1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus luangwa red check

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde cirol tarafından 2 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus luangwa red check

Tropheus türlerinde şuan bilinen ve ülkemizde favoru olan bir kaç tür olsada aslında çok farklı ve bir o kadar göze hitap eden türlerde bulunmaktadır.Bunlardan birisi ise Luangwa red check Siyah ve ağırlık kırmızı renk tonu ile farklı bir tür bakmak yetiştirmek isteyenler için güzel bir tür.Tabi ne kadar tutulur veya istenilen tür olur onu zaman gösterecektir.

Bilimsel Adı:Tropheus luangwa red check

Habitat:Tanganyika,Afrika gölü ,sığ kayalık bölgelerdir.

Davranış Biçimi:Orta derece agresifdir.Bu türün en önemli özelliği koloni içinde Hiyerarşik düzen içinde olmasıdır.

Beslenme: Tropheuslar bitkisel ağırlıklı beslenmelidir.Belli dönemlerde protein ağırlıklı yem verilebilir tabi verilen yem ölçüsüne dikkat edimelidir.Bunun haricinde verilecek diğer bir yem ise bezelyede (haşlanmış.)

pH: 8.6 - 9.0

Akvaryum hacmi: 300 ltre ve üzeri akvaryumda bakılmalıdırlar.

Maksimum Boy: 13 cm

Yüzme Seviyesi: Taban – Orta

2. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Tropların hemen hemen bütün türleri ülkemizde tutuyor.Bu balıktan uzun zamandır ülkemizde var.Ben bir dönem besledim erkekleri aşırı agresif.

Sayfayı Paylaş