1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Red Chimba (Kocaeli)

Başlığı 'Tatlı Su Satış İlanları' kategorisinde graypex tarafından 30 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    İlk defa konu açıyorum yanlışım olabilir. 3-3,5 yıl önce aldığım 9 adet yavru red chimba balıklarımı çok fazla ilgilenmediğim halde kontrolsüz şekilde ürüyorlar. Şu an yaklasık 30 adet yetişkin kaç erkek, kaç dişi bilmiyorum. 50-60 arası da çeşitli boylarda yavrular var. Şu an 2 adet dişi de ağızları dolu, çıkarabildiklerim bunlar. Daha önce 100 cm akvaryum vardi çoğaldıklarından dolayı 150 cm e çıkarmak ve 2228 eheim dis filtre almak zorunda kaldım:)su aşırı kirleniyordu su an da kirlenmenin önüne geçemiyorum tam konuya gelecek olursam yavrularını ya da tamamını satıp başka türe geçmek istiyorum tabii ki 10-15 balıkla.sadece yavruları satsam bu sefer fabrika gibi olduklarından 3 ay sonra yine ayni duruma gelecekler. Az yavru veren türler daha iyi olacak sanırım. Önerilerinizi bekliyorum. Eğer hepsini satarsam maddi çok beklentim yok sadece uzun zamandır bakıyorum meraklısı alsın ya da red reinbow ve ilangi takas olabilir bilemiyorum henüz. Dil bilgisini gözden kaçırmış olabilirim, mobil cihazdan yazıyorum. Başka türlü yazamazdım sanırım. Özrümü kabul edin saygılar...

Fevcin, H.Kaya.Gemlik. ve grafikdelisi bunu beğendi.
  2. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Abi bence balıkları bakamıyacaksan birisine ver yada pet shopa sat sarı perenses al.

3. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Bakamicam diye birşey yok. Çok kalabalıklar su aşırı kirleniyor, azaltmam lazım.

4. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    O zaman zor 200 tane falan var mı?

5. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Yok canim:) 30 yetiskin 50-60 tane farkli boylarda yavrular yani toplamda 80-90 tane falan tam sayilmiyor ya.en son sayildiyinda 78 taneydi sonra vayru aldim yine biraktim saymayi.

6. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Abi yinede senin işin çok zor.

7. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Yavruları bedava vericem.

8. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Kocaeli uzak maalesef yavruları alamıycam :(

9. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Valla uzak galiba bişey diyemedim şimdi neyse kısmet.

10. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Bedava dedim soran bile yok.Amma sevilen bir türmüş yahu.

11. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Yanlış anlaşılma oldu galiba.Yetişkinlerin alınmaıi durumunda yavruları bedava vericem demek istedim (mantık olarak).Sadece yavruları bedava verebileceğim çevremde zaten onlarca arkadaş varken neden sanki balıklardan kurtulmak istermiş gibi buraya yazayım dimi.:)

12. taygun

taygun Guest

Erkan Bey,

İlan geçerli mi?

Sağlıcakla,

13. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Doğrudur geçerli soran 2 kişi oldu ama daha sonra aramadılar 10 güne kadar yurt dışına çıkacağım için eğer o zamana kadar bunları satıp yeni alamazsam bir arkadaşıma hepsini vermek zorundayım.Şu an 40 civari yetiskin 50 civari da yavru var yavruların boyları 2 ile 4 cm arası 11 tane de yeni yavru var yavrulamaya devam ediyor yani:).Toplam 90-100 kadar diyebilirim.Çok sağlıklılar avcumun içinden yem yiyorlar video eklerim bugün.
    Satılırken yavruların fiyatı hesaba dahil idilmeyecek sadece yetişkinler üzerinde hesaplanacaktır.

14. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    Merhaba balıklarınızın fotoğrafını koysanız ardından istediğiniz net fiyatı belirtseniz daha iyi olmaz mı ?

15. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Hemen video koyuyorum.Şimdiye kadar vaktim pek olmamıştı şimdi var

16. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    Balıklarıma ait video.Millet bi tropheus görsün be:)

Homeros, Magnolia, Fevcin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    İstediğiniz fiyat nedir acaba totalde.

18. graypex

graypex

İsim:
    erkan butun
    1000 tl toplam.90-100 civarı (artık sayamıyorum) balık var 30-35 kadarı damızlık var zaten tanesi 30 tl den hesaplasanız damızlıklar 1000 tl yapıyor diğerleri alanın karı. diğerleri damızlık altı ve ufalarak gidiyor.sağlıkları çok iyi durumda.Yaklaşık 3 yıldan fazla zamandır bendeler ve Çok uzun zamandır özellikle filtreleri değiştirdiğimden beri şükürler olsun tek bir balık dahi kaybetmedim.

Sayfayı Paylaş