1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus Yem Tükürme

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde hasanacar tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Tropheus Yem Tükürme

Yeme saldırıyorlarsa sağlık sorunu yoktur.Ama yemi alıp dışarıya bırakıyorsa yemle alakalıdır.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Yem Tükürme

Hasan hocam son durum nedir herşey yolundadır inşallah

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Tropheus Yem Tükürme

İsmail abi, dişilerden birini yırpalamışlar. Şükür ki kötü bir durum yok.

Yem tükürme görmedim bayadır ancak 5 dişi 2 erkek değil 3 erkek var sanırım. Dişi takviyesi düşünüyorum. Ne yapsam sizce?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Yem Tükürme

Hasan hocam hırpalanan balık dişimi ? tropheuslarda balık eklemede sorunlar olabiliyor .Bence ilk önce anüs vent kontolü yap net erkek ve dişi sayısını öğren ondan sonra dişi eklemesi yaparsan daha iyi olur .Böylece koloni oturmuş olur ve fazla oynama yapmamış olursun

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Tropheus Yem Tükürme

İsmail abi, dişi erkek olarak zaten hem ayırmayı öğrendim hem de davranışlarından zaten belli oluyor.

Az önce bir dişi bir erkek tenhalarda titreme hareketleri içinde dönüp duruyorlar. Sanırım ağzında yumurta var. Bunun üzerine bir sorum var elbette. Acaba dişi yumurtaları uzun süre ağzında tutup yavruları çıkarsın mı yoksa kusturma işlemi yapalım mı? Bir de kusturacaksak ne zaman kusturulur?

Ben kusturmayalım diyorum. Sizce?

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Yem Tükürme

Hasan hocam yumurta alan dişi yaklaşık 25-28 gün arası ağzında tutar .Ben kusturmaya karşıyım bence kendi salsın hem daha iyi olur hemde dişi tecrübe kazanmış olur.Ek olarak eğer kusturmak istiyorsanız yuksek verim almak icin 15.gunde kusturmanız gerekir.

7. taygun

taygun Guest

Tropheus Yem Tükürme

İsmail Merhaba. Yanlış hatırlamıyorsam, bazı çiklitlerde baskın olmayan erkek balık, diğer erkeklerin baskısı karşısında dişi gibi renk kazanıyor ve o şekilde hareket ediyordu. Bu tropheuslarda da geçerli mi? Eğer öyle ise Hasan yanılıyor olabilir.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Yem Tükürme

Tamer abi dediğin gibi doğru tropheuslarda'da pasif erkek baskın erkek onu kovalamasın diye yanından geçerken dişi gibi kısa süreliğine renk değiştiriyor.

9. taygun

taygun Guest

Tropheus Yem Tükürme

Hasan Merhaba,

Sırf hareketlere bakarak yanılgıya düşme ihtimalin var bence.

10. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Tropheus Yem Tükürme

Kendi gözlerimizle görebilir miyiz anüs-vent durumunu yoksa bir araç mı lazım huh:

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Yem Tükürme

Hasan hocam yeni resimleri bekliyorum .Özellikle ağsında yumurta olan dişi'nin resimlerini :)

12. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Fotoğraf makinamı yaptırmam lazım montz:

13. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Yedi yumurtamız hafif de olsa fokurduyor hayırlısıyla. Sekiz taneydi ama birini ezdim malesef em32.gif

Ayrıca bu dişiyi ekleyeli on gün felan oldu. Kendisine göstermiş olduğu uyum için teşekkür ederim ;)

14. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Tropheus Yem Tükürme

Hayırlı olsun Hasan Abi. :) Gözün aydın Allah Hasan Abi'li büyütsün onları. :D

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Tropheus Yem Tükürme

Hasan hocam bana yumurtaları eggthumberin yanlış yerine koymuşsun gibi geldi. yoksa iki katlımı bu ? .8. Eggthumberin tam resimini ekleyebilirmisin?

16. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Tropheus Yem Tükürme

İki katlı abi ;)

17. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus Yem Tükürme

Hasan hocam gözün aydın maşallah naz: naz:kayıpsız ve sağlıklı büyütürsün inşallah

Sayfayı Paylaş