1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus ve ışık

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde cirol tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Mrb Değerli arkadaşlar; uzun zamandır kafama takılan ama bir türlü çözüm üretemediğim bir konuyu paylaşmak istiyorum.Tropheus'larım ilk ışık açıldığında korkup saklanıyorlar ve belli bir zaman sonra tekrar dolaşmaya başlıyorlar.Tabi bunun için her zamanki gibi ilk önce oda ışığı açılıyor ve belli bir zamandan sonra akvaryumun ışılarını açıyorum.Kafamdaki düşünce kimi evlerde ayarlanan spot ışıklar mevcut anahtarı çevirmeli burdan yola çıkarak akvaryumda böyle bir sistem yapılabilirmi düşünüyorum.Fikir ve önerilerinizi bekliyorum

2. ercan68

ercan68

İsim:
    Ercan Suzan
    İyi akşamlar.
    Genelde akvaryum hobisi ile ilgilenen herkezin bence takıldığı bir durum, önce 1 veya 2 led ,sonra 2 led daha kademeli olarak floların yanması ve kapanışta bunun tersi uygulanarak gün dönümünün taklit edilmesi led ve timer ile mümkün olabilir.
    ledlerin sayısı ne buna bağlı timerların sayısı önemlidir.Dimmer ile yapılacak sistemler için işin uzmanı elktrik işleri ile uğraşan akvaristler varsa ve fiyat uygunsa denemeye değer.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus ve ışık

Böyle bir sistemi oturturabilirsem balıklarım için çok güzel olacak bakalım araştırmaya devam edeceğim

Sayfayı Paylaş