1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheuslar için uygun yemler

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde cirol tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheus'a yeni başladıysanız ve hangi yemi kullanma konusunda kararsızsanız yem konusunda bildiklerimi paylaşmak istedim faydası olacağı düşüncesindeyim

SERA FLORA

YEM İÇERİĞİ; Balık unu, buğday unu,spirulina, kurutulmuş torula mayası, deniz yosunu unu, ısırgan, ıspanak, alfalfa, havuç, paprika, maydanoz, nebati yağ, balı yağı ve vitaminler.

GENEL:tüm balık türleri için %10 oranında spirulina ve algler içeren bitkisel bir pul yemdir. Balıkları hastalıklara karşı daha dirençli yapar. Sera Flora ayrıca Afrika Göllerinden gelen, yavrularını ağızlarında büyüten renkli balıklar içinde en uygun yemdir. Canli doğuran ve bitki yiyerek beslenen süs balıklarının beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde doğalarına uygun olarak üretilmiştir.

TETRA RRO VEGETABLET

Ürünün İçeriği;
    Balık ve balık ürünleri, bitkisel protein ekstraktı, tahıllar, maya, deniz yosunu spirulina , yağlar, yumuşak ve kabuklu deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, şeker, bitkisel orjinli ürünler, lesitin, sitrik asit, karnitin, doğal renklendirici ve koruyucular

TETRA PHYLL

İçindekiler: Balık ve balık ürünleri, tahıllar, maya, bitkisel protein ekstraktı, yağlar, yumuşak ve kabuklu deniz ürünleri, deniz yosunu, şeker, lesitin, vitaminler, doğal renklendiriciler ve koruyucular.

Spirulina Granulat

İÇERİĞİ: Balık ve türevleri,deniz kabukluları ve yumuşakçalar,plankton,tohumlar, alglerden bitkisel proteinler,maya ve soya,tahıllar,sebzeler,bitkisel ve hayvansal yağlar (HUFA*),lesitin,amino asitler (L-lysine) ,seçilmiş vitaminler,mineral tuzları ve elementler,doğal bağışkanlık güçlendirici BETA-1.3/1.6-GLUCAN.

*HUFA – Yüksek seviyeli yağ asitleri

ANALİZ: Ham protein min. 47.5%, Ham yağ min. 7.0%, Ham selüloz max. 5.0%, mineraller max. 9.0%, Nem max. 8.0%.

Vitaminler (Beher kg): vitamin A 29 800 IU., vitamin D3 1 900 IU, vitamin E 100 mg, L-ascorbyl-2-polyphosphate (stabilised vitamin C) 550 mg.

TROPİCALL SUPER SPIRULINA FORTE

İÇERİĞİ: Spirulina algi,alg,mayalar,sebzeler,soya proteinleri,tahıllar,balık ve balık proteini konsantresi,yumuşakçalar ve kabuklular,plankton,bitkisel ve hayvansal yağlar,glukoz,lesitin, L-lysine mono-hydrochloride,özel seçilmiş vitaminler,mineral tuzları ve elementler, AB standartlarının izin verdiği oranda renklendiriciler ve koruyucular.

TROPİKAL SPİRULİNA FLAKES

İÇERİĞİ: Balık ve türevleri, deniz kabukluları ve yumuşakçalar, plankton, tohumlar, alglerden bitkisel proteinler, maya ve soya, tahıllar, sebzeler, bitkisel ve hayvansal yağlar (HUFA),lesitin, amino asitler (L-lysine) ,seçilmiş vitaminler, mineral tuzları ve elementler, doğal bağışkanlık güçlendirici BETA-1.3/1.6-GLUCAN.

HUFA – Yüksek seviyeli yağ asitleri

Dainichi

Genel:Renkendirme yemlerinde Yüksek miktarda Carotene & NS Germ bulunur. Bitkisel yemlerde spirulina ve doğal yosunlardan yararlanılır. Komplike bir yemdir. Balıklarınızı sağlıklı ve devamlı formda tutar. Üreme üzerindeki etkisi büyüktür.

Hikari :

NEW LIFE SPECTRUM THERA +A

Sarımsak, Ispanak, Brokoli, Kırmızı Biber, Kabak, Domates, Bezelye, Kırmızı ve Yeşil Lahana, Elma, Kayısı, Mango, Kivi, Papaya, Şeftali, Armut, Vitamin A-Asetat, Aktif D Hayvansal Sterol (D3), Vitamin B12 Katkıları, Tiamin, DL Alfa Tokoferol (E), Riboflavin Katkısı, Folik Asit, Niasin, Biyotin, Kalsiyum Pantotenat, Piridoksin Hidroklorid, L-Ascorby-2-Polyphosphate (Stable C), Etilendiamin dihidroiyodür, Kobalt sülfat, Bakır Proteini, Demirsülfat, Mangansülfat, Kolinklorür

NEW LIFE SPECTRUM CICHLID FORMULA

Jbl Novovert

Ürün Özellikleri :

Otçul akvaryum balıklarının özel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak üzere, dengeli miktarda bitki içeriği, tahıl, bitki ve bitkisel yan ürünler, balık ve balık yan ürünleri, kabuklu hayvan özleri, bitkisel protein özü ve yosun ihtiva eder.Besin değeri yüksek bitki içeriğine sahip yeşil tabakalar, yüzerlikleri ile suyun orta ve yukarı katmanlarında bulunan tüm cins balıkların beslenme alışkanlıklarına uygundur.Stabil C ve diğer önemli vitaminlerin yanı sıra, bio element inositoller, balıklarınızın sağlıklı büyümesini destekler.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Temel besin E katkı maddelerince renklendirilmiştir.
    SPİRULİNA TABLET YEM

Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Günde 3-5 gr. Spirulina günlük beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller ve gama-linolenik asit ihtiyacının tamamına yakınını karşılar.

Tabi haşlanmış bezelyeyi unutmamak lazım

NOT : Haşlanmış bezelye ve spirulina tablet yemlerin önemli özelliklerini bize aktardığı için Temel beye teşekkür ederiz.

Sağlıklı balıklar..
    .

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Paylaşım için teşekkürler İsmail abi bende sera flora alıcam, spirulina veriliyormu trophueslara? bende var ama ben vermiyorum. :D Yarı protein yarı bitkisel ama içinde protein içerdiği için vermiyorum. :D

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim seni güldüren spirulinanın hangisini diyorsun anlayamadım .Konuda iki çeşit var

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Granulat Olanı diyorum. Alttaki resim.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim bu yemleri tek öğün vermeyeceksin ona bakarsan nsl yemlerde dediğin gibi ama tropheuslarda iç paraziti engelmede faydası var bence içerik olarak tam okuduğunda soruna cevap bulacaksın

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Ben şuan sera'nın açık bitkisel granül yeminden kullanıyorum o zaman ben spirulina verebilirim. :)

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ne kadar çok çeşit yem kullanırsan, balıkların gelişimi için o kadar faydası olur .

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Valla ben genelde bitkisel vermeye çabalıyorum. :) Birde sera flora alıcam. Bu sera floralar granul mü yoksa pul'mu?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Yavuz kardeşim sera flora pul yem ama ben flora yerine Tropicall spırulına super forte(pul yem) almanı tavsiye ederim

10. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ

Tam da troplar için uygun yemler ararken güzel bilgilendirme olmuş İsmail Bey. Teşekkürler. Peki bunları kilo ile nereden temin edebiliriz? Zira kilo ile olunca epeyce fiyat farkı oluyor gramajlılardan. 2-3 arkadaş birleşip alalım diyoruz. Saygılar...

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Volkan bey bir kaç tane online siteleri var.Kaç tl üstü kargo bedava bilmiyorum yine size en sağlıklı olarak konya ve çevresinde oturan arkadaşlar bulursanız da iyi olur düşüncesindeyim

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Tamam İsmail abi ben ikisindende alayım elimin altında bulunsun. Teşekkürler önerin için.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Önemli değil yavuz kardeşim yem çeşittin fazla olması iyi olur çeşit yem verdiğinde balıklarındaki artısını göreceksin

14. taygun

taygun Guest

Ben de bu fikre inanan ve uygulayanlardanım. Yemlerdeki çeşitlilik sağlık düzeyi ile paralellik gösteriyor. Tabi burada yemden kasıt tarihi geçmemiş, bozulmaya yüz tutmamış ve balığın ihtiyacına uygun yemdir.

Saygılar

15. atillakilit

atillakilit

İsim:
    ATİLLA KİLİT

abi eline sağlık daha yeni başlıyorum bu türe ilangi aldım akvaryum dekor su herşey hazır balıklar ayın 20 sinde gelecek ve yem konusu kafamda problemdi ve bu anlatım süper oldu saygılar:gif

16. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Atilla bey rica ederim ,artık ilangiler gelince tank ve balıklarınızın resimini görmek isteriz.

Sayfayı Paylaş