1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus hakkında bilgisi olan yardım lütfen

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde cagdas07 tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. cagdas07

cagdas07

İsim:
    çağdaş taşcı
    Merhabalar;
    1 metre akvaryumum var içinde 2 çift brikardi var yavruları ile birlikte ve 2 erkek 4 dişi tropheus um var erkeklerden biri bariz baskın
    Benim sorum yavru alabilirmiyim. Brikardiler eski koloni ve devamlı yavru veriyorlar ancak tropheusları koyunca yavrulamaya devam ederlermi gayet uyumlular ama asıl sorum 2 e 4 d tropheus kolonimden yavru alabilirmiyim hemen heryerde 1 e 4 yada 5 d olmalı falan yazılmış bilgisi olan bilgilendirebilirmi acaba video kendi akvaryumum

2. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Tropeus tanklarinda olmasi gereken en ideal oran bence 2 e 8 d diye dusunuyorum yawru alman ile ilgili konuyu akvaryum olculerini ve kullandigin filitre malzemelerini tam yaza bilirsen kullandigin kuma kadar akvarist dostlariminda konuyla ilgili yardimlarini ala bilirsin saglikli baliklar

3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Tropheuslarda 2e - 4d oranı dişileri strese sokabilir?En güzeli 2e - 8 ve üzeri dişidir.Tankınızın ebatları çok değil.Tropheuslar Brichardi leri köşeye sıkıştırmış,onları belli bir alana mahkum etmiş gibi görülüyor.Sol köşeden çıkamayan Brichardi lere karşı tüm alanı istila etmiş Trepheuslar.Bu durumdan dolayı strese giren ve yaşam alanı kısıtlanan Brichardilerinizin üremesinde sıkıntılar olması normal olacaktır.Ancak videodakinin aksine bir durum söz konusuysa yavrulamada sıkıntı olmaz.

Ancak unutulmaması gerek en önemli konu Tropheusların tabiatıdır.Bu balıklar oldukca sert balıklardır.Yeni gelen yavrulara rahat vermezler.Ailesini nesiller boyunca koruyan Brichardiler de bu durumda koruma iç güdüsüyle karşılarına çıkacaktır.Ondan sonra tank içinde şenlik başlar.Olmaz diye bir şey yok.Ama ben sizin yerinizde olsam bu balıkları aynı tankda beslemezdim.Tropheuslarınızda ise erkek önemlidir.Baskın olan erkek dişiyi bölgesine çekebilirse yavru alımı da olacaktır.Ancak erkek baskın çıkmazsa bu da yavru alımını sekteye uğratır.Düzenli,sık su değişimleri,güzel havalanan,yani oksijeni bol bir tank en önemli etkenlerdir yavru konusunda.Filtrasyon sistemi,yem çeşitliliği ve kalitesi ile ısı ve su değerleri unutulmaması gereken faktörlerdendir.

ENVER bunu beğendi.
  4. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Bricardi ler sosyal yasamları davranısları ve görsellikleriyle herzaman beni cezbetmiştir.Siz su anda dinamitle oynuyosunuz.:)Gereken cevapları üstadlar vermiş zaten.Sunu unutmayalım ki her türün özellikleri ve ihtiyaclarına özen gösterelim.

ENVER bunu beğendi.
  5. by.malawist

by.malawist

Yer:
    Adana
    Birichardi tanganikanin etçil baliklarindandir oldukça sert ve agresiftir.Tropheus türleri ile bakılmaz es tutmuş birichardi diğer tüm balıklar icin ciddi bir tehdittir,üreme döneminde oldukça agresiflesir ve etrafa sürekli saldırır bende bu balığı 2 yıldır besliyorum yazılarım tecrübe ile sabittir.Tropheuslariniz yanılmıyorsam damizlik altı bemba veya black kriza ikisini söylememin sebebi gelişim ve yavruluk döneminde benzerlik gostermesindendir.Eger imkanınız varsa diğer arkadaşlarında dediği gibi 2e8d yapmaya çalışın olmaz ise baskın erkek kalsın diğer erkeği çıkartın.Yanliz iki tür bir arada olmaz,ya birichardi yada trop olmadı ikinci bir akvaryum.Son olarak ikisini aynı ortamda yapmak isterseniz bu sefer yemleme sorun olacaktır biri bitkisel digeri etçil karar sizin keyifli hobiler.

Sayfayı Paylaş