1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus ve Frontosa,yunus,sarı prenses,green terrör ile yaşar mı :)

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 17 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Selam Abilerim, arkadaşlarım
    Biliyorum şaçma bir konu bende biliyorum tropheusların ağırlıklı olarak bitkisel beslendikerini etçil balıkların yanında bakılmasının yanlış olduğunuda biliyorum. :) Ben frontosalarım,yunuslarım,splerim,green terrörlerimin arasında tropheus beslemek istiyorum forumları araştırdım uygun beslenme biçimi ayarlanırsa frontosa protein ağırlık balıkların yanında beslenebilirmiş bende 1 adet tropheus alıp denemek istiyorum eğer uygun bir beslenme biçimi sağlayıp yaşayabilirse baya bir alıcam.Bunu sizlere sormak istedim sizce uygun mu ? Ben bazı hobicilerde gördüm frontosaların yanında tropheuslarda vardı.

Cevap yazarsanız sevinirim. saygılar:gif

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Sen, bazılarına bakma... Burda olay kişisel ego olmamalıdır amaç; sağlıklı ve rahat şekilde balıklara bakabilmektir bu hobide... Yoksa her balığı yaşatırsın bir arada ( natteri vs hariç...)

Tropheuslar,koloni balıklarıdır.Ayrıca en ufak bir protein ağırlıklı yem ile beslendiğinde Bloat hastalığına yakalanırlar. Bir de şunu da söyleyim ille de beslerim dersen tropheuslar hızlı ve obur balık oldukları için yem vs dibe düşmeden yerler olur yani frontosalara birşey kalmaz... :)

Kısacası onları tek besle ve belli bir sayıda besle. Sosyal hayatlarına hayran olacaksın ;)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Doğrudur yanlıştır tartışılır ama el oğlu besliyor ve benim bu görüntüye yorumum aşağıdaki gibidir. Konunun geçtiği likte aşağıdadır. dön:gif

http://www.akvaryumportali.com/forum/tropheus-icin-hazirmisiniz-t5486.15.html#quickreply

tropheus murago de tropheinus depredando

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Obur olduklarını biliyorum zaten benim frontosa 2 3 günde yiyor yem :D onun için sorun yok :D 1 adet alıp denemek istiyorum zaten ben ağırlıklı olarak bitkisel yem veriyorum.Bende tropheusları tek bir akvaryumda koloni olarak beslemek istiyorum ama hepsi dolu :( bakalım 1 tane alıcam yaşarsa o 2 3 ay içerisinde 5 6 tane daha alıcam.Cevap için teşekkürler.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Video için teşekkürler Temel abi verdiğin linkede baktım.Ama bu gerçekten canilik yavru balıkları yem ediyor olucak işmi montz:. Frontosalarla mutlu mesut yaşıyorlar :D Balıkta proteine girmiyomu .8. giriyo adam nası veriyo peki tropheuslara .8.

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

40cm akvaryumda sp kolonisi besleyen ve yavru alan insanda gördüm ben. Balık beslenir bir şekilde ama gelişim hızı vs ne kadar hızlı olur bunu düşünmek gerekir.

Tropheus, protein ağırlıklı bir yem yediğinde anında bloat olmuyor Yavuz. Sadece bloat riskini arttırıyor. Tropheusların bağırsak yapısı falan diğer balıklara göre farklı.Forumdaki tropheus makalelerine göz at.
    Ayrıca koloni balığıdır.Tek veya 2 tane beslesen dahi koloni beslerken ki zevki alamazsın. Madem gönlün var o zaman 15-20 arası bir sayıda trop al ve besle...

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Evet baktım burdaki makalelerede. İlk önce 1 tane alıcam yaşarsa alıcam işte 10 15 tane alıcam.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Videoda Tropheuslar yavru balıkları yemiyor sadece yem sanıyor ve hareketleniyorlar. Alıştırmış frontozalar yiyor. Bu yemlemenin ardından tropheusları besliyor bitkisel olarak. Videoda aslında bir çarpıcı yan daha var, aslında frontozalarda canlı balığa pek saldırmaz. Yiyenleri çıkıyordu ara sıra ama koloni toptan alıyor sanırım. Frontozalar dip balığı ve leş yiyici olarak bilinir.

9. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Anladım Temel abi, dorudur frontosalar canlı balığa saldırmaz.Dediğin gibi abi koloni balığı olduğu için ve de hem leş yiyici hemde gece avlanıyorlar.

10. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Tropheus tek alıp besleyemessin ben burda yapan hiç kimseye katılmıyorum.Onlar yapmış beslemiş olmuş ama o yaptı oldu bence yanlış bir düşüncedir.

M.D. 1

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Şuan belirsiziz ya alıcaz ya almıcaz .8. Ama alma niyetimiz var 5 cm iken alıcaz 1 2 ay sonra yaşarsa 10 15 tane daha alıcaz.

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim ;

Can bey gerekeni yazmış bence biraz bekle uygun tank ayarlaması yaptığında hangi türü hoşuna gidiyorsa o tür üstünde dur.Gerçekten tropheus tek tür ve koloni şeklinde beslediğinde keyif alacağına inanıyorum.

13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Haklısınız zaten alıcaktım bulmuştum 1 erkek 3 dişi tropheus bemba sonra vaz geçtim. Bakalım ileride olabilir ama :) Yorumlarınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş