1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheuslarım alışamadı

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    3 aylık yavru kasakalawelerim akvaryuma alışamadı sürekli kayaların arkasında saklanıyorlar.Şuan dekoru azalttım sadece sağ ve solda bir öbek kaldı.Akvaryumun iki uzak köşesinde bir aşağı bir yukarı inip çıkıyorlar yeme karşıda çok ilgileri yok ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?:(

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Tropheuslarım alışamadı

Sana bir kıyak yapayım, akvaryumuna %15 su değişimi yapıp akvaryuma bir tüp beyaz şeffaf olan ampulden ( iki tip ampul var içinde) Epargriseovit ekleyebilirsin. Sonrasında 2 gün sonra %10 iyi dinlendirilmiş yani oksijenle bekletilmiş suyla su değişimi yapıp bir ampul bu sefer küçük kırmızı olan ampulden akvaryuma ilave edip bize saydırmaya veya teşekkür için durumu yazarsın.

Bizim eczacı Rahmi satıyor, muhtemelen sizin eczacı Nevin'de satıyordur. portal2.gif

3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Sonra neyle karşılaşacağım Temel abi ikinci ampül de küçük olandan mı olacak yoksa büyük mü?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Karşılaşacağını beraber göreceğiz. Birinci su değişimi ardından büyük şeffaf ampul, 2. ci su değişimi ardından bu sefer küçük kırmızı ampul kullanılacak. Değişim suyu iyi hazırlansın, oksijen ve mümkünse Tetra Aquasafe kullan hazırlarken suyu yani dinlendirirken, süper olur.Ampuller akvaryuma eklenecek hazırladığın suya değil.

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

İlacın etkileri nedir.?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  7. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Abi ilk ampülü uyguladım.Sanki biri geldi benim balıkları değiştirdi... Dünden beri akvaryumun karşısında televizyon gibi izliyorum, bugün kırmızı olan ampülü uyguladım.İnşallah daha da iyi olucak. Bir de yeni oval taşlar buldum şuan temizliyorum.Hafta sonu yeni dekor ve yep yeni balıklarımla karşınızda olucam.Allah razı olsun Temel abi senden...pardon:gif

zgrkaralar ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sözümüzü tuttuk sadece Erman. Maşallah sevindim.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Gelişmelerin güzel olması sevindirici.Yanlız tavsiyem şuan dekor değişimi yapma biraz daha bekle balıklar yavaş yavaş ortama alışıyorlar.Yoksa yine başa dönersin.

10. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Alıştı maşallah keretalar ama bencede biraz daha beklemek faydalı.En başa dönmek istemem teşekkürler tavsiyeleriniz için...super:gif

Sayfayı Paylaş