1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus'da Bloat ve Bactopur Direct tecrübem..

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde triggers tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Merhaba sevgili dostlar,

Şubat 14 ile 23 arası İstanbul dışına (İzmir) çıkmak zorundaydım ve balıklarımı hanıma teslim edip hangi yemleri ne zaman vermesi gerktiğini anlattım. İzmir dönüşü eve geldiğimde balıklar da herhangi bir sıkıntı görmedim fiziksel olarak. Pazar akşamı gelmiştim ve bir yemleme yaptım ama balıklarda yeme karşı ilgisizlik vardı. Pazartesi sabahı yemledim yine yemediler ve köşelere saklanan bir balık dikkatimi çekti. Gözlerde ve karın bölgesindeki şişkinliği fark ettim. Pazartesi akşamı iş dönüşü yemleme yaptım yine yemediler ve artık ipliksi dışkıyı da görmeye başlamıştım. Salı sabahı kalktığım da o dişim ne yazık ki ölmüştü. Bu benim başıma gelen ilk blout tecrübesiydi. Akşama Bactopur Direct'i 50 litreye 1 tablet olarak uyguladım. Perşembe akşamı ufak bir yemleme yaptım ve gördüm ki hepsi yeme geldi ve yedi. Cuma sabahı tekrar çok az verdim ve yine hepsi yedi. Cuma akşamı da yemledim yine hepsi yedi. Cumartesi ( dün )günü %25 su değişimi yapıp filtreye karbon ekledim, 2 saatte su normale döndü ve ilk dişim ağzını doldurdu. Bugün sabah da diğer diim ağzını doldurdu. Evet sevgili dostlar Bactopur Direct ile bloat'ı 2 günde atlattım ve Bactopur Direct'in son derece etkili ve kullanımıda bir o kadar kolay bir ilaç olduğuna kanaat getirdim. Bu tecrübemi de sizlerle paylaşmak istedim.

Atila UYSAL

TencoMelih, veysel, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Atila abi balığın ölmesine üzüldüm.
    Bactopur güzel bir ilaç, netice alman ve bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim...

triggers bunu beğendi.
  3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Atilla abi internette okursan Bloat hastalığı Tropların korkulu rüyası.Hastalıkların %85'i tropta oluyor.Ve buda benim başıma geldi.Black Krizamın birisi seninki gibi dişi yem yemiyor,arkalara saklanıyor.Yaklasık 1 haftadır flagly uyguluyorum hala yem yemiyor.Derhal Bactobur Direct alıyorum çok teşekkur ederim.

triggers ve Alparslan bunu beğendi.
  4. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Flagy koruma amaçlı balıklar ilk geldiğinde yemlerine yedirilerek verildiğinde koruma sağlayabilir ama bloat başladıktan sonra yem yemedikleri için çok faydalı olamıyor. Bactopur Direct ise güçlü bir antibiyotik ve diğer bloat tedavisinde kullanılan ilaçlar gibi akvaryumu sıfırlıyor yani bakteri popülasyonu yok oluyor. Kullanma şekli 50 litreye bir tablet atıp 3 gün beklemek ve 3 günün sonunda balıklar yem yiyorsa %25-30 su değişimi, filtreye karbon koyup 1-2 gün sonra çıkartmak, suya bakteri kültürü ve vitamin eklemek özelliklede b vitamini kompleksi. Eğer düzelme yok ise bir doz yapılacak.

Atila UYSAL

TencoMelih ve egouard bunu beğendi.
  5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Sağol abi.Ancak benimkinde işe yaramayabilir.Ne kadar guçlu olsada yaklaşık 10 gun oldu.Balık hafiften on tarafı şişmedi değil.Ölüyor hayvan.

6. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Olsun denemekte fayda var, en azından diğerlerine geçti ise önceden yani erken teşhis ile halledersin. Şimdi bu kurtulmaz deyip ölümünü beklersin ve hayvan ölür ama diğer hayvanlara geçtiyse ve sen bunu fark ettiğinde çok geç olabilir.

Atila UYSAL

TencoMelih ve egouard bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Atila abi balığa üzüldüm ve durumun düzelmesine sevindim. Ancak sende bilirsin ki balıkların sorun derecesi nedeniyle tedaviye cevap her zaman kolay alınmıyor, ipliksi dışkı görmek diğer türlere oranla çok uzun bağırsak sistemi olan tropheus balığı için ciddi umut ışığıdır, tamamen tıkanmış ve koloniyi sarmış durumlarda tedaviye yanıt daha zor alınabilir ama bu ilacın etkilerini elbette gölgelemez.

TencoMelih ve triggers bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi geçmiş olsun öncelikle hastalığı en az kayıpla atlattığına sevindim. Bu arada görsellerden mahrum bırakma bizi kendi konunda da.:)

triggers bunu beğendi.
  9. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Abi daha ilk gun teşhis ettim.Direk ayırdım zaten balığı.Diğerlerine bulaşmadıda dediğin gibi tek balık olsada can taşıyor.Birazdan gidip ilacı alıyorum :)

Sayfayı Paylaş