1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheusta midye

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde atlantisprensi tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Midyelerin yumurtaları balıkların solungaçlarında yetişebiliyormuş. Bu balıklar için bir sorun mudur? Buna rağmen midye almaya değer mi?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tropheusta midye

Volkan hocam tatlı su midyesi besleyen arkadaşlar var .Faydası olduğu söylüyorlar bir ara bende tankıma koymayı düşündüm sonra vazgeçtim nedeni ise öldüklerinde en kısa sürede çıkarmak gerekiyor yoksa balıklar zehirlenebiliyor.Sürekli evde olmadığım için böyle kötü durumlarda müdahele şansım az olacağı için riske girmek istemedim.

3. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Tropheusta midye

Peki yumurtaları balıkların solungaçlarına yapıştıklarında bir sorun oluşturur mu? Bana olur gibi geliyor. Ne dersiniz?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tropheusta midye

Midye yumurtaları tüm balıkların solungaçlarına yapışmıyor benim bildiğim. Uzun zaman önce bu konuyu işlemiştik adlarını hatırlamıyorum ama bir midye türü yine doğal ortamındaki bir balık türünün solungaçlarında yerleşerek gelişiyor. Fakat bu konu malesef lastik misali akvaryumlara girdi. Hiç balığının solungacında midye yumurtası olduğunu yazan gördünüz mü ? Tabi yine bundan şikayet eden ?

Sayfayı Paylaş