1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 11 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    İik defa tropheus bakacak birine hangi türü tavsiye edersiniz.Hangi iki tropheus türünü beraber beslemek daha uyumlu olur?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Tropheus

Erman bey kararınız hayırlı olsun. Tropheus her zaman aklıma çelmiştir. Ama denizden nasip olmadı. İleride inşallah olacak. Benim size tavsiye edebilceğim tür kasanga olabilir.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Erman bey kararınız hayırlı olsun .Burda önemli olan sağlıklı koloni veya sağlıklı yavru almak.Tür olarak size hangisi hitap ediyorsa onu alın.Maddi durumda sıkıntı yoksa kasakalawe,ilangi ,red rainbow,black kriza tavsiye ederim.

4. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

erman bey bence duboisiden başlamalısınız.sağlıklı balıklar

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Evet arkadaşlar valla içimi okudunuz.Malawilerimi sattım 500 liram var.İlangi,kasanga ve kasakalawe istiyorum.3 ünden birini istiyorum. Ama yavruları bile çok pahalı bunların 500 liraya 20-25 yavru alabiliyorum ama bir diğer seçenekte duboisi.Duboisi olursa 40-50 tane alabiliyorum.Ama karar veremiyorum.20 yavrudanda koloni kurabilirmiyim bilmiyorum.Ne olur bana akıl verin?

6. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Burada akvaryumun hacmide önemli.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Erman hocam 20 yavrudan koloni kurulur ancak sağlam kişilerden almak çok önemli bildiğiniz gibi. Yavru alacaksanız 5 cm üzerinde işin ehli olan insanlar cinsiyet tahmini yapabiliyor. Bu sebepten ya 3 - 3.5 cm arası alacaksınız yada yanınızda mutlaka İsmail Abi gibi biri olacak ki aldığınız kişi size erkek ağırlıklı bir sürü vermesin. Duboisi güzel ancak İkola ilede başlanabilir. Tabiki İlangi, Kasakalawe, Golden kazumba gibi türlerin tadı başka.

Saygılar.

8. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Eyvallah başka fikri olan varmı?

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

20 adet balıktan en azından 6 tanesi dişi çıksa, 2 erkek ayırsanız, 2e 6d bir koloniniz olur. Bence 20-25 adet yeterli bir sayı. 40-50 çok olur.

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Erman bey son durum nedir hangi türe karar verdiniz?.

11. radres4834

radres4834

İsim:
    serdar özörücü

kasakalawe,ilangi derim fakat yeni başlangıç için ikola tavsiye ederim yerli üretim.

Sayfayı Paylaş