1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus ve Mango Kökü

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde Burak23 tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. Burak23

  Burak23

  Mesajlar:
  145
  İsim:
  Burak Özgür
  Tropheus akvaryumuma mango kökü koydum, bir zararı olur mu?
   
 2. james_34

  james_34 Üstad Üye...

  Mesajlar:
  1.129
  İsim:
  can candaş
  Olur ama sen çıkarmayacağın için çok önemli değil buraya yazılanlar...


  Sebebi phı düşürür.
   
 3. fth-94

  fth-94

  Mesajlar:
  5.333
  Yer:
  Türkiye
  İsim:
  Fatih BAŞBAĞ
  Tropheuslar oldukça sert suyu sever. Fakat mangrow kökü ph' ı düşürür. Can abininde dediği gibi boşuna yazıoyruz gibime geliyor ama bakalım hayırlısı. Zamanında söylemiştik 1d 1e tropheus alma diye ama ....
   
 4. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Bu son mesajım olacak çünkü o kadar destek vermeye çalışıyoruz ama nafile.

  1- mangrov kökü olurmu? bir konunda sana tür hakkında fazla makale okumuyorsun dedim sende tüm makeleri okuduğunu söyledin ,eğer öyleyse cevabı sen ver.

  2- Tropheusların doğal yaşamımdan bir resim ben mangrov kökü göremedim ,birde sen bak .

  [​IMG]


  Senden ricam o canlılara daha fazla eziyet etme ve elinden çıkar ,yada dediklerimize inan ve uygula eğer söylenenlerin aksini yaparsan konulara çok fazla mesaj yazılmaz
   
 5. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Konulara verilen cevapları uygulamaktan ziyade, soru ile karşılık vermen; senin söylenileni kaale almadığını gösteriyor. Kaale almayacaksan konu açmanın bir anlamı olmaz. Bir önceki kapanan konun gibi; ondan önceki de kilitlenmişti. İlla sizin söylediklerinizi mi uygulayacağım diyorsan; zaten konu açman manasız.

  Ancak şunu da unutma; cirol (İsmail ATEŞ) abimiz, aynı tür balıkları yıllardır besleyen ve yavru alan biri. Hadi bizi geç, bari besleyip yavru alan birinin uyarılarını dikkate al. Söyleyeceklerim bu kadar.. Ayrıca makale okuduğunu yazmıştın daha önce; okuyorsan bu konuyu açman manasız. :smile19:

  Burası bir paylaşım platformu. Paylaşım için konu açıyorsun; kabul. Konuda bir cümlelik soru yer alıyor ve konu başlığı; sanki yeni bir icat, yeni bir buluş gibi..

  Şahsen foruma yeni giren biri olsam; açılan bu başlık cümlesi ile konuya dalarım direk yeni bişey mi icat etti bunlar diye. Ama konu; 1 cümleden ibaret.. Sen olsan; bu forum hakkında düşüncelerin ne olur?

  Soruyorum; buraya üye olmandaki ilk etken, seni buraya üye yapmaya ilk iten ne idi ? Sorulara verilen cevaplar ve saygı değilmiydi? şimdi tekrar koy takkeyi önüne düşün; cevap almak için her soruna bir konu açman yersiz bir davranış. Buraya yeni giren üyelerimize de kötü örnek oluyor. Tpropheuslarla ilgili merak ettiklerim der bi konu açarsın, sor sorabildiğin kadar. Her soru için bir konu, konu kalabalığı yaratır. Bunlara lütfen dikkat edelim. Sadece senin için değil bu söylediğim; mesajımı okuyan her birey için geçerli.

  Gelelim soruna ve cevabına; ismail abi gereken cevabı vermiş sana. PH yüksek olmalı akvaryumunda. Mangrow kökünü çıkar, mercan kırığı ile taban kumunu değiştir. PH yı yükseltmeye çalış ki; onlara doğal bir ortam yapabilesin.
   
 6. Burak23

  Burak23

  Mesajlar:
  145
  İsim:
  Burak Özgür
  Mango kökünü şimdi çıkarıyorum...Birde kum olarak midye kırığı galiba onu kullanıyorum, bide akvaryumcudan kırmızı mercan aldım büyük kaya gibi bişey, onun zararı olur mu?
   
 7. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Zararı olabilir. Çiftleşme esnasında kovalamaca olur bazen. O kovalamaca da sürtünme esnasında olabilir olursa oda. Başka türlü zararı olacağını zannetmiyorum. Paranı mango köküne vermeseydin keşke, doğadaki taşları kullanarak güzel bir dekor oluşturabilirsin akvaryumunda.
   
 8. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Doğadaki taşlar diyorsunuzda doğadaki taşlar ya kireçliyse sorun olabilir mi ? Yoksa her taşı kullanma imkanı varmı cichlid sınıfında ?
   
 9. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Konu bahsi geçen taşlar magnezyum içeren çakmak taşları olabilir mesela. Salınım yapmayan kireçsiz bi taş kullanılabilir. Ayrıca zaten arkadaş forumdan uzaklaştırıldı. Konu kilitlenip arşive alınabilir.
   
 10. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Erman hocam önemli olan paylaşımlardan birşeyler öğrenmek illa soru soran birşey öğrenecek değil ya. Tropheuslar için uygun kayalarda kiraç olsa sorun olur mu merak ediyorum. Yani sert suyu seviyorlar öyle illa salınım yapmayacak diye bir kaide olmaması lazım suyu sertleştirecek her madde olabilir.
   
  Erman Pehlivan bunu beğendi.
 11. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  tabi ki. Katılıyorum. ;)
   

Sayfayı Paylaş