1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropheusu Blottan Hastalığından Kurtarma

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde halituzun tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    16 tane tropheusum vardı taki lanet bolat gelene kadar her türlü tedaviyi denedim. Sonuç negatif. 3 balığım gitti her gün biri son care sıvı yağ dıye okudum bır yerde denize dusen yılana sarılır bende sırınga ile balığın ağzına 5 damla damlattım balık 10 dakka ıcınde dışkı yaptı sonra 1 gunde kendine geldi. Bu tecrubemı sızlerle paylaşmak istedim. Saygılarımla.

Bjk Vatandaşı

Alparslan, veysel ve Emir37 bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Halit abi güzel bir tecrübe helal olsun, balığı bu hastalığa yakalananlar denesin...

3. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Alparslan aynen 2 baligin karni sisti olmeyenlerden ikiside canlandi valla ucuzda degilki baliklar insanin icine oturuyor ama hala gozlemliyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alparslan bunu beğendi.
  4. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    İnşallah bu yağ olayı etkili olur aksi takdirde yazık olur o güzelim canlılara, sonuçları bildirirseniz iyi olur biz tropçular için bulunmaz bir nimet ve korkularımızı

yeneriz.

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Zeytin çekirdeğinin sindirmesi en kolay ve insan sağlığına olan müthiş yararı zaten ortada iken, bundan elde edilen yağın sindirim sistemine faydalı olmaması düşünülemez.Bence zamanında yapılacak bir müdahale ile bloat hastalığına karşı bir panzehir olacaktır.Gelişmeleri merakla bekliyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Bugun 2. Gune girdi ve gayet sagliklilar ruh gibi bir kenarda duran balıklar suan his birsey yokmus gibi suruyle eskisi gibiler. Karin sisligi daha inmedi konuyla ilgili gun gun bilgi verecegim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    İnşallah düzelir kardeşim ama bloat kabız gibi bir hastalık değildir ve dışkılaması ile düzelmeyebilir! Bloat'a sebep olab bir nevi tek hücreli olan Protozoa denen canlıdır. Bu canlılar balığın bağırsaklarında devamlı vardır ve balık sağlıklı iken sürekli bir savaş halindedir. Balık bir şekli ile hastalanır, bağışıklık sistemi zayıflar veya strese girerse bu canlılar aşırı çoğalır ve bağırsağın tıkanmasına sebep olur. Bunu da çeşitli ilaçlarla çözebilirsin zira bu canlıları bir şekilde öldürmek gerekir. Hastalığın başlangıç aşamasında eğer balık yem yiyorsa flagy 500 adlı antibiyotik kullanılabilir ve yeme suda eritip yedirildiği takdir de çok da etkilidir, hastalık ilerlemiş ise clout veya furan 2 daha etkilidir. Flagy 500' ü herhangi bir eczaneden temin edip bir tableti çok az bir suda eritip içine yem atıp emdirerek kullanabilirsin. Geçmiş olsun..

Atila UYSAL

8. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Bu hasta olan balıklar daha önce gördüğüm bitkili tankta ki balıklar mı?

Atila UYSAL

9. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Evet abi.

10. mithat uyangör

mithat uyangör

İsim:
    mithat
    Arkadaslar sonuç nedir? paylasmamissiniz...

Sayfayı Paylaş