1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tubifex(kurutulmuş kurt)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde safak tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar ben güvendiğim devamlı müşterisi olduğum bir akvaryumcudan tubifex aldım.Ama son kullanma tarihi 2 sene geçmiş eve gelince farkettim akvaryumcuya değiştirmek için gittiğimde kuru yemlerde tubifex gibi yemlerde son kullanma tarihinin önemli olmadığını söyledi.Sizce doğrumu? ben kullanmaya başladım kullanmaya devam edeyimmi?

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Tubifex(kurutulmuş kurt)

Şafak abi bence devam etme :) nolur nolmaz balıklar gitmesin gümbürtüye.

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Tubifex(kurutulmuş kurt)

Şafak abi demekki önemliki son kullanma tarihi koyuyorlar önemli olmasa neden koysunlar bu benim fikrim... saygılar:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tubifex(kurutulmuş kurt)

Son kullanma tarihi geçmiş yemler özellikle kurutulmuş gıdalarda daha da kötü oluyor. Nedeni ise un gibi dağılmaya başılıyor içindeki yem. Bunu özellikle Sera shrimp yemde çok yaşadım. Hatta tarihi geçmemiş olanlarda bile saklama koşullarının uygunsuzluğundan bu olumsuzluk yaşanıyor.

5. taygun

taygun Guest

Tubifex(kurutulmuş kurt)

Şafak Bey,

Merhaba. Bence siz o akvaryumcuya bir daha gitmeyin. Yemin kurutulmuşu da olsa tazesi de olsa son kullanma tarihini geçen hiçbir şey kullanılmaya elverişli değildir. Eminim ki paketi açtığınızda yem normal gözükse de hava ile temas ettiği için kısa zamanda bozulmuşluğunu gösterecektir.

Bence balıklarınıza vermeyin o yemi. Açık hali ile götürün o satıcıya verin, bakalım kendi balıklarında kullanacak mı?

Saygılar

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Tubifex(kurutulmuş kurt)

Şafak , o akvaryumcuya sorsana son kullanma tarihi önemli değil ise ürüne niye son kullanma tarihi koymuşlar ?? O yemi değiştirmek yada parasını iade etmek zorundalar.. Bende aynı problemi sera nitrivec'te yaşamıştım.Bakırköy'de bir akvaryumcuda , dedi ki o üretim tarihi , son kullanma tarihi değil dedi.. Yanımda diğer kullandığım şişeyide götürdüm çünkü böyle birşeyin başıma geleceğini sezmiştim.Bende dedim hadi benim ingilizcem yalan söylüyor peki elimde ki diğer şişede 2010 nasıl yazıyor dedim ,madem bu üretim tarihi , gelecekten mi gönderildi bu diye sorunca müşterilerin yanında mosmor oldu.. Sonuç ne oldu bir daha oraya girmez oldum.. 10 TL'lik şey için bile yalan söylüyorlar..

7. safak

safak

Tubifex(kurutulmuş kurt)

Evet haklısınız hepinize teşekkür ederim.Dediğiniz gibi üç kuruşluk yem için adamı kandırıyorlar.Artık yeni bir güvenilir akvaryumcu aramaya başlasam iyi olacak :)

8. taygun

taygun Guest

Tubifex(kurutulmuş kurt)

Gerçekten "gelecekten mi gönderildi" diye sordun mu? :F Süper bir soru. toka:gif

Sayfayı Paylaş