1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheusa merhaba..

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde triggers tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben Uğur abide ki Kasakalawe leri alın derim hemde çok sağlıklılar...;)

triggers bunu beğendi.
  2. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Sağolun, benim için albenisi onemli yani ticari düşünmüyorum, balıklar güzel, sağlıklı ve uyumlu olsun yeter.

Atil UYSAL

Black Kriza hakkındaki düşüncelerinizi de alabilirmiyim?[​IMG]

Atil UYSAL

Buda kasakalawe, elbette bu da çok güzel. İkisinin arasında kaldım..

Atil UYSAL

Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Açıkcası ben de Uğur kardeşimin Kasakalawelerinden yana fikrimi belirtmek isterim.Çok güzel ve itina ile bakılan balıklardır.Sıkıntı yaşamadan devam edebileceğiniz bir türe sahip olmuş olursunuz.Ama tercih elbette ki size kalmış.

Tropheus grubu bitkisel ağırlıklı beslendiğinden dolayı tankınızda yosunlaşma oluşacaktır.DIY bölümlerinde "Yosun Duvarı" başlığını da bir incelemenizi öneririm.

Ben de 150x60x60 ebatlarında F1 Tropheus İlangi Yellow besliyordum.Yer olmaması sebebiyle yatak odasına kurdum tankı.Tabi haliyle hanım ile çok sıkıntı yaşadım.Sonunda bir yılın ardından çok sevdiğim tankımı ve balıklarımı elden çıkartmak zorunda kaldım :( Yeni evime geçer geçmez uygun bir odada macerama kaldığım yerden devam edeceğim.Ben balıkları beslediğim sürece hiç bir katkı veya uv sistem kullanmadım.Haftada bir %30 luk su değişimi ve dip çekimi yaptım.Uygun süreli aydınlatma yaptım ve su değişimlerinde 72 saat dinlendirdiğim bidonlardaki suyu kullandım.Amonyak,Fosfat,Nitrit,Nitrat ve PH testlerinin hepsi de mükemmel çıktı daima.Ben dolabın altında sump sistemi kullanırdım.Sizin bu sisteminiz olmasa da ben de diğer tüm arkadaşlar gibi her hangi bir katkı kullanmamanız gerektiği kanaatindeyim.

triggers bunu beğendi.
  4. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Ayrıntılı açıklamanız için teşekkürler. Evet yer gerçekten sorun, ben de yer sıkıntısından dolayı 100x55x50h ebatlarında yapmak zorunda kaldım, uv konusunda başka bir forumda yaptığımız istişareler sonucu alınmış bir karar. 35 senelik akvaryum hayatımda bende hiç kullanmadım. Şimdi ise denemek istiyorum ama benim için olmazsa olmaz değil. Katkı konusuda, balıklar için düşündüğüm ve kararsız kaldığım bir konu zira devamlılığı şüpheli bir konu ve çok oynak olabileceğini düşünüyorum hatta kullanma tarftarı da değilim açıkçası ama şebeke suyum 7,5 ph civarında . En azından 8,5 civarına çıkarmak çok kolay olmayabilir. Su dinlendirme konusunda bir sıkıntım olmayacak zira tankın dolabının içine 50 lt'lik bir dinlenme tankı yaptırdım ve içine bir kafa motoru koydum su değişiminde suyu tanka basacak. Oradaki su bir hafta dinlenecek ve içinde devamlı bir ısıtıcı tankla aynı derecede olmasını sağlayacak. Su değişim ve ekleme konusunda sorun yaşamayacağımı umuyorum. Tür konusuna gelirsek, bende kasakalawe'yi çok beğeniyorum ama kriza'yıda çok beğeniyorum bakalım hangisi nasibimizmiş?

Atila UYSAL

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Ph değerini bir şekilde ayarlamak mümkün olur.İstenilen sertliğe kullanacağınız kum ve kayalar ile de ulaşabilirsiniz bence.Sump olsa başka yöntemleri de var aslında.Ama dış filtreye de ufak bir ekleme ile mercan kırığı koyabilirsiniz.Mesela dış filtrenin bastığı temiz su tanka irmeden evvel mercan kırığı olan bir hazneden geçebilir?Ayrıca size ZeoLife Dağıtımı Ve Hobici Ulaşım | Sayfa 6 | Akvaryum Portalı başlığındaki ürünü de şiddetle tavsiye ederim.Bunu kullandıktan sonra kesinlikle başka bir zeolit kullanmayacağınıza garanti veririm.Bunu da ufak bir modifiye ile mercan kırığından sonra veya evvel yerleştirebilirsiniz.Tankınızın üzerine ufak bir plastik bölme yapıp bu malzemeleri oraya koyabilirsiniz.

triggers bunu beğendi.
  6. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Evet bu akşam yeni tankım geldi ve evdeki yerini aldı. Şu anda su doldurulmayı bekliyor. Birkaç fotoğrafını paylaşalım.

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Atila UYSAL

cirol ve veysel bunu beğendi.
  7. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Sol altta 50 litrelik su dinlendirme tankım, bir kafa motoru ile yukarıya su basacak ve içinde bir ısıtıcı üstteki tankla ısıyı dengeleyecek.

Atila UYSAL

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi güzelmiş hayırlı olsun, bende bu tipte 150 litre olanını aldım portalda Burhan arkadaşımızdan yarın müsait olursam getireceğim bende. İlk defa üstü kapalı taçlı bir akvaryum olacak bende de.:D

9. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Sağolasın, sende güle güle kullan. Ne besleyeceksin?

Atila UYSAL

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sağ ol abi 65x45x50(h) bu yeni akvaryumun ölçüleri standart 65 lik bitkili akvaryumu bu tanka aktaracağım. Canlı doğuran olacak popülasyon tank küçük çünkü.

triggers bunu beğendi.
  11. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Bende 2 senedir sürdürdüğüm bitkilimi bozup tropheusa geçtim.

[​IMG] [​IMG]

Atila UYSAL

Montimahir ve veysel bunu beğendi.
  12. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    2 senede 2 kurulum yaptım, 2. Sinde cubayı yaptım ve bu benim için final oldu. Yapacak başka birşey kalmadı..

Atila UYSAL

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi güzel akvaryum bende kayıtlı bu fotoğrafın bilgisayarda kuruluma örnek olsun diye kaydetmiştim.:D Ciklet vardı bende son iki senedir de deniz var bir de bu bitkili olacak. İki senedir 4-5 defa kurdum deniz şimdi yeni frag tankı gibi bir tank kuruyorum. Fotoda yapıştırmasından kurulumuna bana ait ciklet tankım arkadaşımda şimdi bütün sistemiyle hediye ettim oda kribensis besliyor içinde bir çift.
    27244_110448662324333_4679093_n.jpg

triggers bunu beğendi.
  14. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Çok güzel, eline sağlık. Bende de vardı deniz, 1 sene uğraşabildim bırakıp bitkiliye geçmiştim.

Atila UYSAL

veysel bunu beğendi.
  15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim kanıma bulaştı artık deniz, geri dönülmez artık bundan sonra. Bitkili şirkette olduğundan ona da ayrıca vakit ayırabiliyorum. Abi konu içinde bu kadar kaynatmayalım dağılmasın konun.

triggers bunu beğendi.
  16. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Haklısın konumuza devam..

Atila UYSAL

veysel bunu beğendi.
  17. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Bugün itibarı ile 2e 8d F0 tropheus sp. İkolaları ayırttım, 10 gün karantinada kalıp haftaya bana gelecekler. Bende bu arada suyu hazırlayacağım.

Atila UYSAL

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun abi gelince fotoları paylaşırsın...

triggers bunu beğendi.
  19. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Hele bir gelsin bakalım.

Atila UYSAL

Alparslan bunu beğendi.
  20. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Suyu bastık sıra balıklarda.. Dostlar F0 konusunda tereddütlerim var, acaba F1 mi alsam?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Sayfayı Paylaş