1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus ilangi balıklarım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde domurcukgül tarafından 28 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.siz değerli üstadlardan tropheus ilangi 'lerim hakkında görüşlerinizi almak isterim.tşk

GKARE bunu beğendi.
  2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevap: Ilangilerim

Arkadaşım yorum yapan yapacak ama resim yok ki???Yoksa bende mi çıkmıyor?

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Uğur hocam hoşgeldin.Tropheus bakan hobicilerin portalımızda artması güzel yalnız kalmıştık.

4. Cevap: Ilangilerim

hocam saman sap birbirine karıştı vallahi.

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Panik yok herşey yolunda :)
    Hoşgeldiniz

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

6. Cevap: Ilangilerim

tşk.ederim.

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Maaşallah çok güzeller :nazar: Kaç yaşında veya aydalar?Sanırım F1 yavruları bunlar?

8. Cevap: Ilangilerim

eray hocam evet F1yavrular yaklaşık 6.5 7 aylıklar.tşk

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Maşallah topac gibiler formları çok güzel, sağlıklı büyütüp bol yavrular alman dileğiyle uğur hocam.

10. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Foruma hoş geldiniz balıklarınız güzelmiş. Yalnız balıklarınızda biraz fluluk var ayarları bozuk galiba :) daha doğrusu fotoğraf makinanızın.

11. Cevap: Ilangilerim

Teşekkür ederim İsmail hocam.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aramıza hoş geldin Uğur. Fotoğraflar bulanık çıkmış biraz ama yine de sağlıkları belli oluyor. Maşallah.:nazar: Bu tarz türlerde ilk baktığım şey gövde üzerinde siyah yerli yersiz lekeler olup olmadığıdır, senin balıklar bu anlamda temiz ve genel olarak besili görünüyorlar. Sağlıkla devamını dilerim.

Akvaryum genel bilgilerini, bakım, filtrasyon, yemler nelerdir yazarsan iyi olur.

13. Cevap: Ilangilerim

Akvaryum: 125*50*65 aksan mobilyalı, Eheim 2228-2217 filitre-haftalık %30su değişimi ve dip çekimi. Kum 30kg 0.5 mercan kırığı, yemler tropical spirulina flake, Jbl spurilina flake, haftada bir gün nls, sera flora ve sera spirulina tablet. Pazartesi SEIO PROP1000 DALGA MOTORU geliyo onuda kullanacağım.tşk

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah gayet güzel ve sağlam bir program olmuş. Zaten balıklar bunu onaylıyor.

15. Cevap: Ilangilerim

Teşekkürler abi.

16. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Balıklarımızın yaşları,daha doğrusu ayları aynı neredeyse.İnşallah yavrularını almak da nasip olur.Sık sık yeni resim ve videolarını paylaşırsan seviniriz.

17. Cevap: Ilangilerim

Paylaşırım tabii Eray bey ne demek sizde ilangi besliyosunuz galiba?

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Uğur hocam sera flora bittiğinde daha kullanma,bu yem balıklarda yağlanma yapıyor.Onun yerine Tropical Super Spirulina Forte Flake Pul Yem ilave edebilirsin.Ayrıca kullandığın new life spectrum cichlid formula ise bu yemi haftada 4 gün,4 öğün ama ilk öğün olarak yani sabahları verebilirsin.

Ayrıca yemi nerden alıyorsun?sana önerebileceğim Ömer hocam var ben yemleri ondan alıyor .Yemler taze ve kaliteli.Tavsiye ederim.

http://www.akvaryumportali.com/tatl...ropical-sera-nls-tetra-marka-yemler-7898.html

19. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Evet.Aynı türleri besliyoruz.Ben de şu ana kadar tankımdan ve balıklarımdan çok memnunum.Merakla takip edeceğim başlığınızı.

20. Cevap: Ilangilerim

evcilal adlı siteden alıyorum.Yem azalınca haberlaşir Ömer beyden alırız.Biliyosunuzki ben K.Maraşta ikamet ediyorum nasıl yaparız?Kargo ile olur umarım.tşk

Sayfayı Paylaş