1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus RedMoliro Hakkında Sorularım Var..

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde tolga cetin tarafından 16 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. tolga cetin

tolga cetin

Yer:
    Antalya, Turkey
    İsim:
    tolga cetin
    Merhaba arkadaslar. bugün 31 adet tropheus red moliro aldım. fakat kafama takılan bir konu oldu. baazı balıklarımın dudakları beyazımsı gibi. ama nokta seklinde deil. bembeyazda deil .sanki yunus ların dudaklarındaki hafif beyazlık gibi. bu bir hastalıkmıdır yoksa normalmidir. öncelikle bunun hakkında bilgi verebilecek bir arkadas varsa cok sevinirim.
    2. sorum ise balıklarım daha canlı renk alabilmesi acısından ve daha sagıklı yemlerle beselenebilmesi acısından. renk kondisyon ve üreme konusunda balıklarıma hangi yemleri vermem doğru olur.
    Vermiş ve verecek oldugunuz bilgiler için şimdiden cok tesekkür ederim. Herkeze sağlıklı hobiler dilerim...

2. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    Öncelikle hayırlı olsun umarım sağlıklı ve bol yavrulu bir dönem yaşarsınız, 1. sorunuz için cevap vermek şu an bence biraz erken balıkları yeni tankta formlarını açmazlar renk kapatırlar, bir süre gözlemleyin ve dikkat edin alışana kadar yem yemelerine ve yüzmelerine sağlıksız balık kendini belli eder inşallah bir sıkıntı çıkmaz alışma evresinde, 2. sorunuz için yem konusunda herkes marka önerir çünkü geniş bir yelpaze var, benim tavsiyem gerçekten güvenilir bir yerden alınız yemlerinizi ve maddi durumunuza göre 5 çeşit ve üzeri yem kullanın, ki sadece yem yetmez düzenli su değişimi ve dengeli ph seviyesiyle formlarını korur ve verimli yavru verirler benim tavsiyem bu şekilde tabi başka tavsiyeleri olan arkadaşlarda sana yardımcı olabilir.

Sayfayı Paylaş