1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Hakkında Yardım !! ilgilenirseniz sevinirim ..

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde akvarist tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay
    Selam 4 dişi 1 erkek Tropheus chimbam vardı. Akvaryuma hastalık geldi erkek ve 1 dişim öldü. Maddi sıkıntı yüzünden bir de burda bulamadığım için erkek ve yeni dişi alamadım .. 3 dişi kavga etmeden duruyolardı şimdi 2 dişi bir dişiyi dövüyor neden acaba öldürecekler nerdeyse ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Tropheus Hakkında Yardım !! ilgilenirseniz sevinirim ..

Geçmiş olsun İbrahim Bey.

Tropheus türü bu hareketleri sergilerler genelde. Bunun altında yatan temel sebeb kolonideki hiyerarşi düzeni çok önemlidir. Ancak en önemli unsurlardan biri koloni içerisindeki hasta bireylerin dışlanması ve koloninin korunmasıdır.

Akvaryum hacmi, dekor, filtre sistemi gibi tüm bu unsurlar neden sorun yaşadığınızın cezabını gizliyor. Akvaryumunuzu biraz tanıtırsanız iyi olur.

3. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL

Geçmiş olsun bende de 2d1 red çimba var ve ara sıra dişiler ağız ağıza kavga ediyor sonrasına yumurta alıyorlar .İsterseniz dişilerinizi alabilirim yada 2d1e kolonimi verebilirim

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İbrahim bey geçmiş olsun;

Hırpalanan dişi'nin hasta olma ihtimali yüksek,bu türler koloni içinde hasta olan balıkları dışlar'lar,bu nedenle akvaryum içinde hala sıkıntı var diye düşünüyorum.Birde tropheus en az düşüncem koloni balığı olduğu için 8 adet ve üstü alınmalıdır.Bir kolonide en az iki erkek olması gerekmektedir.Nedeni ise koloni için'de erkekler arasında rekabet olmalıdır.Dişilerin üremesinde bunun artısı büyüktür.Benim görüşüm maddi imkan yoksa her zaman yavru'dan alıp güzel bir koloni yapmaktır.Birde bize akvaryum hacmi,ekipman bilgisi ve resimleri paylaşırsanız sizi daha çok yardımcı oluruz.

5. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Abilerim akvaryumum 100x60x55..
    Yuvarlak greyfurt büyüklügündeki deniz taşlarıdan 2 ayrı yere döşedim..
    Lamba olarak SYLVANİA GROLUX 18w var ama fazla lamba yakmıyorum..
    Atman 300w ısıtıcı..
    Burdan bakıp yaptıgım bi sump sitemim var..
    Kum olarak cok ince elekten gecirdigim deniz kumu var..
    1 vatoz 3 red chimba dişi var..

6. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Ümit abi balıkları satmayı düşünüyorsan alabilirim..

Sayfayı Paylaş