1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Red Chımba " Yorumlarınızı bekliyorum"

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde cetin35 tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Çetin bey dediğiniz şekilde yapmanız daha dogru olur.Birde unutmadan balığınız ne durumda sıkıntı devam ediyormu?

2. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Selam Göz Problemi hakkında diyorsanız devam ediyor ufak bir nokta şeklinde bugulanma var.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Çetin bey sıkıntılı olan balık erkekse büyük ihtimalle kavga sonucu olmuştur.Ama göz fungusu hastalı belirtisi ise tedaviye başlamanız gerekecektir.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    .Çetin bey tankınızın güncel resimlerini bekliyorum,birde söylemiş olduğunuz balığınız ne durumda umarım herşey yolundadır

5. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Red chimba yeni resimler

6. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Maşallah maşallah çok güzel akvaryum,harika balıklar.:nazar:Bayıldım resmen fotoğraflara.Bu balık ağzını doldurmuş galiba.

7. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Bi tane var ama daha bi sonuç çıkmadı çok korkaklar yaklaşınca bile kaçıyorlar
    teşekkurler

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Çetin bey uzun zaman oldu tropheus'ta bir an yalnız kaldım:) maşallah afacanlar süper olmuş gelişimleri ve renkleri:nazar: artık yavru haberleri almanın zamanı gelmiş.Dekoru değiştirmişsiniz tek bölge aslında sıkıntı olabilir baskın erkek kendi bölgesi olarak görecek tabi diğer erkeklerde baskınlık savaşı verecekler.Birde taşlar üst üste devrilecek gibi görünüyor tabi şuan siz daha iyibilirsiniz böyle keyifleri yerinde ise sorun yok.Ama benim tavsiyem kayaları iki ayrı bölge yapmaktan yana olur.Sağlıklı bol yavrular alırsınız inşallah.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Harika bir akvaryum ellerinize sağlık. Maşallah.:nazar: Su berrak balıklar çok sağlıklı tebrik ederim.

10. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Selamlar ismail Bey Nasılsınız görüşmeyeli.. İyisinizdir insallah..
    Balıklar Büyüdüler Henuz yavru almadım ama eli kulagındadır. Dekorasyona gelince evet sadece bir köşe yaptım nasıl olursa pazar günü ilave taşlar alıp karşı tarafada bir köşeyapma planım var. Bakalım neler olacak hep birlikte göreceğiz insallah
    yavru almak nasip olur.

11. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Teşekur ederim Temel Bey sürekli bir çaba harcıyorum ama daha yavru görmedik gerçi çokta korkaklar yem yerken bile bi oraya bi buraya kaçısıyorlar. ağzı dolu olsa ben yakalayıncaya kadar yutacak yavruları :))

12. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Selam Arkadaşlar
    Uzun Bir Süreden Sonra Tekrar Forum a girebildim
    Tüm Arkadaşlara Selamlar
    ARtık Tropeus Red Chimnba'larım Büyüdü Hatta Yavru bile Almaya Başkadım En kısa sürede sizinle resimleri paylaşacagım

Ömür Çetin

ozgr, cirol ve zgrkaralar bunu beğendi.
  13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Çetin bey arayı bu kadar açmayın özlettiniz kendinizi.Yavru almanız çok sevindirici yakın zaman'da resimleri bekliyoruz.Unutmadan tropheus besleyen olarak yanlız bırakmayın beni.

14. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Merakla bekliyoruz resimlerinizi :)

15. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Selamlar,
    Fotogram Makinam Tamir oldu Bu hafta Kaliteli resimler çekip yayınlayacagım ..
    Teşekkurler

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Maşşallah diyerek başlayayım balıklarınız çok güzel renk almışlar genel olarak ama anladığım kadarıyla biraz koloniniz kalabalık olduğu için yavru almama nedenleri diye düşünüyorum aynı şey benim başıma duboisilerde gelmişti 390litre tankta 17 duboisi vard. 9 dişi 8 erkek şimdi 3 erkek 9 dişi kaldı. Daha önce yumurta alan dişi bir erkekle çiftleşirken bile başka bir erkek daha baskın ise dişiyi kovalıyor ve kendi yuvasına çekmeye çalışıyordu buda dişilerin 4 5 deneme yapmalarına rağmen yumurta tutamamalarına neden olmuştu. şimdi duboisileri 450 litrelik akvaryuma taşıdık ve 390 litre 2d1e redçimba ve 2d1e kasanga var yeni aldığım dişi red çimbalardan birisi geldiğinin ertesi günü yumurta tuttu hatta videosunu da çektim ama duboisileri 450 litreye ayırırken attı şimdi duboisilerin yavrularını bekliyorum. Uzun lafın kısası 3 erkek 10 dişi ayırabilirseniz iyi olacağı görüşündeyim

17. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    Selamlar,
    Dediklerinizi dikkate alacağım. dişileri ayırmam lazım 300 litrelik diskus tankını bozuyorum balıklarım satıldı 1 çift kaldı
    onuda bu hafta sonu sanırım verecegim o tanka alırken kontrol ederek aktarma yapacağım
    Teşekkurler.

18. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Yeni resimleri bekliyoruz merakla hocam..

19. cetin35

cetin35

İsim:
    Omur Cetin
    selamlar,
    Yeni Resimleri Gonderiyorum

--- Ekleme; ---

cirol bunu beğendi.
  20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Çetin bey kırkbir kere maşallah balıklarınız formu çok güzel iyi bakıldıkları belli oluyor:nazar:.Özellikle 4.resimdeki taşların arasında poz veren yavruya bittim.Sağlıklı ve bol yavrular alırsınız inşallah.

Sayfayı Paylaş