1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

True Percula Yumurtaları

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Puruva tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    Merhabalar,Tanktaki foxface ve yellow tang in true percula çiftimin yumurtalarını sömürmesinden dolayı balıkları 1 ay kadar önce sumpa koydum ve tekrar yumurtladılar sumptaki 2. yumurtlama dün oldu, ilk yumurtlama sonucu 8.güne kalan larva 40 adet cıvarıydı,larvalar kaybolduktan 2 gün sonra tekrar yumurtladılar,şimdiki yumurtalar daha çok,yavruları büyetebilirmiyim acaba?gerekli rotifer,plankton ayrı tank vs.temin ettiğimizi düşünürsek , havaların bu sıcaklığında tank 28-29 dereceyi buluyor,bu sıcaklıkta yaşatma olasılığı nedir?Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

Yumurtaların 3.günü renk koyulaştı,sayısı da biraz azaldı.

8.gün bu gece cıkacaklar sanırım 80e yakın yavru var,malesef iş yoğunlugundan hazırlık yok bi dahaki sefere insallah

Ekli Dosyalar:

Glsn, Erdal, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlısı olsun bu gece mecburen nöbettesin sonucu merakla bekliyoruz, bende aynı şekilde uğraşıyorum bir seferinde 10 tane yavru aldım ama sayı az olduğu için uğraşmadım...;)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok başarılı tebrik ederim. Bu konuda çok detaylı makaleler aşağıdaki linkte mevcut.

http://www.akvaryumportali.com/forums/deniz-akvaryumu-Üretim-forumu.40/

Benim de yumurtalar aşağı yukarı aynı süreçte, bugün çekilen fotoğraflar aşağıda. Zamanın kalmamış görünüyor, yoksa rotifer ve fitoplankton temin edebilirdim sana. Yetişmez sanırım, rotifer kültürü hazırlamak yoğunlaştırmak zaman alır. Denemeye değer mi dersen değer tabii ama bir sonraki batına yetişir.

Glsn ve Erdal bunu beğendi.
  4. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    Teşekkürler,denemek için yumurtaları ayrı bir kovaya aldım ve yumurtalara altan hava veriyorum bakalım çıkacakmı,yogunluktan dolayı herhangi bir rotifer veya plankton hazırlığı yapamadım,birdahaki sefere inşallah temel bey

TencoMelih bunu beğendi.
  5. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    Sabah baktığımda iki yavru cıkmış,digerleri duruyor,larvalara alttan snde 1 kabarcık gelecek şekilde hava veriyorum acaba akıntı azmı geldi

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      64,6 KB
      Görüntüleme:
      399
    veysel bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biraz daha artırabilirsin ama yumurtalara direk gelmesin yeter. Diğerleri de çıkar zaman içinde.

7. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    İnşallah bizlerede nasip olur bu zamanları görmek

Maşallah :nazar:

8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Uygulama güzel bu sene larva gördük diyelim bari :) Kabarcıkların direkt yumurtalara gelmesinde sakınca yok tatlısudaki gibi sıkıntılar yaratmaz.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi bu yöntemi Temel abi ile geçen hafta konuştuk ve ben hemen uygulamıştım, bende de hareket var ama tam olgunlaşmadan fotoğraf ve video eklemeyeceğim...;)

veysel bunu beğendi.
  10. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    11 yavru çıktı diğerleri daha çıkmadı,çıkanlardan 4 ü halen yüzüyor diğerleri öldü,bugun 10. Gün,yumurtalarda gozle görünür bi bozulma yok,belkide sıcaklık farkından dolayı çıkmadılar sıcaklık ana tanka göre 2 derece düşük 26 derece,bu gecede çıkmazsalar bir problem var demektir

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çıkarlar sıkıntı yok, yumurtaları ayırmak bu noktada iyi oluyor işte, sistemden toplamak uygulaması bu yüzden zor bence. Çıkanlar olacak çıkmayanlar olacak. Çıkmayanlar bu geceyi bekliyor olabilir, malum ışıkta pek çıkmazlar, demek ki geceyi kaçırdılar onlar.

12. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    12.gün hala 50 ye yakın çıkmayanvar,birkaç tanesinin çıkmak için çırpındıklarını görebiliyorum

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      77,2 KB
      Görüntüleme:
      232
    nhtkmn bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hıım 12 gün baya uzun olmuş, gece de bir şekilde ışık alıyor mu orası? 7. gün de ben de bekliyorum bakalım.

Percula yavruları.jpg

14. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    İşık almıyor hatta gündüz bile kapattım artık kovanın üstünü,yumurtalarda gözle görülür bir fark bozulma yok,inşallah sizinkiler sağsalim çıkar

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Konu açacağım kendi sürecim ve son gelinen nokta üzerine birazdan. Çıkmaya başladı larvalar.

Alparslan bunu beğendi.
  16. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    Hayırlı uğurlu olsun inşallah kayıpsız büyütürsünüz

Şu an 9 adet yüzen larva var kalan 40 civarı,demekki 12. Gündede çıkıyormuş, bence sebebi sıcaklık farkı şimdi suyu ölçtüm 24 tank 28 di

ImageUploadedByTapatalk1410112784.433618.jpg

Larvaların remini yakalamaya çalıştım ama telden bu kadar çıkıyor kovanın dibinde belli oluyorlar

ImageUploadedByTapatalk1410113096.153246.jpg

Burada biraz daha net dipte birazda tortu var belki yerler diye ilk basta granül yemi un gibi yapıp atmıştım :) ama yemediler malesef

TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Isı farkı çıkış süresinde önemli evet. Yemezler o tarz yemleri ne yazık ki.

18. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    Üsteki resimde kovanın sol kenarında askıda olan yeni cıkma larva diğerleri dipte

Malesef yemiyorlar,çıkarkenki çırpınışlarını görmek heyecan verici fakat öleceklerini bilmek üzücü

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Üzülme tecrübe ederken birçok parti bu şekilde telef olabilir doğaldır. Bu imkanlar ile veya imkan olsa da tecrübe eksikliğinden bir süre kaybedilen batınlar çok çok normaldir.

TencoMelih bunu beğendi.
  20. Puruva

Puruva

Yer:
    Pendik/İstanbul
    İsim:
    Fatih GÖK
    13.gün çıkan ve suan canlı yüzen 1 larva var çıkmayan larvalar bozulmaya başladı bazılarının üzeri beyaz bişeyle kaplandı ama gozleri görünüyor

Sayfayı Paylaş