1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheus'larımın büyümesi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde radres4834 tarafından 28 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. radres4834

radres4834

İsim:
    serdar özörücü
    Merhaba arkadaşlar. 5-7 cm arası İkola'larım ne kadar zaman sonra renklerini tam olarak alır ve damızlık olurlar?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Tropheus larımın büyümesi

Merhaba Serdar bey.

Belirtmiş olduğunuz boylarda gelişimleri ve renk almaları başlayacaktır.Tabi gelişimlerin de akvaryum hacmi, ekipman ve balık sayısının da önemi büyüktür.

radres4834 bunu beğendi.
  3. radres4834

radres4834

İsim:
    serdar özörücü

Akvaryum ölçülerim 125*60*50 dolphin 1600 dış filtre, 15 adet İkola'm var.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Tropheus'larımın büyümesi

Serdar bey, Tropheus'ların gelişiminde en önemli noktalardan bir kaçı düzenli su değişimi ile dip çekimi ve kaliteli yemler, eğer bu uygulamaları düzenli yapıyorsanız istediğiniz renkleri kısa zamanda göstereceklerdir. Birde işin en zor kısmı geliyor oda gerçekten sabır. İlave olarak kum ve dekorunda önemi büyük. Unutmadan kısa zaman da akvaryum ve canlıların tanıtımını paylaşırsanız sevinirim.

radres4834 bunu beğendi.
  5. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Bende de 15 adet dediğiniz boylarda ikola var. Akvaryumum 110*50*60, 2228 ehim dış motor var. Düzenli dip temizliği, su değişimi yapıyorum.Renkleri özellikler erkeklerin rengi ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca baskın erkeklerin kavga etmeleri ve bölge seçimi yapmaya başladılar.Benim tavsiyem akvaryumunuzu iki bölgeye ayırın ve bu bölgelere kayalar koyun. Balıkların cinsiyeti tam ortaya çıksın 3 dişi 1 erkek oranına geçicem bende.Çünkü buda çok önemli ben tropehusları aldıpım zaman cinsiyet ayrımı yapılamayacak kadar küçüklerdi kendim büyütmek istedim. Benim görüşlerim bu kadar üstadlar yazarlar zaten.Saygılar

radres4834 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş