına intikal etti şuan sp ler ile birlikte Krizalar daha mutlu ve daha rahat dolaşmaya başladılar tankta. Bir erkeğimiz varki karın kası yapmaya şimdiden başladı. Adam balık ayırmıyor Splere bile titriyor :D.

17. DELİTAY40

DELİTAY40

İsim:
    Barış BIYIKLI

Bekir kardeşim hayırlı olsun maşallah güzel balıkların var.Bekledin ama turnayı gözünden vurdun.Sağlıklı büyütmen dileğiyle..

18. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Afacanlar çok hareketli arkadaşlar, tabi fotoğrafçılıkta sıfır olunca ortaya bu kareler çıktı. (Allahtan makina iyi :) ). İdare ediniz ve maşAllahları eksik etmeyiniz. :D.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

19. Yılan Avcısı

Yılan Avcısı

İsim:
    Üzeyir demir

Bekir kardeşim balıkların maşallahı var.Çok sağlıklı görünüyorlar.Ayrıca çokta güzeller artık video zamanı gelmiş benden söylemesi.

20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Arkadaşlar bazı sıkıntılarımdan ötürü balıklarımı ve akvaryumu sattım. Belki yakında veya yaz aylarının son demlerinde yeni bir akvaryum ve güzel balıklar ile tekrar aranızda olacağım. Tabi bu forumdan ayrı kalacağım anlamına gelmiyor. Hergün buradayım :D.

Sayfayı Paylaş