1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

tropheus ikola problemi

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde drdoom tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
    Dişi ikolam tüp cikardiktan sonra 2 hafta yumurtlamadı..erkekte 2 hafta perişan oldu diger balıklarıda perişan etti haliyle..neyse sonunda yumurtlama işlemi dün gerceklesti..fakat sorun şu dişi balık 2 yumurtayı birden cikarmaya calişti ve ikisi yanyana sıkışıp oyle kaldılar!!!gece boyleydi sabah kalktıgımda işlem bitmiş agzı yumurta doluydu..ama kaybetmekten cok korktum..bu yumurtlamanın gecikmesi ile yumurtlama işlemi sırasında sıkışması arasında bi baglantı olabilirmi??boyle bi sorunla karsılasan oldumu??son olarakda tekrar boyle bi problem yasayabilirmi balık??
    cevaplarınız için tesekkürler..

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    tropheus ikola problemi

İbrahim Hoca'm öncelikle kutlarım sizi. em34: Bu aşamaları görsel paylaşırsanız çok seviniriz. Balık üremelerinde elbette bazı sorunlar olabilir. Beslenme biçimleri, ısı, gen taşıma vb gibi. Ancak iki yumurtanın yan yana gelerek anüs bölgesinde sıkışmasının mantıklı olmadığını düşünüyorum. Muhtemelen iki yumurtanın yapışmış olabileceğini tahmin ediyorum. Gelişmeleri takiben sizin anlamanız ne derece mümkün olacak bilemiyorum ama tek temennim bu yavruların sağlıklı olarak anne ağzından çıkmasıdır.

Başarılar...

3. drdoom

drdoom

İsim:
    İbrahim Ethem Kaygusuz
    tropheus ikola problemi

Balık sağ ve sağlıklı :)..Görsel paylasmak isterdim ama fotograflayamadım bir türlü çünkü çok enteresan bi görüntüydü. Neyse şükür balıgın durumu iyi 4.gununde inşallah tutar bende yavrulara kavuşurum.Yavruların fotolarını eklicem ama:))
    saygılar..

Sayfayı Paylaş