1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tunze 6015 Modifiye.

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde muzaffer6292 tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag
    Tunze 6015 akıntı motorunda elimde 2 adet vardı ve bunun için izlediğim bir video da ki modifiye işlemini denemek istedim.Video da göreceğiniz gibi pervanenin üstünde bulunan oval parçayı kestim yani pervane dımdızlak ortada kaldı :koptum: Ve ciddi anlamda hissedilebilir düzeyde akıntı gücünde artış oldu.Denemek isteyen arkadaşlara gönül rahatlığı ile deneyebilirler

Courageous ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    6025 olmuş seninki

Tapatalk...

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Aynen öyle genelde bu 6025 e yapılır 6045 olur.

4. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag
    Sağolun acaba 6045 e bu işlemi yaparsak ne olur :koptum:

5. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Bu mantıkla 6065 olması lazım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç hareket Muzaffer.:) Fikir ve uygulama açısından tebrikler. Kullandın mı bu şekilde aktif olarak?

muzaffer6292 bunu beğendi.
  7. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag
    Halen çalışmakta ve sıkıntısız.Yeni model 6045 ler de su çıkış bölümünün arkasında mavi renkli bir ayar yeri var.Bu ayar yeri bir silindiri ileri geri hareket ettiriyor, silindir öne gidince yani pervanenin üstü açılınca su akışı artıyor , tam tersi geri çekince yani pervane kısmı kapatılınca su akışı azalıyor veya başka bir gözle bakarsak su dağılıyor.Ama bence saat de bastığı lt kesin artıyor veya azalıyor.Çalışmasında sorun çıkacağını sanmıyorum çünkü motora müdahale yok !!! sadece kapak şekli değiştiriliyor ve 6015 i olanlara tavsiye edebilirim.Bir sonraki niyetim 6045 i aynı şekilde yapmak çünkü ayarı öne alıp pervaneyi açtığım zaman akıntı artıyor ama yinede 6015 te kestiğim parça 6045 te de duruyor.Eğer kesip çıkarırsam onunda aynı şekilde saat/lt sinin aratacağına eminim ki emin olun deniyeceğim :koptum:

8. muzaffer6292

muzaffer6292

Yer:
    bursa
    İsim:
    muzaffer buldag
    İkinci 6015 modifiyesi de az önce gerçekleşti hayırlı uğurlu olsun sırada wave box kaldı Halil abinin sayesinde temo4

Sayfayı Paylaş