1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Türleri

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
  2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
  3. By_KadircaN

By_KadircaN

Ad-Soyad:
    Kadircan Kurt
    Tropheus Türleri

Yavuz paylaşım için çok saol çok güzel olmuş fakat resimler gözükmüyor düzeltirsen sevinirim... :) Belgeselide şimdi izliyicem :)
  4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus Türleri

Rica ederim Kadircan, fotolar bendede gözükmüyor. :) Yönetici abilerim fotoları düzeltirseniz sevinirim. saygılar:gif
  5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
  6. taygun

taygun

Ad-Soyad:
    Tamer Aygün
    Tropheus Türleri

Yavuz Merhaba,

Fotoğraf ve diğer görsel bilgiler için teşekkürler. Fotoğraflarda düzenlenecek bir şey göremedim. herşey normal gözüküyor ama bende de hala gözükmüyor.

Bu arada, bugün Eminönü'ne gittim. Akvaryumcularda hiç bu kadar tropheus ve calvus türlerini çok ve iri görmemiştim. Her akvaryumcuda damızlık Tanganyika vardır. Damızlık siyah calvusları, tropheus ıkolalarrı 40-60 liradan veriyorlardı.
  7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus Türleri

Merhaba Tamer hocam,

Öncede koyduğum fotolar gözükmüyor ama şimdi halletim yeniden koydum. :) Eminönün'den hiç balık almadım ama bazılar aşırı uçuk fiyatlara satıyorlar bildiğim kadarıyla. Damızlık ikola 40-60 tl ilk defa bu fiyata damızlık ikola duydum. :) Bu hafta gidicem allah izin verirse, bakalım uygun tropheus red chimba bulursam alıcam ama babam bana bir şey söyledi eminönündeki balıkların hasta olduklarını filan söyledi hatta bizzat bende gördüm, balıkların çoğu beyaz benek, kuyruk çürümesi vs hastalıklara yakalnmış akvaryumda ölü balıklar filan duruyordu. Ama artık öylemi bilmiyorum. :) Bakalım gidicem bu hafta uygun balık filan bulursam alıcam. :)
  8. taygun

taygun

Ad-Soyad:
    Tamer Aygün
    Tropheus Türleri

Bunlar doğru. Ne zaman Eminönüne gitsem muhakkak akvaryumlarda ölü balık görürüm. Aslında çok da normal. Bir akvaryuma o kadar çok el girerse, kepçe girerse, balık girip çıkarsa oradaki balıkların beyaz benek olmasın aşamak yerine, domuz gribi olmamasına şaşmak lazım. haha: :D :D
  9. cirol

cirol

Ad-Soyad:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Türleri

Yavuz önceden'de dediğim gibi Tropheuslarda en doğru seçip güvenilir kişilerden almaktır.Yinede karar senin
  10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus Türleri

Aynen Tamer hocam, oda doğru domiz gribi olmadıklarına dua etsinler. :D
    İsmail hocam ben zaten eminönünden bir kere bie balık almadım. :) Oradan tropheus alacığımı sanıyorsan yanılıyorun. :) :) Be eminönünden Japon bile almam.
    :D
  11. Muzikopat

Muzikopat

Ad-Soyad:
    Hüseyin ÇELİK
    Tropheus Türleri

Tropheus beslemek isteyip de bulamadığım ( kafama göre bulamadığım ) bir türdür. Bakalım artık ilerleyen yıllarda Diyarbakır'a kaliteli troplar gelirse beslemek istediğim canlılar arasındadır. Paylaşım için de teşekkürler...
  12. taygun

taygun

Ad-Soyad:
    Tamer Aygün
    Tropheus Türleri

Merak etme Hüseyin. Yakında sen de Diyarbakır'da tropehus karşısında "onu mu alsam bunu mu alsam" diye karar vermeye çalışırsın. Bence bu balık her ne kadar zor bir balık olsa da çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve amatör de olsa üreticileri hızla artıyor.
  13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus Türleri

Yarın sabaha bir tropheus red chimba ölü olarak bulucam ne yazıkki. :( mız mız:gif :(
  14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Tropheus Türleri

Teşekkürler Yavuz, faydalı bir konu hobici ne besleyeceğine önce karar vermeli ve ardından türü araştırarak gerekenleri sağlamalı.

Ellerine sağlık. Bu türün en çok akvaryumda üremeye istekli ve üreyen varyetesi sizce hangisi ?
  15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus Türleri

Rica ederim Temel hocam, bencede önce hangi türe besliyeceğine karar vermeli, vede o tür hakkında baya bir bilgi sahibi olması lazım. Valla Temel hocam hangi tropheus türünü söylesem yalan olur açıkçası. :) Bence Bemba, ikola ve Duboisi diye düşünüyorum. :)
  16. cirol

cirol

Ad-Soyad:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Türleri

Hayırdır yavuz tropheuslarda sorun'mu var.
  17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Ad-Soyad:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus Türleri

İsmail var sorun dediğim gibi sabah ölü olarak buldum. :( :( Full bitkisel yemlediğim halde bloat oluyorlar bu 2. ölü yaa. :(

Akvaryum boyu: 125*65*50 Full kayalık,
    Filtreleme: Sump sistem
    Yemleme ve zamanı: Günde 4-5 kere yemliyorum, Sabah akşam olmak kaydıyla.
    Verilen yemler: Sera flora veriyorum.
  18. taygun

taygun

Ad-Soyad:
    Tamer Aygün
    Tropheus Türleri

Yanlış hatırlamıyorsam bloat hastalığı bitkisel yemle beslenen balıklara protein içerikli yem verilmesinden kaynaklanıyordu. Protein içerikli yem hazmolmadığı için balık bu hastalıağa yakanıyordu.

Eğer bu hatırladığım doru ise ve Yavuz da balıklarına protein içerikli yem vermediyse hastalık bloat'tan başka birşey olamaz mı? Yani her şişen balık bloat mudur?

Hadi bakalım İsmail... :cicek: Göster kendini...
  19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Tropheus Türleri

Bezelye veriyor muydun balıklar sağlıklıyken ? Sakın hayır deme kesinlikle verilmeli. Bloat ile dropsy karıştırılabiliyor aslında farklı hastalıklar. Tropheusların pullarında kabarma var mı ?
  20. taygun

taygun

Ad-Soyad:
    Tamer Aygün
    Tropheus Türleri

:D :D Karıştıran da benim değil mi? İkmale mi kaldım şimdi. :F :F

Sayfayı Paylaş