1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tropic Marin Bio Actif

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde özcan43 tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Bu tuzla tecrübesi veya bilgisi olanlar nasıl bir tuzdur dogru tercihmi ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  3. özcan43

özcan43

İsim:
    Özcan Ordukaya
    Konuyu okudum temel bey tesekurler. 25 kg lik kovada aldigim tropic marin bio aktif taslasmis kovanin seklini almis kasikla kolaylikla dagiliyor. Birazinida sumpta tuzlu su hazirlarken kullandim. Yazilardan anladigim kadariyla bu tuz bana kesin sorunmu cikaracak. Geri verme sansimda yok cunku kullandim. Ne yapacam simdi degerler kesin bozukmu cikar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne yazık ki bu tuzu bu şekilde perişan ettiler. Çakmasını çıkardılar, depolarda nemden kaya haline getirdiler, o da yetmedi bu tuzun aslında birkaç fiyat farkı ile çıkan türleri varken ucuzunu pahalı olan gibi sattılar, birinde fiyatı Konya, bir diğerinde anya olunca milleti dumur edip bıraktılar. Bu tuzun bu hale gelmesinde en önemli payı olan esnaflar biliniyor aslında.

Zaten taşlanmış olmayanını bulsaydın şaşırırdım. Söylenecek fazla bir şey yok dostum, tuzun çakma olabilir, kaç sene nemde kalmış, ne zamandır taşlaşmış hiçbir fikrim yok. Bu durumda sana ne diyebilir, nasıl sorun çıkmaz veya çıkar deriz sana bırakıyorum.

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Uzun zamandır Türkiye ye girişi yok bu tuzun. Düzenli olarak her ay mesaj yazıyorum almanya ya. İthalat sürecinde diyorlar ama hala yok ortada.
    Durumundan anlaşıldığı gibi depolarda taşlaşan eski partilerden.
    Kalanı kullanmayın, sağlıklı bir tuz ile sık değişimler yaparak kullandığınızın olumsuz etkisini azaltmaya çalışın.

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Yazik gercekten ,dunya capinda cok begenilen boyle bir tuzun memleket esnafi yuzunden yanlis tanitilmasi pespaye olmasi cok yazik. Umarim bir an once taze stoklar memlekete girerde su tuzu kullanabiliriz.

M

Sayfayı Paylaş