1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus ve Demasoni...

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhabalar,

Demasoni kolonim daha dün geldi ve 1 dişi'm ağzına yumurta aldı. :basardim: :) Akvaryumda şuan Demasoni kolonisi + Tropheus RedChimba kolonisi ve 3 adet compressiceps RedFin ve 1 adet Frontosa yavrusu var. Compressiceps Redfinler 4,5 cm Frontosa ise 6 cm.

Compressiceps redfinler ve frontosa gidicek yarın. Sorunum şu. Tropheus red chimba yavruları araya salıyor bildiğim kadarıyla, tropheuslar yavrularını salınca, demasoniler tropheus yavrularını yermi? Birde Demasoniler kendi kolonisinin arasınamı salıyor yavrularnı? Eğer salıyor Tropheus Demasonilerin yavrusunu yermi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. saygılar:gif

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Birde Macrakantalar Tropheus ve demasoni yavrularını yerlemi?

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus ve Demasoni...

Yavuz kardeşim ayın 21'de aynı bu yazdığın konuyu bana mesaj atmıştın.Bende cevap yazmıştım.Anlaşılan inandırıcı olmadı birde burdan yazayım ama ilk önce o Macrakanta ile tropheusları nasıl bir arada besliyorsun pes vallahi. Hem etçil ,hem otçullar birde tavsiyem tanka eklediğin balıkları ilk önce araştır daha sonra ekleme yap.Gerçi neden böyle başlık açtın anlamadım ilanlar bölümünde satışın var .tuzlu suya geçicem diyosun ne besleyeceğini kafanda oturt ondan sonra tür vs hakkında destek verelim .Yavuz sen beni yaşlandırdın nedim sana ;)

4. taygun

taygun Guest

Tropheus ve Demasoni...

İşte bu. :F :F

Yavuz bence bu serzenişleri ciddi bir şekilde dikkate alsan iyi edersin. dön:gif

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Şimdi İsmail hocam inandırdın beni tabii neden inandırmayasın. :) Bakalım başkaların fikirleri nasıl bu yüzden açtım. :cekingen: Macrakantalar daha gelmedi, dediğine göre o zaman sakıncalı bunlarla. Yumurta alınca dişi vazgeçtik satmaya sadece akvaryumu satıyorum. :) Zaten büyük ihtimalle troplar gidici. Akvaryumda sadece demasoni kalıcak, bunlar yumurtayı kendi aralarınamı salıyor bunu merak ediyorum nette araştırdım hiç çıkmıyor. yok hocam ne yaşlanması gencecik adam allah uzun ömür versin. :)

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus ve Demasoni...

Yavuz kardeşim demasoni hakkında kısa bir derlemesi yapayım

Demasoni dişisi yavru aldığında ortalam 22 gün'de balıklarını salar.Yavruları salana kadar dişi genellikle karanlık bölgeleri sever ve yem yemez.Yavruları bıraktığında bile yeme karşı fazla ilgisi olmaz toparlanma sürecinde tekrar çiftleşmeye yanaşmaz.Balığının zayıf düşmemesini ve daha fazla çiftleşmesini istiyorsan 14. gününden sonra kusturman gerekli bu durumda yavru balıkları ayrı bir tankta ve yavrulukta balmak daha iyi olacaktır.Ama ben kusturmak yerine doğal yollarla bırakmasını istiyorum dersen tankında bol kayalık olması gerekir aksi halde dişi strese girer.Tanka başka çiftleşmek için fazla dişi yoksa erkek çifleşme isteğinden dolayı ağzı dolu dişiyi kovalayacaktır ve sonuç olarak diş balık yumurtaları atacaktır.Yavru aldığında belli bir boya gelene kadar yavruları ayırmazsan diğer balıklara yem olacaklardır.Demasonilerde dişi kendi yavrusunu yemez ama kusturduysan kusturmadan sonra dişinin yanına koyarsan yavruları yer.

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Teşekkürler İsmail hocam bende zaten doğal yollarla bırakmasını istiyorum. Dün orta bölüme girintili çıkıntılı bissürü yer yaptım yani kayaları üst üste dizdim heryerden girip çıkabilirler heleki 1-2 cm'lik yavrular için çok güzel saklanma yerleri oldu. Ben doğal yolla bırakmasından yanayım, peki yavruları bırakırsa boş bir yerdemi bırakacak yavruları yoksa tam balıkların içinemi bırakacak yavruları?

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus ve Demasoni...

Boş yerede bıraksa yavrularda merak olacağı için ortalara çıkacaklardır en iyisi ayrı bir tanka alman daha sağlıklı olur.

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Hmm, anladım hocam teşekkürler yardım ettiğin için o zaman ben akvaryumu doldurmaya başlıyayım. Peki akvaryumun her tarafında saklanacak yer varsa yavrular için sorun olur mu?

Hocam sanada çok soru sordum, inşallah kızmıyorsundur. saygılar:gif

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus ve Demasoni...

Her ne kadarda saklanacak yerde olsa yine risk ayrı bir tank imkanın varsa daha iyi hem yavrular hemde dişi balık için

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Tamam hocam teşekkürler, peki 50*35*35 akvaryum uygun mu? 3-4 tane'de kaya koyarım uygun olur mu?

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus ve Demasoni...

Uygun olur yavuz kardeşim

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Tamamdır o zaman yarından itibaren yapmaya başlıyayım. :) Tekrardan teşekkürler.

Akvaryumun fotoları ve videoları.

Kaya Dekor...

[​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

Buda ağzı dolu olan dişi'm. :)

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tropheus ve Demasoni...

Resimler düzenlenmiştir Yavuz bilgine.

Yavuz ağzı dolu demasonin kaç cm ?

15. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tropheus ve Demasoni...

Teşekkürler Hocam,

Sanırsam 8,5-9 cm civarı. :) Erkek aşırı baskın önüne gelen dişi demasoniyi hep döndürüyor. :)

Video'yu koyucam şimdi. ;)

16. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sayfayı Paylaş