1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Kasakalawe

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde cirol tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    abi balıklarının maşşallahı var durumları her zamanki gibi çok iyi gözüküyor.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Teşekkürler ayhan biraz önce yem vermek için akvaryum'un yanına gittiğimde ağzı dolu dişi yavruları salmıştı ben içeriye girdiğimde tekrar hepsini ağzına topladı.Bu arada senin afacanlar nasıl iyidir umarım.

3. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan
    benim afacanların maşallahı var kısmetse perşembe günü akvaryumum geliyor yeni tankada sorunsuz bi alayım hayırlısıyla yeni resimleri paylaşırım.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Sorun olacağını sanmıyorum ayhan ,yeni tankın resimlerini bekliyoruz tabi afacanlarında.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Dün akşam taşların arasında bir tane yavru firari yakaladım.Tabi 20 dakika'mı aldı yakalamak.Şuan yavrulukta, dişi yavaş yavaş artık bırakmaya başladı.Resimleri tüm yavruları saldıktan sonra sizlerle paylaşacağım.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Tropheus Kasakalawe

Kafamda biraz tilkiler gezmeye başladı.Tür değişimine gitmeyi düşünüyorum ama karar veremedin sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.Aklımda olan iki tür var biri ilangi diğeri ise kriza gold.

7. serdarkocer

serdarkocer

İsim:
    serdar

İsmail bey ciddi anlamda çok güzel gözüküyor akvaryum, dekoru olsun balıklar olsun maşallah demekte fayda var...:nazar:

cirol bunu beğendi.
  8. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin

selam Dostum benim tercihim ilangi olurdu.
    Geçiş yaparsan bende aynı yoldan ilerlerim. :)

cirol bunu beğendi.
  9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hocam ağırlık ilangi diye düşünüyorum ama piyasada güzel ilangi çok fazla yok bakalım arayış içerisindeyim.Şuan koloniyi ve 11 adet yavruyu isteyen bir abimiz var eğer fiyatta anlaşırsam vereceğim.

10. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Abi eğer kriza gold a geçersen ilk yavruların hakkında konuşabiliriz :)

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Özgür bakalım hayırlısı kriza gold aslında çok güzel fakat damızlık'lar fiyat olarak yüksek 8 ile 10 cm 300 tl ama belli olmaz.Olurda kriza'ya geçiş yaparsam yavru almayıda başarırsam haberleşiriz.

12. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

abi imkanın varsa kriza gold almanı öneririm ilerde belki bizede yavruları almak nasip olur.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İnşallah ayhan hayırlısı diyelim kriza biraz zorlar ama dediğim gibi belli olmaz.

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Kaç gündür kafayı yemiş durumdayım.Gece yatarken bile hangisi olsun diye düşünüyorum.Şuan bir aksilik olmazsa tür olarak kriza gold daha ağır basmaya başladı .Büyük ihtimalle ya yavru alacağım yada damızlık altı.Normal damızlık fiyatı biraz tuzlu.Kasakalawe'leri satmak zor olacak yavru'dan alıp büyüttüğüm ve oturmuş kolonim sağlık olsun diyelim,umarım verdiğim kararım'dan dolayı ilerde üzülmem.

[​IMG][/url][/IMG]

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Üzülecek birşey yok İsmail.Kriza gold güzel balık. Hayırlı olsun kararın.

cirol bunu beğendi.
  16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Olcay hocam satmak'tan vazgeçtim balıkları anlamsız telefonlar canımı sıktı anlıcan,şuan dişi sayısını arttıracağım ve biraz daha devam edeceğim.Kriza şuan çok fazla yaygın olmadığı için fiyatı tuzlu geldi ve beni baya zorlayacağı için başka bahara dedim.

17. sedatı_ego

sedatı_ego

İsim:
    sedat mutlu

Yavrusu 20 tl damızlığı 100-150 tl gibi rakamlar, mubarek araba taksidi sanki. :)

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Sedat bey gün geçtikçe yeni türler çıkıyor ve fiyatlar artış gösteriyor.Bu ve buna benzer türler kendi düşüncem çok fazla fiyatlarında düşüş olacağını sanmıyorum.Nedeni ise dışa bağımlı olmamız.Yani bizde ve hobi şu mantığın olduğu sürece bu devam edecek,nadir bulunan türler bende olsun mantığı.Belki inanmayacaksınız benim balıklara verdiğim yem parası ile 2 koloni daha balık alırdım.Üretmek ve hobiye katkı yok amaç hemen kısa yoldan para kazanma duygusu.Ben bir ara satmaya karar verdim ve vazgeçtim.Nedeni ise bu balıkları ben 2,5 cm olarak aldım ve büyüttüp sağlıklı yavrular alıyorum.Satma nedenim ise bir yavru'ya 40 tl gibi fiyat biçilmesi,kendi kendime kriza gold türünü alayım ve uygun fiyata hobiye katkım olsun.Ama damızlıklar 400 tl ve yavru 40 tl olunca beni zorladı.Ama hala bu tür geçme isteğim değişmedi şuan erteledim.

grafikdelisi bunu beğendi.
  19. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

İsmail Abi o yemlerle dediğin kadar bir koloni alınır. Gerçekten önemli olan bence de kazanmak değil. Elbette bir gelir ister insan ama bunun bir önemi kalmıyor bu hobi de. O yavrular oldukça balıklar büyüdükçe. Başka akvaryumlarıda neşelendirdikçe insan dahada mutlu oluyor. Bence en önemlisi bu.

cirol bunu beğendi.
  20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Uzun süredir güncellemedim konuyu.İki hafta önce 11 adet yavru sahiplerine kavuştu.Bugün itibarı ile ağzı dolu olan iki dişimden toplam şuan itibarı ile 10 yavru aldım .Diğer dişimin ağzında tahmini 2 adet daha yavru çıkar diye düşünüyorum böylece sayı 12 olur.Yavruların resimlerini en kısa zamanda ekleyeceğim.

Sayfayı Paylaş