1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus vatoz ve Ananas Suyu

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde camfaus tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Zamanında akvaryumumda tr bemba ve vatozlar varken akvaryuma 2/3 günde bir 15 gün boyunca 1 çorba kaşığı anana suyu döktüm . Balıklarda üreme ye veya renk canlılığına dair bir etkisi olmadı ancak vatozlarda kuyruk yırtılması ve parçalanmaları vardı ve bu durum gözle görülür bir şekilde ve hızla düzeldi tropheuslarda ise ananas suyunu akvaryuma döktükten sonra erkeler arası sert kavgalar oluyordu.

Ananasın özellikleri

Taze ananas içinde bulundurduğu protein sindiren enzim olan bromelain sayesinde sadece sindirime yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek iltihapları ve şişkinlikleri de etkili bir biçimde azaltır. Özellikle sinüzit, bademcik iltihabı, gut hastalığı, mafsal iltihabı yada yaralanma veya ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemlerinde ananasın faydalı olduğu bilinmektedir.
    Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır.
    Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.
    Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir.
    Ananas az bulunan bir mineral olan manganezin mükemmel bir kaynağıdır. Manganez enerji üretimi ve antioksidan müdafası için gerekli olan birkaç enzim yönünden çok değerli kofaktördür. Manganeze ilave olarak ananas, yine enerji üretimi için gerekli olan ve enzimatik reaksiyonlarda kullanılan B vitaminleri olan thiamin ve riboflavin açısından da zengindir.
    Vücuttaki yağı azaltarak kanser riskini azaltır. Lifli bir besin olduğu için kroner kalp hastalıkları riskini azaltır. Doymuş yağ oranını ve kolestrolü düşürdüğü için yine kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Vücutaki sodyum oranını azalttığı için de yüksek tansiyon riskini azaltır.

chib0000 ve Aguila Negra bunu beğendi.
  2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    İlginç bilgiler gerçekten,teşekkürler.
    Bir ilginç ilave de ben yapayım ;
    komşumuzun kedisinde bir problem oldu veterinere gitmek zorunda kaldı.
    Tespit,yalarken yuttuğu tüylerini boşaltım sistemi ile atamaması ve çözüm olarak ilaçların yanında verilen doğal malzeme ananas suyu
    Bilgi dağarcığınızda bulunsun.

camfaus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş